Už od minulého školního roku čekají všechny žáky devátých tříd, hlásících se na střední školy, jednotné přijímací zkoušky z dílny CERMATu. Chyběl tu někdo, kdo by studenty na tyto zkoušky připravoval, a tak vznikl projekt To dáš! Přijímačky nanečisto.

To dáš! nabízí jedinečnou možnost zkusit si “přijímačkový” den nanečisto. A to i několikrát za sebou. Kromě ověření svých znalostí a získání nových informací se naučíš lépe zvládat stres, pracovat pod časovým tlakem a můžeš si i porovnat výsledky s ostatními. Uvidíš, že když se budeš průběžně připravovat, během roku se zlepšíš a v dubnu to dáš!

Jdi s námi na svou
vysněnou školu

AŤ UŽ JE JAKÁKOLIV

Přijímací zkoušky na střední školu jsou vlastně soutěž – nesoupeříš jen s ostatními, ale hlavně sám se sebou.

Proto jsme se rozhodli spustit projekt To dáš! Přijímačky nanečisto. Na cestě k Tvému snu, ať už je to studium na čtyřletém gymnáziu, střední odborné škole nebo učňovském oboru s maturitou, půjdeme s Tebou a rádi Ti pomůžeme a poradíme.

Náš tým tvoří zkušení a přátelští učitelé, kteří jsou tu proto, aby Tě naučili novým znalostem a vysvětlili vše, co Ti není jasné. Ať je Tvá vysněná škola jakákoliv, v dubnu Tě spolu s ostatními deváťáky čekají jednotné přijímačky od CERMATu a my jsme tu od toho, abychom Tě na ně pořádně připravili a Ty jsi je zvládl levou zadní. Těšíme se na Tebe!

Adam, Michaela a Tereza

Zakladatelé To dáš! Přijímačky nanečisto

Co Tě čeká v dubnu

PRŮBĚH PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Od loňského školního roku jsou povinni všichni žáci 9. tříd, kteří chtějí studovat na střední škole či gymnáziu, skládat jednotnou přijímací zkoušku. Tato jednotná zkouška je připravována státní společností CERMAT a skládá se z didaktického testu z českého jazyka a matematiky.

Jednotná zkouška je povinná pro maturitní obory bez talentové zkoušky, obory nástavbového studia a pro sportovní gymnázia.

Uchazeč má možnost podat přihlášku na dvě střední školy (nebo na dva obory vzdělání v rámci jedné školy), přičemž může konat jednotnou zkoušku na každé z těchto škol. Do výsledku přijímacího řízení se bude zohledňovat pouze lepší výsledek z prvního či druhého termínu příslušného testu. Pokud se žák nebude v prvním či druhém termínu moci dostavit ke konání testů, například z důvodu nemoci, pak bude po omluvě řediteli školy moci konat jednotnou zkoušku v termínu náhradním.

Minimální hranice úspěšnosti u přijímacích zkoušek není centrálně stanovena, školy si kritéria pro přijetí stanovují samy do 31. ledna 2018.

Termíny jednotných přijímacích zkoušek pro rok 2018:

1. termín:
12. dubna 2018 – čtyřleté obory vzdělání včetně nástavbového studia
13. dubna 2018 – pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií

2. termín:
16. dubna 2018 – čtyřleté obory vzdělání včetně nástavbového studia
17. dubna 2018 – pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií

náhradní termín (pro všechny obory vzdělávání)
1. termín 10. května 2018
2. termín 11. května 2018

CERMAT přijímací zkoušky nanečisto

© Kolektiv "To dáš! Přijímačky nanečisto", 2017

To dáš! Přijímačky nanečisto jsou projektem Střední školy gastronomické a hotelové s.r.o.

Právní podmínky použití informací na tomto webu.