Přihláška na SŠ (střední školu) 2024 – tiskopis a vzor CERMAT

Přihlášky na střední školy ve školním roce 2023/24 prošly mnohými změnami. Tady se dozvíte vše podstatné.

Na této stránce si můžete stáhnout nový vzor přihlášky na střední školy 2024. Jedná se o papírový tiskopis přihlášky 2024 od CERMATu. Podívejte se také na návod, jak přihlášku správně vyplnit a podat.

1. Vzor přihlášky na střední školy (SŠ) ke stažení

Níže si můžete stáhnout aktuální papírový formulář přihlášky na SŠ. Doporučujeme však podat přihlášku na SŠ plně elektronicky.

2. Vzorová přihláška na střední školu

2.1. Návod na vyplnění přihlášky na SŠ

V roce 2024 si můžete zvolit jeden ze 3 způsobů vyplnění a podání přihlášky. Nejvýhodnější je podat přihlášku online plně elektronicky v systému CERMATu. Pokud máte ověřenou elektronickou identitu (Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identita) budete mít v systému i data z registru obyvatel a vyplnění přihlášky vám nezabere mnoho času. Máme pro vás také přehledná videa, jak podat přihlášky v systému DIPSY.

přihláška na střední školy
šipka
přihláška na střední školy

3. Do kdy se odevzdávají přihlášky na střední školy 2023/2024

Přihlášky na SŠ do 1. kola přijímacího řízení (do oborů vzdělání bez talentové zkoušky) se v roce 2024 odevzdávají od 1. do 20. února 2024.

4. Přihlášky na střední školy – jak je to letos jinak

Letos můžou deváťáci podávat až 3 přihlášky na 3 střední školy/obory vzdělání. Přihlášky se budou ideálně podávat digitálně v elektronickém systému CERMATu s názvem DIPSY. Žáci se můžou v rámci 3 přihlášek hlásit na libovolnou kombinaci maturitních a výučních oborů.

Podání přihlášek je možné 3 způsoby. Nejjednodušší je podat přihlášky včetně příloh plně digitálně.

Školy na přihlášce musí deváťáci seřadit od té nejžádanější, kam chtějí nejvíce, až po tu třetí, kam chtějí nejméně. Prioritizace škol v přihlášce zajistí rozřazení většiny uchazečů na školy již v 1. kole přijímacího řízení. Nestane se, že bude 1 žák přijat na více škol a bude si z nich vybírat. Rozřazení žáků na školy proběhne automaticky podle tohoto algoritmu CERMATu.

Kompletní info ke změnám v přijímacím řízení 2024 a přihláškám

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

přihláška na střední školy
přihláška na střední školy


Zpracovávám objednávku