Časté dotazy

Nejčastější dotazy, které nám studenti a jejich rodiče pokládají.

Pro koho jsou Přijímačky nanečisto určeny a kdo na ně může přijít?

To dáš! Přijímačky nanečisto jsou primárně určeny pro všechny deváťáky na základní škole. Vzhledem k jednotné přijímací zkoušce od CERMATu nezáleží na tom, kam se chcete dál vydat a na jakou střední školu (zakončenou maturitou) se hlásíte. Naše přijímačky jsou určené úplně všem! A když říkáme všem, myslíme i mladší žáky, kteří si chtějí otestovat své znalosti, aby věděli, co je v budoucnu čeká.

Kdo jsou nači učitelé?

V týmu jsou milí, přátelští a velmi zkušení učitelé, kteří mají bohatou zkušenost nejen s výukou, ale i s tvorbou testových zadání. Sami mimo normální školní výuku doučují nebo tvoří vlastní učební materiály.

Vědí, co CERMATovský formát testu obnáší a co je pro jeho úspěšné napsání důležité. Rádi Vám všechno vysvětlí a názorně ukážou, takže látku opravdu pochopíte. Kromě toho Vám všichni poradí, jak postupovat přímo při psaní testu – na co si dát pozor, jak si rozvrhnout čas, jak poznat chytáky a neudělat zbytečné chyby. Lepším lidem se svěřit nemůžete!

V čem přesně mi mají Přijímačky nanečisto pomoci?

Nabízíme jedinečnou možnost zkusit si takový “přijímačkový” den nanečisto. Klidně i několikrát za sebou. Kromě ověření svých znalostí a získání nových informací se naučíte lépe zvládat stres, pracovat pod časovým tlakem a můžete si i porovnat výsledky s ostatními. Uvidíte, že když se budete průběžně připravovat, během roku se zlepšíte a v dubnu to dáte!

Bude mi příprava u vás stačit?

To záleží na každém žákovi, jeho ambicím a přistupu. Většina žáků a rodičů bere přípravu u nás jako formu doučování – přijdou k nám více než pětkrát, projdou si celé spektrum úloh (každý víkend jsou nové testy, ani jedna úloh se u nás neopakuje dvakrát), doma se následně k testům díky klíči s postupem řešení vracejí. V kombinaci s naší domácí přípravou je to pro spoustu žáků dostatečné. Samozřejmě jsou ale i žáci, kteří si u nás přijímačky vyzkouší jednou, aby pracovali se stresem a seznámili se s formátem zkoušky. Ti se pak standardně věnují domácí přípravě mnohem více času i úsilí – výuku u nás musí nahrazují doučováním atd.

Každý žák je jiný, jinak zvládá učivo, stres i specifika standardizovaných testů. Na přípravu má také velký vliv náročnost přijímacího řízení – na jedné škole stačí získat 30 bodů z 50 z matematiky i českého jazyka, na jiných školách musíte získat 45 z obou předmětů. Základní klíč, podle kterého zjistíte, kolikrát byste měli na náš kurz přijít, najdete níže v otázce “Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?”.

Kdy bych měla začít chodit na Přijímačky nanečisto?

Ideální je přijít co nejdříve. Doporučujeme jít poprvé hned v listopadu, žák si tak vyzkouší formát zkoušky, zjistí, na co se ve škole při opakování má zaměřit a co naopak potřebovat nebude. Včasném seznámení s testy vám ve finále ušetří spoustu zbytečné práce. Po zjistění, které typy úloh vám dělají problém si můžete v klidu rozvrhnout přípravu až do dubna, díky čemuž se vyhnete stresu z přípravy na poslední chvíli. Co nejdříve je také dobré získat přehled o tom, kolik bodů z testů z matematiky a českého jazyka máte a jak si stojíte v porovnání s ostatními. To vám poté pomůže při výběru škol, na které se budete hlásit. Zvláště u oborů s velkou konkurencí (např. technické obory, obchodní akademie atd, kde se často hlásí 200-300 žáků a přijatá je třetina) se vyplatí vědět, jak si žák stojí. Na těchto školách si např. na dni otevřených dveří můžete zjistit, jaká byla bodová hranice pro přijetí minulý rok a kolik žáků bylo přijatu z celkového počtu uchazečů. To pak porovnáte s výsledky v osobní zóně a hned víte, jaké jsou vaše šance.

Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?

Přijímačkový den nanečisto výrazně pomůže zlepšit výkon u ostré zkoušky už při jednom vyzkoušení. Žáci zažijí podmínky jednotných přijímaček, otestují si svůj výkon pod stresem a získají přehled o tom, jak zvládají príci s archem a jak si stojí ve srovnání s vrstevníky. Abyste maximalizovali efekt přijímaček nanečisto ale rozhodně doporučujeme přijít vícekrát. Už od tří a více pokusů žáci projdou většinu spektra testových úloh (každý termín jsou jiné úlohy, do jednoho testu není možné obsáhnout celé spektrum úloh, které se může u zkoušek objevit). Při více pokusech získáváte také více vypovídající přehled o tom, jak si žák stojí v porovnání s ostatními, ostatně i ostré přijímačky mají dva termíny se dvěmi různými testy.

Pokud se intenzivně připravujete a máte např. Individuální doučování, mělo by vám stačit 3-5 pokusů rozložených od listopadu do dubna, abyste se seznámili s podobou testu, odbourali stres a naučili se pracovat se záznamovým archem.
Pokud chcete mít přijímačky nanečisto jako hlavní formu přípravy a využít výkladu jako formy doučování, případně pokud pokulháváte v jednom či obou předmětěch, doporučujeme 5-10 pokusů rozložených přes celý školní rok.

Co když si koupím předplatné, ale nebudu s přípravou u vás spokojen?

Naší službám věříme, proto máte od nás u každého předplatného 100% záruku spokojenosti. Pokud nebudete po prvním termínu spokojeni, stačí nám dát vědět a vrátíme vám celou částku, kterou jste zaplatili. Více o záruce spokojenosti můžete zjistit zde.

Slouží Přijímačky nanečisto i jako příprava i na školní část přijímacích zkoušek?

Příjímací zkoušky na některé školy se skládají ze 2 částí – jednotné zkoušky z ČJ a matematiky připravované CERMATem a školní části zkoušky (někdy také označována jako profilová), kterou si každá škola vytváří sama. U nás si vyzkoušíte tu jednotnou část přijímacího řízení se všemi náležitostmi. Když budete látku pravidelně procvičovat, znalosti jistě zúročíte i u školní části zkoušky. Dá se tak říci, že Přijímačky nanečisto jsou vhodnou přípravou i pro školní část přijímaček.

Nezapomeňte ale na to, že zdaleka ne každá škola školní část přijímací zkoušky má. Často tvoří jednotná zkouška z ČJ a matematiky od CERMATu celé výběrové řízení.

U škol, kde jsou vyžadovány přijímací zkoušky dvě – jednotná i školní, je ze zákona jednotné části přidělena minimálně 60% váha v rámci celého přijímacího řízení, takže je určitě vhodné tuto jednotnou zkoušku připravovanou CERMATem nepodcenit!

Jsou Vaše testy opravdu takové, jaké budou přijímačky?

Testy od nás jsou sestavovány učiteli, kteří mají mnohaletou zkušenost a vědí, co se může u zkoušek objevit. Testy se zpracovávají na základě modelových příkladů, které v minulosti u přijímaček byly.

Test si napíšete ve skutečném časovém limitu, zadání bude formátováno stejně, pro zápis správných odpovědí budete používat záznamový arch, se kterým se musíte naučit pracovat. Test Vám opravíme podle požadavků CERMATu a výsledky dostanete se stejnou bodovou přesností, jako tomu je při skutečných přijímacích zkouškách.

U nás si nechodíte jen otestovat znalosti na kus papíru, ale vyzkoušet opravdový test, který Vás v dubnu čeká!

Zde k porovnání náš a CERMATovský záznamový arch:

Kdy a jak dostanu výsledky svého testu?

Téměř hned! Po odevzdání testu Vás čeká výklad od učitele, který vysvětlí správné řešení úloh. Na konci hodiny dostanete svůj opravený záznamový arch a současně výsledky testu i se správným řešením, které si pak můžete vzít domů. V době, kdy ve třídě bude probíhat výklad, my uděláme vše, co bude v našich silách, abyste měli svůj test opravený co nejrychleji. Už při odchodu víte, kolik bodů z obou předmětů jste získali.

