Do ostré zkoušky zbývá: 150 dní, 20 hodin, 8 minut a 30 sekund Ještě stihnete projít většinu typových úloh. Připravujte se s námi každý víkend. Každý týden nové testy.
Začít s přípravou


CERMAT testy letos (2021)

V čem budou letos testy jiné?
V čem budou letos testy jiné?

Testy CERMAT se lehce upravují každý rok, můžeme tedy očekávat, že budou lehce upravené i tento školní rok (2020/21). Náš tým pedagogů a bývalých tvůrců testů pro ostré přijímací zkoušky vytipoval v ČJ 8 variant a u matematiky 6 variant, jak by se testy mohly tento rok pozměnit. Tyto nové varianty jsme zahrnuli do našich testů, které jsou každý víkend zcela nové. Doporučujeme proto přijít na naše přijímací zkoušky nanečisto minimálně 5x, aby žák zvládl projít celé spektrum úloh a seznámil se s postupem řešení.

Můžeme čekat úlevu kvůli COVIDu?
Můžeme čekat úlevu kvůli COVIDu?

S nejvyšší pravděpodobností ne. Testy CERMAT by z důvodu dopadů koronaviru lehčí být neměly a měly by si držet stejnou obtížnost jako v minulých letech. Minulý rok byl z důvodu ochrany veřejného zdraví na zkoušku jen jeden pokus, ale žáci na něj měli o něco málo více času. Tento rok počítáme se dvěma pokusy ve standardním formátu, jelikož se s epidemickými opatřeními již počítalo.

Jak se testy bodují? Snažil jsem se to pochopit ale nerozumím tomu.
Jak se testy bodují? Snažil jsem se to pochopit, ale nerozumím tomu.

CERMAT používá pro bodování úloh svůj systém, který souvisí se strukturou testu a typem daných úloh. My toto bodování samozřejmě přísně dodržujeme a veškerá pravidla vysvětlujeme i v našich videorozborech a instrukcích pro naše domácí přijímací zkoušky. Přesné pokyny k bodování najde každý náš žák ve své osobní zóně.

4 komentáře: “CERMAT testy letos (2021)”

 1. Nikola Jandátová napsal:

  Dobrý den, nikde jsem nenašla systém bodování přijímacích testů. Při bodování dochází také k úbytku bodů za nesprávné řešení nebo vynechání otázky? Děkuji za odpověď

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Nikolo. Systém bodování CERMAT nezveřejňuje, my jsme se k němu dostali díky spolupráci s pracovníky z CERMATu, kteří s námi testy sestavují. Za vynechání otázky se bod nestrhává, v případě chybné odpovědi také ne, pouze u českého jazyka při vypisování chyb z textu může dojít k odečtení bodu za nesprávné uvedení výpovědi.

 2. Alena Burešová napsal:

  Dobrý den, ráda bych dostala zádání – příklady testů z matematiky, když si všichni tak moc stěžují, jak byly těžké. Děkuji

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, paní Burešová, zadání všech testů zveřejňuje přímo na svých stránkách CERMAT a to zhruba do týdne po dopsání.

Položit dotaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Zpracovávám objednávku