Zápisový lístek 2024 a potvrzení zájmu o studium na SŠ 2024

Datum vytvoření: 03. 04. 2024
Poslední aktualizace: 09. 04. 2024
Doba čtení: 3 minuty

Jak potvrdit zájem o studium na SŠ v roce 2024, když už není zápisový lístek?

Po schválení novely školského zákona se do přijímacího řízení na střední školy propsalo mnoho zásadních změn. Jedna z nich je, že od roku 2024 zápisový lístek na střední školy zanikl. Možná vás zajímá, jak tedy potvrdit zájem o studium na střední škole?

1. Zápisový lístek na střední školu 2024: jak je to letos jinak?

Pravidla pro 1. i 2. kolo přijímacího řízení jsou letos totožná. Deváťáci už do přihlášky museli seřadit střední školy do žebříčku podle toho, jak na ně chtějí nastoupit (tzv. prioritizace).

Elektronický systém dle tohoto algoritmu rozřadí většinu uchazečů na školy dle priority, kapacity oboru a výsledku JPZ (+ dalších školních kritérií) automaticky již v 1. kole. Uchazeč bude umístěn na první školu ze svého pořadí na přihlášce, kde jste se umístil tzv. „nad čarou“. Nestane se tedy, že jednoho žáka přijmou na více škol najednou, jako tomu bylo dříve.

Od roku 2024 jste tedy automaticky přijati právě na jednu SŠ z přihlášky a nemusíte o ni již potvrzovat svůj zájem. Škola s vámi počítá. Pokud na ni nechcete nebo nemůžete nastoupit, existuje možnost vzdání se práva na přijetí. Ta vám ale nezajistí přijetí na jinou školu z přihlášky, nýbrž vás vyřadí z daného kola přijímacího řízení a umožní vám hlásit se na SŠ ve druhém a dalších kolech přijímacího řízení.

budova-cermatu
doložení povinné školní docházky DIPSY

2. Zápisový lístek 2024: nahrazen prioritou školy v přihlášce

Zápisové lístky se ruší a nahrazuje je volba pořadí škol dle priority již v přihlášce.

2.1. Jak potvrdit zájem o studium na střední škole 2024?

Algoritmus CERMATu vás přiřadí právě na jednu ze škol v přihlášce a předpokládá se, že na školu nastoupíte. Svůj zájem o školu již potvrzovat nemusíte a jste na ni automaticky zapsáni.

Od 3. kola dále se přijetí potvrzuje jakýmkoli písemným záznamem.

To dáš! Testy nanečisto pro přijímačky najisto! 

V roce 2023 u přijímaček uspělo 96 % našich absolventů*, celkem jsme pomohli již více než 23 000 spokojeným deváťákům a deváťačkám** a pomůžeme i tobě! ✅

100% simulace přijímací zkoušky – jak prezenčně, tak on-line (distančně). Každý víkend až do dubna. 

Maximalizujte svou šanci na přijetí na vysněnou střední!.

Více o přípravě na přijímačky Koupit Přijímačky nanečisto

To dáš! Přijímačky nanečisto

zápisový lístek 2024

*Zdroj úspěšnosti: dotazníkový průzkum provedený ve dnech 5.6.-20.7.2023; dotazník vyplnilo 813 z 5 381 oslovených absolventů. Úspěšnost = přijetí alespoň na jednu ze dvou škol v prvním kole přijímacího řízení. Přečtěte si notářský zápis k naší statistice.

**Jedná se o počet absolventů za sedmiletou historii projektu.Zpracovávám objednávku