Už po skončení termínu uvidíte své výsledky a hlavně i celkový žebříček umístění ve své osobní zóně – jednoduše a z pohodlí domova.

Co když budu mít on-line zaplaceno a nebudu moci přijít?

Pokud z jakéhokoli důvodu nemůžete na termín dorazit, můžete si ho neomezeně vyměnit za jiný volný termín, a to až do čtvrtečního poledne před daným víkendem konání zkoušky.

Pokud se necítíte dobře, zůstaňte prosím doma. Nemějte strach, nic vám nepropadne, i když se omluvíte až po čtvrtečním poledni. Dejte nám vědět a slibujeme, že pokud se jedná o nepřítomnost ze zdravotních či z vážných rodinných důvodů, vždy se domluvíme k vaší spokojenosti. Zdraví nás všech je vždy na prvním místě! 🙂

Berte však prosím na vědomí, že se nelze přeregistrovat na již zaplněné termíny. Současně prosím akceptujte, že pokud se nepřeregistrujete včas a na termín, kam jste přihlášeni, bez omluvy nedorazíte, tento termín propadne. Rovněž nelze přijmout omluvu na termín, který již začal. Děkujeme za pochopení.

V urgentních případech jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince – 736 276 133 nebo na e-mailu studenti@to-das.cz

Mohu přijít i bez registrace?

Ano, můžete, v takovém případě vám ale nemůžeme garantovat, že pro vás na termínu budeme mít místo. Zároveň je v takovémto případě cena vyšší o přirážku 100 Kč, jelikož Vám na místě budeme muset zakládat osobní zónu pro přístup k výsledkům. Na místě přijímáme platby v hotovosti i kartou.

Berte prosím na vědomí, že přednost mají všichni přihlášení, je tedy možné, že budete muset počkat do konce registrace (v případě naplnění termínu nemůžeme ani tak místo garantovat).I bez registrace Vám na místě budeme muset založit osobní zónu (přístup k výsledkům, což chvíli trvá a není tak jisté, že začátek psaní testu stihnete. V tomto případě ostatní registrovaní žáci nečekají.

Mohu chodit pouze na jeden z předmětů?

Nabízíme pouze možnost testové sady, tedy dvou testů v jeden den. Je totiž důležité se naučit zvládat celý přijímačkový den a naučit se déle se soustředit a chytře rozvrhnout síly. Známe spoustu smutných příkladů, kde premianti z češtiny/matematiky u přijímaček vybouchli, protože už byli unavení a nebyli zvyklí na dva náročné testy po sobě. Věříme, že tato naše politika je v zájmu všech deváťáků, kteří se tak v dubnu nenechají zaskočit.

Kdy přesně se Přijímačky nanečisto konají?

Každou sobotu (kromě státních svátků) a některé neděle od listopadu až do dubnových přijímacích zkoušek.

Na stránce termíny můžete vidět přehled všech zatím vypsaných termínů pro tento školní rok včetně jejich obsazenosti. V březnu a dubnu předpokládáme, že ještě vypíšeme další termíny.

Mohu Přijímačky nanečisto darovat?

No jasně! V našem e-shopu si vyberte produkt, který chcete věnovat, a v sekci Poukazy si pak můžete stáhnout a vytisknout dárkový poukaz a napsat na něj přihlašovací údaje do osobní zóny, kde se obdarovaný již sám zaregistruje na termín, na který chce.

Tip: U nákupu každé sady musíte v e-shopu vybrat termín, kdy chcete přijít. Termín ale pak lze v osobní zóně změnit, takže pokud chcete „trvanlivý dárek“, vyberte náš poslední termín a obdarovaný se pak může sám přeregistrovat na kterýkoli dřívější termín.Zpracovávám objednávku

👉 Do ostré zkoušky zbývá: dní, hodin, minut a sekund. Ještě to stíháte. Ještě stihnete projít i všechny typové úlohy. Připravujte se s námi každý víkend. Každý týden nové testy.

Začít s přípravou
Zavřít