Veletrh středních škol (Schola Pragensis a další)

Datum vytvoření: 16. 11. 2022
Poslední aktualizace: 25. 10. 2023
Doba čtení: 3 minuty

Výběr té pravé střední školy se může na první pohled zdát jako nepřekonatelný úkol. My ale víme, že to společně zvládneme. V tomto článku vás seznámíme s různými zdroji informací, kterými jsou mimo jiné také veletrh středních škol Schola Pragensis a další.

Dále pro vás máme připravených hned několik zaručených zdrojů informací jako např. naše přednášky pro rodiče (zdarma), naši informativní brožuru – Průvodce přijímačkovým rokem a naši databázi středních škol.

Máte nastudované materiály výše a jste přihlášeni na naši listopadovou přednášku? Tak v tom případě by vaše kroky měly mířit na veletrh SŠ!

1. Veletrh středních škol Schola Pragensis a další

Jste z Prahy? Pro lepší představu z jakých škol si můžete vybírat, doporučujeme navštívit pražský veletrh středních škol zvaný Schola Pragensis. Jedná se o veliký festival, na kterém mají školy (z Prahy i okolí) možnost prezentovat nabízené obory vzdělávání a představit rodičům i žákům svou nabídku. Na Schole Pragensis mimo jiné naleznete také náš stánek To dáš! ☺️

Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2022 se bude konat na konci listopadu, a to od čtvrtka Kongresovém centru Praha.

Každý rok se veletrhu účastní přes 130 škol a institucí. Kromě veletrhu se můžete těšit i na bohatý doprovodný program – poradny a besedy se zajímavými osobnostmi. Kromě fyzické prezentace vás čeká i mobilní aplikace (pro Apple i Android telefony), ve které naleznete přehled vystavujících.

Veletrhy středních škol Schola Pragensis a další
Otevírací doba veletrhu SŠ Schola Pragensis je:
  • Čtvrtek 24. 11.: 9:00 – 18:00 hod.
  • Pátek 25. 11.: 9:00 – 18:00 hod.
  • Sobota 26. 11.: 9:00 – 15:00 hod.

Web hlavního města Prahy o veletrhu říká: Veletrh vzdělávání je určen zejména žákům 9. tříd ZŠ a jejich rodičům. Školy z Prahy i okolí zde prezentují nejen své instituce, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Zájemci o studium se mohou tak přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami na jednom místě.

Nejste z Prahy či okolí? O veletrhy SŠ nepřijdete, i jiná krajská města totiž veletrhy škol pořádají. Můžete se vydat například do Brna na Festival vzdělávání, Olomoucký kraj pro vás má veletrh Scholaris.

Nestíháte vyrazit na veletrh SŠ nebo nechcete čekat? Všechny školy si můžete zobrazit i v našem unikátním seznamu středních škol.

2. Dny otevřených dveří

Máte už vybrané konkrétní školy? Místo veletrhu vyrazte na den otevřených dveří (DOD)

Jedná se totiž o jedinečnou možnost navštívit prostory školy, pohovořit se studenty, absolventy či pedagogy a dozvědět se odpovědi na otázky, které vám základní škola nezodpověděla. Zároveň DOD propojuje budoucí studenty, dává možnost vyzkoušet si znalosti získané na základní škole v jednotlivých předmětech. V neposlední řadě zjistíte, jaký máte ze školy pocit a jaká zde panuje atmosféra. Nemáte ještě vybrané školy? Nevadí! Máme pro vás náš unikátní seznam SŠ a gymnázií. Z něj si určitě vyberete!

Více informací o dnech otevřených dveří na SŠ najdete v našem článku.

3. Podle čeho si vybrat SŠ?

Jen na veletrhy nespoléhejte! Volba ideální střední školy je nevyhnutelná a často ovlivní celý váš dosavadní život. Pamatujte na to, že ve škole se máte cítit dobře a těšit se do ní. Jaká kritéria pro výběr SŠ zvolit, na co nezapomenout (a co naopak nemusíte brát tak vážně) se dozvíte v našem článku o výběru té správné střední školy.

gymnázium
střední škola

Pro výběr vaší vysněné střední školy můžete využít i naši databázi škol.

V osobní zóně si pak můžete zjistit z naší bodové hranice přijetí informace o počtu přihlášek, počtu přijatých uchazečů a body posledního přijatého uchazeče.

Věrná simulace Cermat testů probíhá každý víkend od listopadu až do dubna, tedy do termínu konání jednotné přijímací zkoušky. Již při 10 návštěvách ozkoušíte všechny typové úlohy, které se v Cermat testech vyskytují. V rámci neomezeného předplatného pak s jistotou projdete opakovaně celý arzenál Cermat úloh. S neomezeným tak můžeme slíbit, že nebude typu otázky ani okruhu učiva, který by vás v testu překvapil!

S námi si osvojíte testovou strategii, zbavíte se stresu a doženete zameškané učivo. Pojďte si to na vlastní kůži vyzkoušet!

Přijímačky nanečisto

Koupit Přijímačky nanečisto

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛Zpracovávám objednávku