Časté dotazy

Nejčastější dotazy, které nám studenti a jejich rodiče pokládají.

Pro koho jsou To dáš! Přijímačky nanečisto určeny a kdo na ně může přijít?

To dáš! Přijímačky nanečisto jsou primárně určeny pro všechny deváťáky a páťáky na základní škole. Vzhledem k jednotné přijímací zkoušce od Cermatu nezáleží na tom, kam se chcete dál vydat a na jakou střední školu (zakončenou maturitou) nebo víceleté gymnázium se hlásíte. Naše přijímačky jsou určené všem žákům 5. a 9. tříd!

Kdo jsou naši učitelé?

V týmu jsou milí, přátelští a velmi zkušení učitelé, kteří mají bohatou zkušenost nejen s výukou, ale i s tvorbou testových zadání. Sami mimo normální školní výuku doučují nebo tvoří vlastní učební materiály.

Vědí, co Cermat formát testu obnáší a co je pro jeho úspěšné napsání důležité. Rádi Vám všechno vysvětlí a názorně ukážou, takže látku opravdu pochopíte. Kromě toho Vám všichni poradí, jak postupovat přímo při psaní testu – na co si dát pozor, jak si rozvrhnout čas, jak poznat chytáky a neudělat zbytečné chyby. Lepším lidem se svěřit nemůžete!

V čem přesně mi mají To dáš! Přijímačky nanečisto pomoci?

Nabízíme jedinečnou možnost zkusit si “přijímačkový” den nanečisto. Většina deváťáků k nám chodí opakovaně a pro páťáky nabízíme přípravu formou ucelených balíčků. V obou případech můžete přijímačky nanečisto absolvovat také distančně z pohodlí domova, přesto však v přesné simulaci ostré zkoušky. Kromě ověření svých znalostí a získání nových informací se naučíte lépe zvládat stres, pracovat pod časovým tlakem a můžete si i porovnat výsledky s ostatními. Uvidíte, že když se budete průběžně připravovat, během roku se zlepšíte a v dubnu to dáte!

Bude mi příprava u vás stačit?

To záleží na každém žákovi, jeho ambicím a přístupu. Většina žáků a rodičů bere přípravu u nás jako formu doučování – deváťáci k nám přijdou více než pětkrát, páťáci v rámci svého balíčku přípravy 8x. Žáci si projdou celé spektrum Cermat úloh (každý víkend jsou nové testy, ani jedna úloh se u nás neopakuje dvakrát), doma se následně k testům díky podrobným videorozborům vracejí a pracují s vlastní chybou. V kombinaci s naší domácí přípravou i procvičováním v aplikaci To natrénuješ (zdarma v rámci balíčků pro 5. třídu, pro 9. třídu v závislosti počtu účastí) je to pro spoustu žáků dostatečné. Samozřejmě jsou i žáci 9. tříd, kteří si u nás přijímačky vyzkouší jednou, aby pracovali se stresem a seznámili se s formátem zkoušky. Ti se pak standardně věnují domácí přípravě mnohem více času i úsilí – výuku u nás musí nahrazují doučováním atd. Pro páťáky máme připraveny pouze ucelené balíčky 8 účastí, které mohou samozřejmě libovolně doplnit.

Každý žák je jiný, jinak zvládá učivo, stres i specifika standardizovaných testů. Na přípravu má také velký vliv náročnost přijímacího řízení – na jedné škole stačí získat 30 bodů z 50 z matematiky i českého jazyka, na jiných školách musíte získat 45 z obou předmětů, na gymnázia ještě mnohem více. Základní klíč, podle kterého zjistíte, kolikrát byste měli na náš kurz přijít, najdete níže v otázce “Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?”.

Kdy bych měl/a začít chodit na To dáš! Přijímačky nanečisto?

Pro deváťáky je ideální přijít co nejdříve, ideálně hned v listopadu. Pro páťáky máme komplexní balíček přípravy (účasti nelze zakoupit jednotlivě). Žák si vyzkouší formát zkoušky, zjistí, na co se ve škole při opakování má zaměřit a co naopak potřebovat nebude. Včasné seznámení s testy vám ve finále ušetří spoustu zbytečné práce. Po zjistění, které typy úloh vám dělají problém, si můžete v klidu rozvrhnout přípravu až do dubna, díky čemuž se vyhnete stresu z přípravy na poslední chvíli.

