Čekají vás testy CERMAT v roce 2024? Tak to jste v naší poradně pro rodiče deváťáků správně!

Naše poradna pro rodiče deváťáků je tu pro vás a můžete se zeptat na cokoli ohledně testů CERMAT, přijímacího řízení na střední školy pro školní rok 2023/2024, výsledků přijímacích zkoušek 2022/23 a našich přijímacích zkoušek nanečisto. Rozklikněte si naše nejčastější otázky, pokud budete mít další dotaz, stačí kliknout na tlačítko u dané sekce a tam se vám zobrazí diskuze pro dané téma. Na dotazy odpovídáme do 48 hodin. Pro urgentnější dotazy zavolejte na naši infolinku nebo nám napište e-mail. Tato poradna pro rodiče deváťáků je pravidelně aktualizována.

Přijímací řízení na SŠ 23/24

Do kdy musím podat přihlášku na SŠ a jak ji mám vyplnit?
Do kdy musím podat přihlášku na SŠ a jak ji mám vyplnit?

Uzávěrka přihlášek ke střednímu vzdělávání do oborů vzdělání bez talentové zkoušky pro 1. kolo přijímacích zkoušek je k 1. 3. 2024. Přihlášku je tedy nutné do školy doručit před tímto datem.

Pro obory s talentovou zkouškou je uzávěrka přihlášek 30. 11. 2023.

Do kdy musím podat zápisový lístek?
Do kdy musím podat zápisový lístek?

Uchazeč musí podat zápisový lístek nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí (po vyhlášení výsledků). Zápisovým lístkem potvrzujete svůj zájem o školu. Musíte tak učinit do 10 pracovních dnů, jinak bude vaše místo uvolněno jiným žákům (těm, kteří podali odvolání proti nepřijetí na sš).

Přijímací řízení na SŠ mě stresuje a nevím, kde přesně začít. Poradíte?
Přijímací řízení na SŠ mě stresuje a nevím, kde přesně začít. Poradíte?

Nervozita je úplně normální, ale nemusíte se ničeho bát. Doporučujeme začít na naší přednášce pro rodiče a také se podívat do našeho seznamu středních škol, abyste si vybrali školy, které se vám líbí. Je zdarma a dozvíte se na ní vše důležité, navíc se můžete rovnou na cokoli doptat! 🙂

Poté doporučujeme postupovat podle časové osy ve své osobní zóně – v sekci Pro rodiče. Tam máme přesně popsané, co a kdy musíte udělat. Navíc jsme tuto část doplnili o spoustu materiálů a zdrojů, ze kterých můžete čerpat. A kdyby cokoli, tak jsme pro vás vždy na telefonu i e-mailu.

Položit dotaz / zobrazit diskuzi

CERMAT testy letos (2023/24)

V čem budou letos testy jiné?
V čem budou letos testy jiné?

Testy CERMAT se lehce upravují každý rok, můžeme tedy očekávat, že budou lehce upravené i tento školní rok (2023/24). Náš tým pedagogů a bývalých tvůrců testů pro ostré přijímací zkoušky vytipoval v ČJ 8 variant a u matematiky 6 variant, jak by se testy mohly tento rok pozměnit. Tyto nové varianty jsme zahrnuli do našich testů, které jsou každý víkend zcela nové. Doporučujeme proto přijít na naše minimálně 5x, aby žák zvládl projít celé spektrum úloh a seznámil se s postupem řešení.

Můžeme čekat úlevu kvůli COVIDu?
Můžeme čekat úlevu kvůli COVIDu?

Bohužel ne, testy CERMAT se v obou pandemických letech neměnily a měly by si i nadále držet stejnou obtížnost jako v minulých letech.

Jak se testy bodují? Snažil jsem se to pochopit ale nerozumím tomu.
Jak se testy bodují? Snažil jsem se to pochopit, ale nerozumím tomu.

CERMAT používá pro bodování úloh svůj systém, který souvisí se strukturou testu a typem daných úloh. My toto bodování samozřejmě přísně dodržujeme a veškerá pravidla vysvětlujeme i v našich videorozborech a instrukcích pro naše domácí přijímací zkoušky. Přesné pokyny k bodování najde každý náš žák ve své osobní zóně.

Položit dotaz / zobrazit diskuzi

Naše přijímací zkoušky nanečisto

Jaktože máte tak vysokou úspěšnost u ostrých zkoušek? (96 %*)
Jaktože máte tak vysokou úspěšnost u ostrých zkoušek? (96 %*)

Již několik let (od začátku projektu) se zaměřujeme pouze na jednu věc – pomoci co nejvíce deváťákům dostat se na jejich vysněnou střední školu. Díky tomu můžeme přípravu dělat pořádně, propracovaně a soustředěně. Příprava je absolutně cílená.

