Vzor odvolání proti nepřijetí na střední školu ke stažení

Datum vytvoření: 02. 05. 2021
Poslední aktualizace: 13. 01. 2023
Doba čtení: 3 minuty

📝 Vzor k podání odvolání proti nepřijetí na střední školu a důležité informace o tom, jak odvolání správně podat a co dělat po samotném podání.

Nedostali jste se kvůli horšímu výsledku z přijímací zkoušky či kvůli vysoké bodové hranici přijetí na střední školu? Nepropadejte panice, šance na přijetí jsou stále vysoké – je ale třeba být proaktivní. V této situaci totiž musíte podat odvolání, abyste si zajistili místo náhradníka. Díky tomu, že spousta žáků je přijata na obě školy, je odvolání často úspěšnější, než si rodiče myslí.

Při podání odvolání je však zapotřebí dodržet pár náležitostí. S tím vám rádi pomůžeme, proto jsem pro vás připravili i speciální vzor. 😊

V tomto příspěvku najdete:

1. Vzor odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí na SŠ

Zde najdete vzor odvolání, který jsme pro Vás připravili. Nebuďte překvapení, není třeba košatě vypisovat důvody pro podání odvolání, jedná se o formální krok. Je možné, že některé SŠ budou mít na svých webových stránkách vlastní vzor odvolání, ten také určitě můžete použít.

📝 Stáhnout vzor odvolání na střední školu

Stáhnout vzor proti rozhodnutí o nepřijetí na SŠ 📝

2. Jak odvolání správně podat?

Odvolání je snadnou a jedinou správnou cestou, jak o sobě dát vědět, že chcete být „náhradníkem” na uvolněné místo. Odvolání podáváte řediteli školy, který rozhodnutí o nepřijetí vydal. Není žádné dané místo pod čarou, do kterého dává smysl odvolání podat a od kterého již ne. Za odvolání nic nedáte, určitě to proto zkuste.

Odvolání musíte podat nejpozději 3 pracovní dny po doručení rozhodnutí o nepřijetí. To, že jste přijati, vám nebude nijak zasíláno. To, že jste nepřijati, vám bude zasláno poštou, nebo do datové schránky. Od momentu doručení se počítá ona třídenní lhůta pro podání. Tady opět doporučujeme na nic nečekat a již v momentě, kdy ze zveřejněných výsledků víte, že přijati nejste, odvolání podat.

Odvolání musí být písemné a podané buď osobně, poštou nebo do datové schránky. Vřele doporučujeme podání buď osobně nebo do datové schránky školy. Upozorňujeme, že datová schránka není e-mail! Odvolání zaslané pouze e-mailem nelze přijmout. Forma odvolání je volná, tzn. není jeden přesně daný formulář, který je potřeba použít, odvolání však musí obsahovat několik náležitostí.

Je možné, že některé SŠ budou mít na svých webových stránkách vlastní vzor odvolání, ten také určitě můžete použít.

Postup pro vyhovění odvolání je pak takový, že škola nejdříve počká na konec lhůty pro podání odvolání (i pár dní po lhůtě, aby stihla dojít odvolání podaná poštou). Jakmile má škola všechna obdržená odvolání, začne je zpracovávat. Samozřejmě záleží na „hloubce“ umístění pod čarou (druhý pod čarou má přednost před patnáctým pod čarou).

S tím souvisí fakt, že odvolání podat musíte, jinak s vámi škola nebude počítat jako s náhradníkem – pokud tedy první pod čarou odvolání nepodá a druhý pod čarou ano, druhý pod čarou bude vyrozuměn o přijetí, s prvním pod čarou nebude nikdo komunikovat.

Buďte trpěliví, vyrozumění o odvolání trvá, takže neztrácejte naději.

3. Co po podání odvolání?

  1. Ihned si podejte zápisový lístek na tu školu, kde jste obdrželi rozhodnutí o přijetí. Více informací o nutném postupu zde.
  2. Odvolání vám vyšlo/nevyšlo? Podívejte se na další nutné kroky pro zápis na střední školu v tomto článku.

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

Zobrazit další recenzeZpracovávám objednávku