Schola Pragensis 2023: veletrh středních škol v Praze i v regionech ČR

Datum vytvoření: 17. 10. 2023
Poslední aktualizace: 24. 10. 2023
Doba čtení: 3 minuty

Je nejvyšší čas pokročit s výběrem střední školy. Existuje mnoho zdrojů, kde získat informace. Jednou z možností je navštívit veletrh středních škol ve vašem městě. Vzdělávací veletrhy se konají v mnoha regionech po celé ČR již nyní na podzim.

Pro deváťáky z Prahy a ty, kteří by se rádi ucházeli o místa na pražských středních školách pořádá pražský magistrát každoročně veletrh Schola Pragensis. Rozhodně doporučujeme udělat si čas a na veletrh zajít, ať už si potřebujete rozšířit obzory, nebo potvrdit vaši volbu. Více o veletrzích nejen v Praze se dočtete v našem článku.

1. Schola Pragensis 2023

Schola Pragensis je zdarma pro rodiče i jejich děti, není třeba se nikde předem registrovat. Často se na veletrh vypravují celé deváté třídy v rámci školní výuky. Veletrh má pomoci deváťákům s výběrem střední školy. Školy se představují každá ve svém stánku. Na stáncích potkáte jak učitele, tak i studenty daných škol, kterých se můžete na cokoliv zeptat. Své prezentace tu mají všechny typy středních škol: odborná učiliště, umělecké školy, konzervatoře, průmyslové školy i gymnázia a lycea.

🗓️ Schola Pragensis 2023

Kdy? 

 •  23. – 25. listopadu 2023
 • čtvrtek až sobota
 • od 9 do 18 hodin, v sobotu pouze do 15 hodin

Kde? 

 • v Kongresovém centru Praha (vchody 2 a 3)
 • metro C  – Vyšehrad
 • web veletrhu zde

Získáte podrobné informace o nabízených oborech na školách a na mnohých stáncích vám také ukáží praktickou stránku výuky. Čekají vás 3 patra plná stánků s prezentacemi škol. Pro snadnější orientaci si stáhněte do telefonu aplikaci s přehledem všech škol, ve které můžete také jednoduše filtrovat právě ty školy, které vás zajímají. Rozhodně si udělejte čas: představí se vám stovky pražských středních škol a získáte podrobnější informace přímo od jejich studentů!

Na veletrhu navíc probíhají i workshopy a semináře. Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman představil tzv. Technikiádu. Tento projekt, který je formou hry, má pomoci deváťákům s výběrem střední školy. Pokud se chcete zapojit, zaregistrujte se na webu www.technikiada.cz (musí být souhlas rodiče).

výběr oboru na střední škole
gymnázium

2. Veletrh středních škol 2023: další města

Nejste z Prahy? Vůbec nevadí. I ostatní krajská a okresní města pořádají veletrhy středních škol. Máme pro vás odkazy s informacemi o dalších veletrzích SŠ, které by vás mohly zajímat. Poznačte si data do kalendáře a vydejte se pro cenné informace!

Další odkazy na veletrhy SŠ

3. Výběr střední školy s To dáš!

 • V To Dáš! vám rádi pomůžeme s výběrem střední školy! Máme pro vás praktickou databázi středních škol a píšeme aktuální články, které vám pomohou s výběrem.
 • Máte už představu? Zjistěte si, kolik bodů je potřeba k přijetí na vámi vybranou střední školu! Víme, kolik bodů potřebovali loňští deváťáci k přijetí!
 • Už víte, kolik bodů budete asi potřebovat získat z jednotných CERMAT testů. Je čas si o nich něco zjistit a vyzkoušet si přesnou simulaci přijímaček.
 • Jak jste si vedli? Jak moc se ještě musíte zlepšit? S přípravou na přijímačky To dáš! maximalizujete svou šanci na přijetí na vaši vysněnou SŠ!
 • Zjistěte, jak si naši přípravu ideálně rozvrhnout a nakombinovat přesně podle vašich potřeb!
 • To dáš! je spolehlivým parťákem pro celou rodinu: deváťáky na přijímačky připravíme a rodiče o všem důležitém informujeme!

Rádi deváťáky potkáme na našich přijímačkách nanečisto a s rodiči si popovídáme na přednáškách pro rodiče, které pořádáme zdarma!

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

Schola Pragensis
Schola Pragensis


Zpracovávám objednávku