Co nejdříve je také dobré získat přehled o tom, kolik bodů z testů z matematiky a českého jazyka máte, a jak si stojíte v porovnání s ostatními. To vám poté pomůže při výběru škol, na které se budete hlásit. Zvláště u oborů s velkou konkurencí (např. technické obory, gymnázia atd.) se vyplatí vědět, jak si žák stojí. Ti, co se s námi připravují, si mohou ve své osobní zóně zobrazit bodové hranice přijetí na vybrané školy z minulých let. Body pak porovnáte s výsledky přijímaček nanečisto a v grafu hned vidíte, jaké jsou vaše šance, či jak moc se ještě musíte zlepšit.

Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?

Páťáci u nás absolvují vždy 8 termínů v rámci zakoupeného uceleného balíčku přípravy na osmiletá gymnázia. Deváťáci mohou přijít třeba i jen jedenkrát, s většinou se potkáme ale více než desetkrát.

Přijímačkový den nanečisto výrazně pomůže zlepšit výkon u ostré zkoušky. Žáci zažijí podmínky jednotných přijímaček, otestují si svůj výkon pod stresem a získají přehled o tom, jak zvládají práci se záznamovým archem a jak si stojí ve srovnání s vrstevníky. Deváťáci, abyste maximalizovali efekt přijímaček nanečisto, rozhodně doporučujeme přijít vícekrát. Už od deseti a více pokusů žáci projdou většinu spektra typových úloh (každý termín jsou jiné úlohy, do jednoho testu není možné obsáhnout celé spektrum úloh, které se může u zkoušek objevit).

Vřele deváťákům i páťákům doporučujeme To dáš! Přijímačky nanečisto využít jako hlavní formu přípravy. Pro páťáky máme ucelený balíček přípravy o 8 účastech a deváťákům doporučujeme alespoň 10 pokusů rozložených přes celý školní rok.

Co když si koupím přípravu, ale nebudu spokojen?

Našim službám věříme, proto máte od nás u každého předplatného 100% záruku spokojenosti. Pokud nebudete s předplatným z 9. třídy či balíčkem pro 5. třídu spokojeni, stačí nám dát vědět a vrátíme vám celou částku, kterou jste zaplatili. Více o záruce spokojenosti můžete zjistit zde.

Slouží To dáš! Přijímačky nanečisto i jako příprava na školní část přijímacích zkoušek?

Přijímací zkoušky na některé školy se skládají ze 2 částí – jednotné zkoušky z ČJ a matematiky připravované Cermatem (musí tvořit minimálně 60 %) a školní části zkoušky (může tvořit až 40 % z celkového přijímacího řízení), kterou si každá škola vytváří sama. U nás si vyzkoušíte jednotnou část přijímacího řízení se všemi náležitostmi.

Nezapomeňte ale na to, že zdaleka ne každá škola školní část přijímací zkoušky má. Často tvoří jednotná zkouška z ČJ a matematiky od Cermatu celé přijímací řízení.

U škol, kde jsou vyžadovány přijímací zkoušky dvě – jednotná i školní, je ze zákona jednotné části přidělena minimálně 60% váha v rámci celého přijímacího řízení, takže je určitě vhodné tuto jednotnou zkoušku připravovanou Cermatem nepodcenit!

Jsou vaše testy opravdu takové, jaké budou přijímačky?

Testy od nás jsou sestavovány učiteli, kteří mají mnohaletou zkušenost a vědí, co se může u zkoušek objevit. Testy se zpracovávají na základě modelových příkladů, které v minulosti u přijímaček byly.

Test si napíšete ve skutečném časovém limitu, zadání bude vypadat stejně, pro zápis správných odpovědí budete používat záznamový arch, se kterým se musíte naučit pracovat. Test vám opravíme pomocí stejného software jako Cermat a výsledky dostanete se stejnou bodovou přesností, jako tomu je při skutečných přijímacích zkouškách.

U nás si nechodíte jen otestovat znalosti na kus papíru, ale vyzkoušet opravdový test, který vás v dubnu čeká!

Zde k porovnání náš a Cermat záznamový arch:

Kdy a jak dostanu výsledky svého testu?

Ještě ten samý den v odpoledních/večerních hodinách. Své výsledky uvidíte ve své osobní zóně – jednoduše a z pohodlí domova.

Co když budu mít on-line zaplaceno a nebudu moci přijít?

