Povinné testování na COVID a respirátory, pokračování přípravy

Vážení rodiče, milý deváťáku,

opět se Vám ozýváme s přehledem několika zásadních informací, které jsou kritické pro Vaši přítomnost u ostré přijímací zkoušky (nutné testování + respirátor). Kromě toho připomínáme, že naše příprava stále pokračuje – každý víkend pro Vás máme živého průvodce i webináře zdarma (+ nabízíme doprodej sad testů a videorozborů) a zveme Vás na užitečné přednášky.

Shrnutí klíčových informací:

  1. U ostré zkoušky máte povinnost prokázat se negativním testem na COVID (max 7 dní starým) při vstupu do školy – nutné zajistit si testování předem + mít s sebou vytištěné potvrzení na oba termíny zkoušky (doporučujeme i 2 kopie)
  2. Povinnost mít na sobě při konání zkoušky respirátor (FFP2) pro žáky starší 15 let a chirurgickou roušku pro žáky do 15 let – zajistit a vyzkoušet při přijímačkách nanečisto
  3. Naše příprava intenzivně pokračuje: vysíláme ZDARMA každý víkend živého průvodce a webináře, připojit se můžete se svými starými testy či si dokoupit nové (doporučujeme nyní psát alespoň 1 test co dva dny, při vyřešení 15 testových sad a více naši žáci pravidelně překračují 80 bodů ze 100) vše dostupné ve Vaší Osobní Zóně (záložky Zdarma a Personalizovaná příprava)
  4. Zveme vás tuto neděli 18. 4.  na vysílání přednášky “přijímačky minutu po minutě” (vede Míša od 18:30) a k procvičování v rámci procvičovací zóny, kterou od nás máte k dispozici zdarma.

1) Povinné testování před zkouškou 

Účastníci jednotné přijímací zkoušky se budou muset u zkoušky prokázat negativním testem na COVID (neinvazivní preventivní POC antigenní či neinvazivní preventivní RT-PCR) provedeným v posledních 7 dnech před konáním zkoušky. V případě neprokázání se testem bude žák konat zkoušku v náhradním termínu, stejně jako v případě testu pozitivního. V případě pozitivního výsledku je nutné kontaktovat praktického lékaře a absolvovat konfirmační RT-PCR.

Testy bude povinně provádět základní škola žáka, která bude i vystavovat potvrzení a má informovat žáky o této možnosti. Vzor potvrzení a podrobnosti pro základní školy jsou shrnuty zde.

Alternativou je test ze zdravotnického zařízení či doklad o tom, že žák prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.

Co Vám doporučujeme my:

Doporučujeme zajistit si již nyní termín na antigenní test (hrazený přes pojišťovnu) ve zdravotnickém zařízení  5-6 dnů před zkouškou – ve středu 28. dubna či ráno ve čtvrtek 29. dubna. Dejte si pozor, aby Vám lhůta 7 dnů vyšla i na druhý termín zkoušek (úterý 4.5.). Pokud by byl u antigenního testu nález, tak budete praktickým lékařem posláni na konfirmační PCR test, tudíž potřebujete mít ještě dost času případně falešně pozitivní výsledek antigenního testu zvrátit (u zkoušky byste se následně prokázali negativním PCR). Nespoléhejte na pátek před víkendem a velice nedoporučujeme nechat testování na den zkoušky na samotné střední škole (většina ani testovat nebude, na rozdíl od ZŠ nemají povinnost + pokud by byl test pozitivní, tak již nebudete mít čas zajistit si konfirmační PCR a stihnout řádný termín). Případně se můžete nechat otestovat na své ZŠ, ale při této logistické operaci je jistější termín ve zdravotnickém zařízení, který si můžete již nyní objednat.

Mějte vytištěné originál potvrzení o negativním test s sebou ke zkoušce, doporučujeme i dvě kopie pro případ, že by si potvrzení chtěla střední škola založit. 

Kompletní opatření k testování účastníků přijímacího řízení naleznete zde. Pokud by byl jakýkoli problém, kontaktujte nás na studenti@to-das.cz či na naší infolince. I během předpřijímačkového víkendu Vám budeme k dispozici.

Prosíme, dávejte na sebe pozor, nevystavujte se v týdnech před zkouškou riziku a covid test si včas zajistěte! 💛


2) Povinné respirátory

U zkoušky budou přítomna další povinná protiepidemická opatření – povinné respirátory (trénujte proto psaní testů již jen v respirátorech, najděte ten, který žákům bude nejvíce vyhovovat), dezinfekce, rozestupy či větrání prostorů. Pokud je žákovi v den konání zkoušky méně než 15 let, může mít chirurgickou roušku. Negativní covid test je podmínkou pro účast na zkoušce, neznamená to, že nemusíte mít respirátor na sobě.

Obdobný výrobek (např. nanorouška) by musel dle opatření MZ splnit normu pro respirátor (filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem – např. FFP2, KN 95) a pro jistotu mít s sebou vytištěný doklad o této skutečnosti, kterým se prokážete (a raději mít v batohu i rezervní respirátor – ten se hodí i pro případ, že by se primárnímu například utrhlo ucho). 


3) Naše příprava pokračuje – přijímačky nanečisto každý víkend (zůstaňte v tempu)

Naše příprava pokračuje dál, každý víkend vysíláme živého průvodce i webináře zdarma, aby deváťáci nevypadli z formy a mohli si zkoušky vyzkoušet právě s respirátorem. Na tato vysílání si můžete přinést své staré testy (každý test je užitečné napsat 2-3x dle průzkumů) či přikoupit nové – čím více testů před zkouškou projdete, tím lépe budete zvládat typové úlohy a nic vás u zkoušky nepřekvapí. Na vysílání se připojíte přes tlačítko ZDARMA v menu své osobní zóně, případně zde.

Kompletní projití spektra úloh zaručuje 15 a více vyřešených testů. Naši žáci s vysokou znalostí celého spektra úloh (15 vyřešených testových sad a více) pravidelně skórují nad 80 bodů ze 100. Přikupování po sadách znamená, že nejste vázáni pouze 1 termínem na týden a můžete tak v posledních týdnech procvičovat mnohem častěji (ideálně 1 test co dva dny)! 

Konkrétní kalkulaci toho, kolik sad pro Vás ještě máme uvidíte v našem e-shopu.

Máme pro Vás i balík procvičování zaměřené na problematické úlohy (např.  – pro naše deváťáky také zdarma. Ty naleznete zde: https://kurzy.ssgh.cz/procvicovaci-zona/ 

Kompletní kalendář všech vysílání (máme pro žáky i další informační webináře o průběhu zkoušky a tipech) naleznete zde

🤔 Jak to teď celé bude? Jak se nejlépe připravit a využít posledních dnů před zkouškou?

Míša Vás tím v našem krátkém videu provede!

Je něco nejasného?

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu studenti@to-das.cz nebo na naší zákaznické lince +420 736 276 133.

Na zákaznické lince jsme pro Vás každý všední den (9:00 – 17:00), v případě zmeškaného hovoru Vám obratem zavoláme zpět. O víkendu jsme Vám k dispozici na telefonu od 8:00 po celou dobu konání kurzu.

Děkujeme za Vaši důvěru během celé sezóny a moc všem držíme palce u ostré zkoušky. Těšíme se na viděnou na nějakém z našich vysílání během následujících týdnů! 

Za kolektiv To dáš! zdraví

Adam Motloch, MA

Zakladatel a vedoucí projektu

 

To dáš!

Přijímačky nanečisto

www.to-das.cz

 

Zákaznická podpora:

+420 736 276 133

studenti@to-das.czZpracovávám objednávku