Naše přijímací zkoušky nanečisto

Jak vypadá příprava za doby koronavirové?
Jak vypadá příprava za doby koronavirové?

Situaci bereme vážně a prioritou je neohrožená příprava v jakoukoli fázi školního roku. Máme proto několik scénářů vývoje, vše je vymyšlené do posledního detailu. Díky naším rozsáhlým hygienickým opatřením (dezinfekce tříd ozónem, nadstandardní hygiena ve třídách i mimo ně, rozestupy 2m a poloviční kapacita učeben atd.) jsme schopni konat naše přijímací zkoušky nanečisto u nás ve škole, dokud to současná situace umožní.

Přehled aktuálního stavu našeho provozu pro školní rok 2020/21 najdete na stránce Aktuality – COVID a To dáš! Přijímačky nanečisto.

Všechny možné COVIDové scénáře přípravy najdete zde.

Jaktože máte tak vysokou úspěšnost u ostrých zkoušek? (přes 90%)
Jaktože máte tak vysokou úspěšnost u ostrých zkoušek? (přes 90%)

Již několik let (od začátku projektu) se zaměřujeme pouze na jednu věc – pomoci co nejvíce deváťákům dostat se na jejich vysněnou střední školu. Díky tomu můžeme přípravu dělat pořádně, propracovaně a soustředěně. Příprava je absolutně cílená.

Dodržujeme vše do puntíku jako CERMAT, takže naše deváťáky nic nepřekvapí. Nikdy bychom si nedovolili mrhat Vaší energií a hrát si na věrnou simulaci, a přitom poskytovat neaktuální testy, nedodržovat formát zkoušky a nerespektovat bodování…

Celý proces přípravy je navržen přesně na zkoušky CERMAT. Naše žáky nezatěžujeme doučováním látky, která nebude u přijímacích zkoušek CERMAT vůbec potřeba (např. AJ nebo obecné studijní předpoklady). Žáky učíme pracovat s formátem testu CERMAT, díky rozsáhlému know-how upozorňujeme na všechny záludnosti testů a naše přijímací zkoušky nanečisto konáme v naprosto věrné simulaci, kterou do detailu pilujeme. Žáci chodí na naše termíny z naprosté většiny opakovaně, tudíž mají možnost se se spektrem úloh důkladně seznámit.  Díky tomu ví přesně, jak úlohy při ostré zkoušce řešit a díky mnoha pokusům se zbaví stresu. Stejně tak se hodně zaměřujeme na strategii psaní testu, takže náš každý deváťák jde ke zkoušce se svým originálním plánem úspěchu. Takto jsme byli schopni opakovaně během tří let docílit úspěšnosti okolo 96 %.

Bude mi příprava u vás stačit?
Bude mi příprava u vás stačit?

To záleží na každém žákovi, jeho ambicím a přistupu. Většina žáků a rodičů bere přípravu u nás jako formu doučování – přijdou k nám více než pětkrát, projdou si celé spektrum úloh (každý víkend jsou nové testy, ani jedna úloha se u nás neopakuje dvakrát), doma se následně k testům díky klíči s postupem řešení vracejí. V kombinaci s našimi domácími přijímačkami nanečisto (testy+videorozbory) je to pro většinu žáků dostatečné. Samozřejmě jsou ale i žáci, kteří si u nás přijímačky vyzkouší jednou, aby pracovali se stresem a seznámili se s formátem zkoušky. Ti se pak standardně věnují domácí přípravě mnohem více času i úsilí – výuku u nás nahrazují doučováním atd.

Každý žák je jiný, jinak zvládá učivo, stres i specifika standardizovaných testů. Na přípravu má také velký vliv náročnost přijímacího řízení – na jedné škole stačí získat 30 bodů z 50 z matematiky i českého jazyka, na jiných školách musíte získat 45 z každého předmětů. Základní klíč, podle kterého zjistíte, kolikrát byste měli na náš kurz přijít, najdete níže v otázce “Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?”.

Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?
Kolikrát by k vám měla dcera přijít, aby pro ni byla příprava přínosná?

Přijímačkový den nanečisto výrazně pomůže zlepšit výkon u ostré zkoušky už při jednom vyzkoušení. Žáci zažijí podmínky jednotných přijímaček, otestují si svůj výkon pod stresem a získají přehled o tom, jak zvládají príci s archem a jak si stojí ve srovnání s vrstevníky. Abyste maximalizovali efekt přijímaček nanečisto, rozhodně doporučujeme přijít vícekrát. Už od tří a více pokusů žáci projdou většinu spektra testových úloh (každý termín jsou jiné úlohy, do jednoho testu není možné obsáhnout celé spektrum úloh, které se může u zkoušek objevit). Při více pokusech získáváte také více vypovídající přehled o tom, jak si žák stojí v porovnání s ostatními, ostatně i ostré přijímačky mají dva termíny se dvěmi různými testy.

Pokud se intenzivně připravujete a máte např. individuální doučování, mělo by vám stačit 3–5 pokusů rozložených od listopadu do dubna, abyste se seznámili s podobou testu, odbourali stres a naučili se pracovat se záznamovým archem.
Pokud chcete mít přijímačky nanečisto jako hlavní formu přípravy a využít výkladu jako formy doučování, případně pokud pokulháváte v jednom či obou předmětech, doporučujeme 5–10 pokusů rozložených přes celý školní rok.

Rádi vám poradíme a společně vybereme přípravu na míru – stačí nám zavolat či napsat e-mail.

2 komentáře: “Naše přijímací zkoušky nanečisto”

  1. Simona napsal:

    Je běžné, že druhý test nanečisto dopadl hůř než první? Začínám trochu panikařit.

    • Adam Motloch napsal:

      Dobrý den, určitě! Vůbec není důvod k panice, v průběhu celé přípravy se budou výsledky měnit, každý test Vám může sednout jinak. Dobré je si nad nepovedeným (ale i povedeným) testem sednout, projít si své silné a slabé stránky a na jejich základě pak postavit studijní plán. Jak si správně učivo rozvrhnout, jakou metodu zvolit a dalším otázkám se budeme věnovat na našich nedělních večerních webinářích, které jsou pro naše studenty zcela zdarma.

Položit dotaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Zpracovávám objednávku