Přijímací zkoušky – průvodce pro rodiče

Čekají Vaše děti přijímací zkoušky ve školním roce 2024/25? Abychom vám ulehčili starosti, připravili jsme pro Vás Cermat průvodce pro rodiče – Cermat testy a přijímací zkoušky na SŠ. V této sekci se na jednom místě dozvíte vše důležité – najdete zde naší databázi středních škol, kam se můžete hlásit, aktuální informace o testech Cermat i o celém přijímacím řízení na střední školy.

Pokud chcete informace rychle a přehledně, včetně možnosti získat odpovědi na všechny své dotazy, přijďte na jednu z našich přednášek pro rodiče (zdarma). Pokud máte konkrétní dotaz, položte ho prosím v naší poradně pro rodiče. Zde si pak můžete zobrazit výsledky přijímacích zkoušek 2023/24. Pokud hledáte informace o pražských školách, klikněte zde.

Seznam středních škol

V naší databázi najdete všechny střední školy (gymnázia, průmyslovky, zdravotní školy či SOŠ), pro které máme bodové hranice přijetí. Seznam SŠ je přehledně zpracován pro každý kraj v ČR. Svou vysněnou střední školu tak najdete, ať už hledáte v Praze, Středočeském kraji či třeba v Olomouckém nebo Zlínském kraji. U každé školy je možné zjistit, kolik žáků se v minulých letech na školu (resp. na daný obor ve škole) hlásilo, kolik bylo přijato, ale hlavně kolik bodů bylo nutné pro přijetí (= tedy počet bodů posledního přijatého žáka v minulém školním roce).

Zobrazit seznam středních škol

Neověřené recenze (To dáš! neověřuje recenze na Google a Facebooku).

Zobrazit další recenze

Průvodce pro rodiče: Cermat testy 24/25 a přijímací zkoušky na SŠ – souhrnné informace:

Cermat průvodce pro rodiče

Průvodce Cermat testy: Jak fungují testy Cermat? Co je Cermat, jak testy vznikají, kdo je hodnotí a jak? Podívejte se na podrobný souhrn informací o testech Cermat + co v nich čekat ve školním roce 2024/2025.

Více o testech Cermat

Cermat průvodce pro rodiče

Průvodce celým přijímacím řízením: Samotná přijímací zkouška Cermat je jen jedním krokem celého přijímacího řízení na střední školu. Máme pro Vás všechny informace k výběru školy, k přípravě na přijímací zkoušku, k podání přihlášky, k průběhu ostré zkoušky, k testům Cermat a následně k veškeré pozkouškové administrativě.

Více o přijímacím řízení na SŠ v roce 2023

Přednášky a poradna pro rodiče deváťáků:

Cermat průvodce pro rodiče

Provedeme Vás celým procesem přijímacího řízení – od výběru školy přes přípravu na testy Cermat až k tomu, co dělat po vyhlášení výsledků (podání odvolání či 2. kolu). Ověřené informace srozumitelně a na jednom místě – samozřejmě zdarma. Přijďte posedět nad kávou a koláčem na naše přednášky pro rodiče, kde (v omezeném bezpečném počtu) projdeme vše, co musíte znát.

Přihlásit se na přednášku pro rodiče zdarma

Cermat průvodce pro rodiče

Máte otázky ohledně Cermat testů, našich přijímacích zkoušek nanečisto či čehokoli ohledně přijímacího řízení? Podívejte se na nejčastější otázky nebo položte svůj dotaz a my Vám do 48 hodin odpovíme.

Přejít do poradny

Osmáci, získejte náskok:

Jste v 8. třídě a už zjišťujete možnosti přípravy? Tak to jste na správném místě!

Podívejte se, co pro osmáky i jejich rodiče máme.

Zobrazit informace pro osmáky

Zdroje informací

Informace v této sekci webu jsou zpracovány týmem To dáš! Přijímačky nanečisto (odborníci na tvorbu testových materiálů Cermat, pedagogové, speciální pedagogové a výchovná poradkyně) pod vedením vedoucí projektu To dáš! Michaely Kadlecové a Adama Motlocha (oba Cambridgeská univerzita).

Informace jsou zpravidla zdrojovány na uvedených stránkách a vychází z rozsáhle analýzy materiálů tvůrce testů Cermat pro rok 2024, materiálů Ministerstva školství a vlastní výzkumné činnosti týmu To dáš. Publikované informace mají čistě informativní (doporučující) charakter.Zpracovávám objednávku