Procvičovací sešity To dáš

Procvičovací sešity si zdarma stáhnete zde:

Matematika

📕 Stáhnout procvičovací sešit

Pustit si videorozbory k úlohám

Procvičíte si tyto okruhy:

  1. Poměr a měřítko mapy  
  2. Přímá a nepřímá úměrnost  
  3. Rovnice 
  4. Úlohy o pohybu
  5. Slovní úlohy s geometrickým základem
Český jazyk

📘 Stáhnout procvičovací sešit

Procvičíte si tyto okruhy:

  1. Zdvojené hlásky  
  2. Podmět a přísudek  
  3. Věty vedlejší 
  4. Pravopis: S, Z, VZ 
  5. Práce s textem 

🤫 Co je tajemstvím úspěšné last minute přípravy?

Základem úspěšné přípravy v posledních týdnech je řešení nových testů přes týden (tedy nejen o víkendu). Aktivní procvičování typových úloh, se kterými jste ještě nepracovali, je totiž ta nejlepší (a vědecky ověřená) metoda učení – a tedy i klíč k úspěchu. Nebojte, ještě to stíháte. Za poslední týdny před ostrou zkouškou zvládnete ještě doprojít a docvičit velkou část spektra typových úloh. Zaberte, dělejte si jeden test za druhým a pracujte s chybou, dokud je čerstvá.

📆 Dejte si do diáře pevné bloky na přípravu (5x týdně 35 min) – priorita před koníčky/sporty (nebojte, doženete po zkoušce).

📈 Kam až se můžete vypracovat? Naši nejlépe připravení deváťáci z minulých let vyřešili všech našich 21 cvičných testů (resp. 42 z obou předmětů). V těch posledních už pravidelně získávali 80 ze 100 bodů, čímž bezpečně znali všechny typové úlohy formátu CERMAT. (Zdroj: Statistika výsledků žáků s 21 vypracovanými testy 2021/22)

✅ Kolik testů byste měli přes týden řešit? Dejte si s námi závazek řešit každý týden alespoň 1 přijímačkový „den“ nanečisto (tedy 1x M a 1x ČJ v přesné simulaci). K tomu několikrát do týdne (3x4x) pracujte s chybou a vracejte se k jednotlivým úlohám. Další testová zadání včetně videorozborů si můžete za zvýhodněnou cenu dokoupit ve své osobní zóně.

✍️ Soutěžte sami se sebou! V našem testovém bingu (pdf k vytištění) si vyznačte ty testy, které již máte vypracované. Nebojte, ještě stíháte projít (skoro) všechny typové úlohy! Navíc krásně vidíte, o kolik blíže přijetí na vysněnou SŠ jste.

✂️ Dle obálkové metody si následně připravte opakování – viz náš článek o obálkové metodě na našem webu. 3x–4x týdně se vracejte k úlohám, které se částečně nepovedly, a přeřešte je.

Koupit testy s videorozboryZpracovávám objednávku