Jak probíhá příprava na přijímačky při pandemii covid-19

Za posledních 5 let jsme pomohli k přijetí na vysněnou SŠ mnoha žákům 9. tříd ZŠ. I tento školní rok máme připravenou přípravu, která vás bezpečně připraví na přijímací zkoušky. Myslíme na vše a máme připravenou i odzkoušenou a populární distanční variantu, pokud by byla epidemická situace nepříznivá.

✅ Jsme připraveni na všechny epidemické scénáře – víte, do čeho jdete a s naší prověřenou přípravou neriskujete. Minulý školní rok měli naši absolventi 96% úspěšnost*. Celkem máme přes 18 000 spokojených absolventů**Stejně jako loni platí, že případně zavíráme jako poslední a otevíráme jako první.

*Zdroj: dotazníkový průzkum mezi 891 absolventy, bez omezení výběru ze strany tazatele, ve dnech 10.6.-10.7.2022. Úspěšnost = přijetí alespoň na jednu ze dvou škol v prvním kole přijímacího řízení. Sdělení obsahuje informace o úspěšnosti v minulosti, která nemusí být spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

**Jedná se o počet absolventů za šestiletou historii projektu.

Prezenční termíny (podrobný a základní)
  • náš kolektiv učitelů a pedagogů je plně proočkován a pravidelně se testujeme nad rámec povinných pravidel;
  • máme prostorné třídy, které vždy před a po přijímačkovém dni dezinfikujeme ozónem a často větráme;
  • zvýšená hygiena, dezinfekce a precizní úklid v budově je samozřejmostí;
  • vždy dodržujeme právě platná hygienická opatření a jednáme s souladu s pokyny MŠMT – budeme Vás proto před každým termínem informovat o právě platných pravidlech (např. jestli a kde mít ve škole roušku, zdali se musíte prokázat testem či očkováním apod.);
  • prosíme Vás o spolupráci a o pochopení – je např. možné, že dle pokynů nebudeme moci uznat provedený test ze ZŠ, která nevydává potvrzení, a tak budete muset předložit AG test ze zdravotnického zařízení apod.;
  • s vysokou pravděpodobností budeme využívat aplikace Tečka, do které se propisují záznamy o očkování i o testech.

‼️  Prezenční přijímačkové dny pořádáme vždy, kdy je to ze zákona možné. Pokud na základě epidemické situace a nařízení vlády nemůžeme prezenční dny pořádat, tyto termíny probíhají PN v režimu distančně s živým průvodcem. 

Naše kurzy pořádáme dle §114 školského zákona a deváťáci jsou účastníky vzdělávání. Je tedy teoreticky možné, že mohou pro naše kurzy z opatření platit jiná pravidla než pro účast žáků na vzdělávání v rámci ZŠ. Za celou dobu pandemie tomu tak však nebylo, naopak díky školské licenci jsme ve výrazně lepším postavení než kurzy a doučování pořádané coby mimoškolní zájmové činnosti.

Distanční termíny

Každý týden v neděli pořádáme přijímačkový den plně distančně. Loňský školní rok proběhl až na výjimku plně distančně a naše deváťáky příprava nejen velmi bavila, ale hlavně jsme udrželi 96 % úspěšnost u ostré zkoušky (interní šetření).

Nezahltíme vás další náloží materiálů, kterými se máte sami prokousat. Každý týden vysíláme živého průvodce, kde děti zkouškou krok po kroku provedeme zkouškovým dnem. Testy zadáme, pustíme časomíru, máme i šum třídy, takže o nic nepřijdete a zasvětíme vás do tajů Cermat bodování. Opravdu se tedy jedná o dostatečnou alternativu, doporučujeme i v rámci předplatného pár distančních termínů zkusit.

Máme profesionálně vybavené nahrávací studio a skvělou produkci, nečekejte tedy amatérské vyučování přes Skype. V případě, že bychom museli plně přejít na distanční přípravu, nemějte strach. Na základě uvolnění restrikcí se okamžitě vracíme k původnímu formátu kurzu. Více informací o distanční přípravě na čtyřletá gymnázia a střední školy naleznete zde.

Na co prosím pamatujte… 

Změnu formy pořádání Přijímaček nanečisto provádíme na základě vládních nařízení a doporučení v souvislosti s epidemickou situací. Děláme vždy maximum pro to, abychom se, pokud to situace alespoň trochu dovolí, ihned vrátili k prezenčním termínům.

Dle §114 školského zákona však i v plně distančním modelu i nadále poskytujeme vzdělávání. Není tedy možné nárokovat vrácení kurzovného z důvodu změny formy konání kurzu.

Nikdy se nestane to, že v rámci jednoho týdne povolíme pouze určité části přihlášených žáků uplatnit kurz prezenčně a zbytek žáků, kteří kurz chtěli prezenčně, ho bude muset konat distančně. Z tohoto důvodu si dobře hlídáme kapacity. A ačkoli povolujeme se v rámci volných míst přehlásit až do čtvrtečního poledne před daným víkendem na pozdější termín s vidinou fyzické účasti, jakmile se tato volná místa zaplní, nejsme schopni vás přehlásit na pozdější již zaplněný termín.

Více informací najdete stručně a přehledně v našich obchodních podmínkách.

Pokud máte jakékoli dotazy, napište nám nebo nám zavolejte.

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛
Zpracovávám objednávku