Změny v přijímacích zkouškách pro rok 20/21 přehledně

Ostrá zkouška CERMAT 2021: došlo ke změně časového limitu – co s tím?

Vážení rodiče, milí deváťáci, 

s dalším týdnem přišla i další změna v konání jednotné přijímací zkoušky. 🙂 

Došlo k časovému navýšení pro oba testy. Na základě tohoto opatření bude trvat test z českého jazyka a literatury 70 minut a test z matematiky 85 minut. 

Úplně stejná situace nastala loni na jaře – čas byl navýšen, obtížnost a obsah testů zůstává nezměněn. Nic dalšího se nemění, platí stále právní úprava z 5. ledna 2021, čas byl 16. 2. 2021 navýšen formou dodatku k opatření obecné povahy.  Upozorňujeme, že toto navýšení se týká pouze jednotné části zkoušky (z dílny Cermatu), změna nezahrnuje úpravu času pro případné školní části zkoušky.

Více informací najdete zde, doporučujeme podívat se na přesný harmonogram jarního termínu zkoušky

CO TO ZNAMENÁ PRO MOJI PŘÍPRAVU?

Věříme, že mnoho z Vás více času na testy uvítá. Všech zbylých 8 termínů Přijímaček nanečisto (počínaje tímto víkendem) proběhnou v novém režimu, aby si žáci na zvýšení času zvykli. 

Distanční den bude tedy probíhat v sobotu i v neděli od 8.55 – 13.30 hod. V případě obnovení prezenční účasti rovněž pojedeme se zvýšeným časem.

Ze zkušenosti víme, že i zdánlivě „hodně času” se může projevit jako problém – hůře se soustředí a žáci mají tendenci dělat neuvážené změny na poslední chvíli. I na více času je potřeba si zvyknout, přehodnotit strategii, zvážit pečlivější kontrolu testů apod. 

Apelujeme proto na Vás, abyste od této chvíle testy opravdu dělali s časovým zvýšením – u zkoušky budete též muset sedět až do konce a je zbytečné „sám pro sebe“ skončit dříve, zatímco ostatní uchazeči pracují, kontrolují si a získávají další body.

Nemějte ale strach, budeme trénovat ve stejných podmínkách jako u ostré zkoušky, takže Vás v dubnu nic nepřekvapí. 🙂

TERMÍN PRO PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY SE BLÍŽÍ

Připomínáme, že lhůta pro podání přihlášky na Vámi vybrané školy / obory je v pondělí 1. března 2021. Máme pro Vás video s praktickým návodem, abyste věděli, na co si dát při podání přihlášky pozor.

Přihlášky je možné donést na podatelnu střední školy osobně, zaslat je poštou či je doručit do datové schránky školy (NE! e-mailem). Při zaslání poštou je nutné přihlášky poslat doporučeně a uchovat si potvrzení o podání.

Pokud máte jakékoliv dotazy, s důvěrou se na nás obraťte. 

Do (téměř) cílové rovinky přípravy Vám přejeme hodně sil a těšíme se na viděnou!

S pozdravem

Míša Kadlecová

zakladatelka a jednatelka projektu 
Zpracovávám objednávku