Deváťáci: Pokud z jakéhokoli důvodu nemůžete na termín dorazit, můžete si ho neomezeně vyměnit za jiný volný termín, a to až do čtvrtečního poledne před daným víkendem konání zkoušky. Pokud se necítíte dobře, zůstaňte prosím doma. Nemějte strach, nic vám nepropadne, i když se omluvíte až po čtvrtečním poledni. Dejte nám vědět a slibujeme, že pokud se jedná o nepřítomnost ze zdravotních či z vážných rodinných důvodů, vždy se domluvíme k vaší spokojenosti. Zdraví nás všech je vždy na prvním místě! 🙂

Berte však prosím na vědomí, že se nelze přeregistrovat na již zaplněné termíny. Současně prosím akceptujte, že pokud se nepřeregistrujete včas a na termín, kam jste přihlášeni, bez omluvy nedorazíte, tento termín propadne. Rovněž nelze přijmout omluvu na termín, který již začal. Děkujeme za pochopení.

Páťáci: Pokud se nemůžete zúčastnit sobotního prezenčního termínu ve škole, můžete si svůj termín změnit na distanční z domova. Distanční termín můžete poté absolvovat online živě v neděli, anebo i kdykoliv později ze záznamu. Vše budete mít ve své osobní zóně.

V urgentních případech jsme vám k dispozici na naší zákaznické lince.

  • Pro deváťáky: 252 252 719 nebo na e-mailu studenti@to-das.cz.
  • Pro páťáky: 228 222 048 nebo na e-mailu ahoj@to-das.cz.

Mohu přijít i bez registrace?

Ano, můžete, v takovém případě vám ale nemůžeme garantovat, že pro vás na termínu budeme mít místo. Zároveň je v takovémto případě cena vyšší o přirážku 100 Kč, jelikož vám na místě budeme muset zakládat osobní zónu pro přístup k výsledkům. Na místě přijímáme platby v hotovosti i kartou.

Berte prosím na vědomí, že přednost mají všichni přihlášení, je tedy možné, že budete muset počkat do konce registrace (v případě naplnění termínu nemůžeme ani tak místo garantovat). I bez registrace vám na místě budeme muset založit osobní zónu (přístup k výsledkům, což chvíli trvá a není tak jisté, že začátek psaní testu stihnete. V tomto případě ostatní registrovaní žáci nečekají.

Mohu chodit pouze na jeden z předmětů?

Deváťákům nabízíme pouze možnost testové sady, tedy dvou testů v jeden den. Pro páťáky v rámci balíčku každý termín obsahuje oba testy, tedy M i ČJ. Je totiž důležité se naučit zvládat celý přijímačkový den a naučit se déle se soustředit a chytře rozvrhnout síly. Známe spoustu smutných příkladů, kdy premianti z češtiny/matematiky u přijímaček vybouchli, protože už byli unavení a nebyli zvyklí na dva náročné testy po sobě. Věříme, že tato naše politika je v zájmu všech deváťáků i páťáků, kteří se nechtějí nenechají zaskočit.

Kdy přesně se To dáš! Přijímačky nanečisto konají?

Pro deváťáky: Každou sobotu (kromě státních svátků) i neděli od listopadu až do dubnových přijímacích zkoušek. Na stránce termíny můžete vidět přehled všech zatím vypsaných termínů pro daný školní rok včetně jejich obsazenosti.

Pro páťáky: Termíny v rámci balíčků probíhají ve vybrané předem dané soboty a neděle od listopadu do dubna, průměrně 1–2x měsíčně.

Mohu To dáš! Přijímačky nanečisto darovat?

No jasně! Naše přijímačky nanečisto jsou ideální dárek! V našem e-shopu si vyberte produkt, který chcete věnovat, a v sekci Poukazy si pak můžete stáhnout a vytisknout dárkový poukaz a napsat na něj přihlašovací údaje do osobní zóny, kde se obdarovaný již sám zaregistruje na termín, na který chce. Pokud byste měli zájem o jiný typ poukazu, stačí nás kontaktovat a poukaz vytvoříme.

Tip: U nákupu každé sady musíte v e-shopu vybrat termín, kdy chcete přijít. Termín ale pak lze v osobní zóně změnit, takže pokud chcete „trvanlivý dárek“, vyberte náš poslední termín a obdarovaný se pak může sám přeregistrovat na kterýkoli dřívější termín.Zpracovávám objednávku