Nepřijetí na střední školu 2024: co dělat, když se nedostanu na střední školu 2024?

Datum vytvoření: 03. 04. 2024
Poslední aktualizace: 07. 05. 2024
Doba čtení: 3 minuty

Jaké jsou vaše možnosti a jak postupovat při nepřijetí na střední školu 2024?

Chcete vědět, co dělat v případě nepřijetí na střední školu? Ještě rozhodně není nic ztraceno. Jaké jsou vaše další možnosti a jak postupovat při nepřijetí na střední školu 2024 se dozvíte na této stránce. V první řadě nezoufejte a buďte v klidu, všechno dobře dopadne 🙌.

💡Nedostali jste se na SŠ a cítíte se ztraceni? Ve 2. kole zvažte i kombinované a dálkové maturitní obory i výuční obory.💡

1. Nedostal/a jsem se na střední školu: co teď?

Nejste po výsledcích přijímaček mezi přijatými ani na jedné škole z přihlášky? Zachovejte klidnou hlavu. Už 20. května 2024 uvidíte v DIPSY kompletní seznam škol vypisujících 2. kolo přijímacího řízení i s volnou kapacitou v jednotlivých oborech vzdělání. Na volná místa můžete do 24. května 2024 podávat přihlášky. Mrkněte na všechny termíny pro 2. kolo přijímacího řízení.

1.1. Nevzali mě na střední školu: jak postupovat při nepřijetí na střední školu?

💡 Úplně stejně jako v prvním kole se budete hlásit na volná místa ve 2. kole přijímacího řízení.💡

Vřele doporučujeme se doma s předstihem pobavit o možnosti soukromé školy a odsouhlasit si případný rozpočet. Na některých soukromých školách školné s postupujícím studiem roste, a tedy vyšší ročníky jsou dražší než první ročník. Spočítejte si tedy náklad na celou dobu studia.

Zvažujte i kombinované a dálkové maturitní obory i výuční obory.

1.2. Co když to opravdu nevyjde: jaké jsou další možnosti?

Pokud nebudete s nabídkou škol ve 2. kole spokojeni, můžete počkat na 3. a další kola. Počítejte ale, že nabídka volných míst může být omezená. Můžete zkusit ve 2. kole nastoupit někam (např. výuční obor), kam byste rok chodili s tím, že to za rok zkusíte znovu na vaši vysněnou školu. Další variantou je rok chodit třeba na jazykovku nebo absolvovat rekvalifikaci od úřadu práce a stejně jako v předchozím případě absolvovat přijímací řízení za rok opakovaně. Nebyli byste první ani poslední.

Za rok byste se museli znovu zúčastnit přijímacího řízení opět se třemi digitálními přihláškami, seřazením škol podle priority a Cermat testy. Rodiče se též často ptají na možnost přestupu mezi školami: zde vždy záleží na individuálním případu, předpokladem je součinnost obou ředitelů, volné místo na nové škole, ale i splnění rozdílových zkoušek. Na úspěšný přestup v rámci prváku tedy skutečně nespoléhejte.

Nevzali mě na SŠ: co mám dělat?

DIPSY CERMAT
střední škola

To dáš! Přijímačky nanečisto

nepřijetí na střední školu 2024Zpracovávám objednávku