Dodržujeme vše do puntíku jako CERMAT, takže naše deváťáky nic nepřekvapí. Nikdy bychom si nedovolili mrhat vaší energií a hrát si na věrnou simulaci, a přitom poskytovat neaktuální testy, nedodržovat formát zkoušky a nerespektovat bodování…

Celý proces přípravy je navržen přesně na zkoušky CERMAT. Naše žáky nezatěžujeme doučováním látky, která nebude u přijímacích zkoušek CERMAT vůbec potřeba (např. AJ nebo obecné studijní předpoklady). Žáky učíme pracovat s formátem testu CERMAT, díky rozsáhlému know-how upozorňujeme na všechny záludnosti testů a naše přijímací zkoušky nanečisto konáme v naprosto věrné simulaci, kterou do detailu pilujeme. Žáci chodí na naše termíny z naprosté většiny opakovaně, tudíž mají možnost se se spektrem úloh důkladně seznámit.  Díky tomu ví přesně, jak úlohy při ostré zkoušce řešit a díky mnoha pokusům se zbaví stresu. Stejně tak se hodně zaměřujeme na strategii psaní testu, takže náš každý deváťák jde ke zkoušce se svým originálním plánem úspěchu. 96 % našich deváťáků loni uspělo u přijímaček.* Více o naší úspěšnosti, metodice výpočtu najdete zde.

*Průzkum mezi 813 absolventy z celkových 5381 za šk. rok 22/23. Úspěšnost = přijetí na SŠ.

Bude mi příprava u vás stačit?
Bude mi příprava u vás stačit?

To záleží na každém žákovi, jeho ambicím a přístupu. Většina žáků a rodičů bere přípravu u nás jako formu doučování – přijdou k nám více než pětkrát, projdou si celé spektrum úloh (každý víkend jsou nové testy, ani jedna úloha se u nás neopakuje dvakrát), doma se následně k testům díky klíči s postupem řešení vracejí. Samozřejmě jsou ale i žáci, kteří si u nás přijímačky vyzkouší jednou, aby pracovali se stresem a seznámili se s formátem zkoušky. Ti se pak standardně věnují domácí přípravě mnohem více času i úsilí – výuku u nás nahrazují doučováním atd.

Každý žák je jiný, jinak zvládá učivo, stres i specifika standardizovaných testů. Na přípravu má také velký vliv náročnost přijímacího řízení – na jedné škole stačí získat 30 bodů z 50 z matematiky i českého jazyka, na jiných školách musíte získat 45 z každého předmětů. Základní klíč, podle kterého zjistíte, kolikrát byste měli na náš kurz přijít, najdete níže v otázce “Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?”.

Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?
Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?

Pro většinu žáků jsme hlavní pilíř přípravy, a proto k nám chodí cca 10x – 15x. Jpři 10 návštěvách uvidíte všechny typové úlohy. Náš „průměrný deváťák“ k nám přijde 12x a začíná se připravovat od prosince. Mnoho deváťáků má pak neomezené předplatné (21 účastí), což obnáší přípravu každý týden. Tito žáci dosahují skvělých výsledků, neboť opakovaně projdou celý arzenál CERMAT úloh, takže není typové úlohy ani okruhu učiva, který by je překvapil.

Pro představu máme jednoduchou tabulku, kde vidíte, co můžete od dané velikosti předplatného očekávat.

Rádi vám poradíme a společně vybereme přípravu na míru – stačí nám zavolat či napsat e-mail.

Jak u To dáš! Přijímaček nanečisto probíhá doučování z češtiny a doučování z matematiky?

Jak u To dáš! Přijímaček nanečisto probíhá doučování z češtiny a doučování z matematiky?

Jako nejefektivnější forma doučování se nám osvědčila příprava na přímo tu jednotnou zkoušku, kterou budou deváťáci konat. Žáci tak nejsou přehlceni množstvím úloh a příkladů, které se v přijímačkách nevyskytují. Nejlepším způsobem je právě přesná simulace ostré zkoušky, která žáky naviguje CERMAT testy. Takovéto simulace probíhají každý víkend, studenti mají možnost přidat se k nám jak distančně, tak prezenčně u nás na škole v Braníku. Pokud chcete více informací o našem doučování z matematiky, klikněte zde; pokud vás zajímá doučování českého jazyka, klikněte zde.

Mám doma osmáka, mohu podchytit přípravu na přijímačky už letos?
Mám doma osmáka, mohu podchytit přípravu na přijímačky už letos?

Nebojte, nezapomněli jsme na vás i když máte letos doma „teprve osmáka“. Máme pro vás praktickou brožurku, věcnou přednášku pro rodiče a umíme vám garantovat místo na našich Přijímačkách nanečisto v příštím školním roce 23/24.

Vše je pro vás nezávazné – nechte nám na sebe kontakt a my už se o vše postaráme!

Položit dotaz / zobrazit diskuzi

Další dotazy + tipy

Co když se nedostanu ani na jednu školu?
Co když se nedostanu ani na jednu školu?

96 % našich deváťáků uspělo u přijímaček.* Proto je šance na přijetí opravdu extrémně vysoká. V každém případě poskytujeme všem našim žákům a jejich rodinám bezplatnou podporu v pozkouškové době (podání odvolání, případné přezkoumání průběhu zkoušky atd.) a případnou právní asistenci. Podíváme se společně na jiné školy a pokusíme se najít jinou, kde budete spokojeni. Pro naše rodiče deváťáků jsme tu s radou kdykoli – i několik týdnů po zkouškách. Vlastně jsme tu pro vás vždycky, i když naši deváťáci maturují, rádi jim poskytujeme občasnou radu a podporu. 🙂

*Průzkum mezi 891 absolventy z celkových 3402 za rok 21/22. Úspěšnost = přijetí na SŠ.

Položit dotaz / zobrazit diskuzi

Poradna pro rodiče deváťáků je tu pro vás, ptejte se, rádi vám vše zodpovíme!
Zpracovávám objednávku