Do ostré zkoušky zbývá: 150 dní, 20 hodin, 8 minut a 30 sekund Ještě stihnete projít většinu typových úloh. Připravujte se s námi na každý víkend. Každý týden nové testy.
Začít s přípravou


Přijímací řízení na SŠ 20/21

Do kdy musím podat přihlášku na SŠ a jak ji mám vyplnit?
Do kdy musím podat přihlášku na SŠ a jak ji mám vyplnit?

Uzávěrka přihlášek ke střednímu vzdělávání do oborů vzdělání bez talentové zkoušky pro 1. kolo přijímacích zkoušek je k 1. 3. 2021. Přihlášku je tedy nutné do školy doručit před tímto datem.

Pro obory s talentovou zkouškou je uzávěrka přihlášek 30. 11. 2020.

Do kdy musím podat zápisový lístek?
Do kdy musím podat zápisový lístek?

Uchazeč musí podat zápisový lístek nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí (po vyhlášení výsledků). Zápisovým lístkem potvrzujete svůj zájem o školu. Musíte tak učinit do 10 pracovních dnů, jinak bude vaše místo uvolněno jiným žákům (těm, kteří podali odvolání).

Přijímací řízení na SŠ mě stresuje a nevím, kde přesně začít. Poradíte?
Přijímací řízení na SŠ mě stresuje a nevím, kde přesně začít. Poradíte?

Nervozita je úplně normální, ale nemusíte se ničeho bát. Doporučujeme začít na naší přednášce pro rodiče. Je zdarma a dozvíte se na ní vše důležité, navíc se můžete rovnou na cokoli doptat! 🙂

Poté doporučujeme postupovat podle časové osy ve své osobní zóně – v sekci Pro rodiče. Tam máme přesně popsané, co a kdy musíte udělat. Navíc jsme tuto část doplnili o spoustu materiálů a zdrojů, ze kterých můžete čerpat. A kdyby cokoli, tak jsme pro vás vždy na telefonu i e-mailu.

10 komentářů: “Přijímací řízení na SŠ 20/21”

 1. Klára S. napsal:

  Dobrý den, bude tento rok jeden nebo dva pokusy na napsání testů CERMAT? Díky!

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Klárko,

   na 90 % předpokládám dva pokusy. Minulý rok byl jeden pokus z důvodu mimořádné situace vyvolané epidemií COVID-19. Tento rok předpokládám pokusy dva (se situací okolo koronaviru se dopředu počítá), ačkoli nelze vyloučit, že se MŠMT rozhodne v případě mimořádného vývoje toto přehodnotit. Předpokládám ale, že bude platit to, co oznámí o podobě JPZ a CERMAT testů do konce listopadu.

   Mockrát děkujeme za dotaz a budeme se na Vás těšit na našich přijímačkách nanečisto.

   Za To dáš zdraví

   Adam M.

 2. Petra D. napsal:

  Dobrý den, syn se chce hlásít na školu s talentovou zkouškou (přihláška do 30.11.) a vedeme debatu, jestli se to bere jako 3. škola a pak si může podat další 2 přihlášky v řádném termínu nebo již 1. škola a může si pak podat již jen jednu přihlášku do konce února. Děkuji za odpověď.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Petro,

   na obory s talentovou zkouškou si můžete podat maximálně 2 přihlášky. Následně na obory bez talentovek máte další 2 přihlášky. V praxi to funguje tak, že podáte přihlášky na obory s tal. zkouškou, absolvujte přijímací řízení a následně do 15. 2. 2021 obdržíte jeho výsledky. Poté buď víte, že jste přijati, nebo podáváte přihlášku na obory bez talentových zkoušek (do konce března).

   Kompletní přehled termínů naleznete zde: https://www.to-das.cz/prijimaci-zkousky-na-ss-2021
   Pro informace k podání přihlášky (a na co si dát pozor) doporučuji naši přednášku pro rodiče (první již tento víkend): https://www.to-das.cz/nase-sluzby/prednasky-pro-rodice-zdarma

   Oficiální vyjádření CERMATu je takovéto:
   „Pro první kolo přijímacího řízení je možné podat až 2 přihlášky na obory vzdělání bez talentové zkoušky a až 2 přihlášky na obory vzdělání s talentovou zkouškou. V dalších kolech přijímacího řízení není počet přihlášek, které může uchazeč podat, omezen. Pokud se uchazeč hlásí do dvou oborů vzdělání na jedné škole, musí přesto podat dva tiskopisy přihlášky.“

   Důležitá data:
   – Přihláška na obory vzdělání s talentovou zkouškou se musí podat do 30. listopadu 2020
   – Přihláška na obory vzdělání bez talentové zkoušky se musí podat do 1. března 2021

   Mockrát děkujeme a budeme se na Vás těšit!

   Zdraví

   Adam M.

 3. Dufková napsal:

  Dobrý den, jaké minimální výsledky přijímací zkoušky,
  musí být pro přijetí na Policejní školu v Hrdlorezich. Děkuji

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Eleno. Ohledně této školy nemáme přesné bodové ohodnocení přijatých uchazečů, běžně se ale na policejních školách hranice pohybuje okolo 60 bodů.

 4. Anonym napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat. Vybral jsem si dvě školy. Hledali jsme dost škol, nakonec jsem se poradil z rodiči a jeden z nich mi vybral školu, tak jsem dal na něj. Přihlášky již jsou podané, já mám tedy dvě přihlášky na stejný obor, ale až teď jsem si uvědomil, že tu školu nechci dělat, že mě vlastně ten obor absolutně nezajímá. Vím že je to má hloupost, ale stává se. Dá se s tím ještě něco dělat? Protože nemám absolutní motivaci přijímačky dát, protože na tu školu vlastně ani nechci. Kdyby se to ještě nějak dalo změnit, tak vím, kterou bych si vybral. Zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem. Když dám přijímačky můžu třeba ještě v té době změnit školu, jestli na té, kterou chci bude volno? Nebo jestli to řešit teď, když jsou přijímačky odložené, tak to řešit dřív? Předem díky.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, možností je hned několik. Zaprvé můžete zkusit štěstí ve druhém kole, pokud tedy škola, o kterou máte zájem, 2. kolo vypisuje. Druhou možností je zkusit zjistit, zda ten obor, který by Vás zajímal, nenabízí také škola, na kterou se hlásíte. S vedením se často jde domluvit na změně oboru ještě než vyučování začne. Pak mě také napadá začít studovat na té škole, kam se dostanete a hned v září se zkusit přehlásit jinam, to ale úplně nedoporučuji, nemusí to klapnout. Držím palečky s hledáním té pravé školy a oboru!

 5. Čiberová napsal:

  Dobrý den, mám dotaz ohledně postupů výpočtů např. rovnic. Syn při postupu vynechá třeba řádek (protože si to spočítá v hlavě, a paní učitelka jim to také tak ve škole dovolovala) – tedy má ten postup kratší, ale výsledek má dobře. Může to v hodnocení vadit?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, určitě je to OK, pokud má výsledek správně. Pokud by byl náhodou špatně, tak je důležité mít zapsáno správně alespoň 50 % postupu, aby získal body za postup.

Položit dotaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Zpracovávám objednávku