Další dotazy + tipy

Co když se nedostanu ani na jednu školu?
Co když se nedostanu ani na jednu školu?

S naší úspěšností přes 90 procent je šance na přijetí opravdu extrémně vysoká. V každém případě poskytujeme všem našim žákům a jejich rodinám bezplatnou podporu v pozkouškové době (podání odvolání, případné přezkoumání průběhu zkoušky atd.) a případnou právní asistenci. Podíváme se společně na jiné školy a pokusíme se najít jinou, kde budete spokojeni. Pro naše rodiče deváťáků jsme tu s radou kdykoli – i několik týdnů po zkouškách. Vlastně jsme tu pro Vás vždycky, letos maturují naši první deváťáci a dodnes jim poskytujeme občasnou radu a podporu. 🙂

Můj syn má ADHD – připravujete i žáky s SPU?
Můj syn má ADHD – připravujete i žáky s SPU?

Ano, samozřejmě myslíme i na žáky s SPU – vše je podrobně popsáno zde.

Žáci se specifickými poruchami učení (SPU, někdy také označováno jako SVP) mají zpravidla nárok na prodloužení časového limitu či úpravu podmínek zkoušky (např. mohou být ve třídě samotní či použít pomůcky jako zvýrazňovače, čtecí záložku či papíry navíc). Prodloužení časového limitu představuje pro řadu žáků s SVP je důležité, aby se žák připravoval na zkoušku v podmínkách, které ho v dubnu opravdu čekají, a více času dokázal využít ve svůj prospěch.

32 komentářů: “Další dotazy + tipy”

 1. Dominik K. napsal:

  Kolik bodů bych měl mít z matiky?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Dominiku,

   zde velice záleží na tom, jaké skóre je nutné pro přijetí na Vámi vybranou školu. „Průměrný“ (medián) výsledek deváťáka z testu CERMAT matematika v minulém školním roce byl 19 bodů. Celkový průměrný výsledek byl ale 59 bodů, jelikož žáci psali test CERMAT český jazyk mnohem lépe. Je tedy dobré si zjistit, kolik měl poslední přijatý uchazeč na Vámi vybranou školu celkem bodů z testů CERMAT a poté mířit na tento součet. Dle něho si následně můžete nastavit cíle své přípravy v jednotlivých předmětech.

   Mockrát děkujeme za dotaz a budeme se na Vás těšit na našich přijímačkách nanečisto.

   Za To dáš zdraví

   Adam M.

 2. Katka napsal:

  V případě přijetí na školu s talentovkami je také nutné odevzdati odpovědni lístek do 10 dnů? Je možné i pak jít ještě na klasické prijmaci zkoušky na další Školy?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Katko, ano, i zde je lhůta 10 dnů. Pokud byste následně byli přijati na další školy na základě přijímacích zkoušek v dubnu, tak v tomto případě je možné vzít zápisový lístek zpět a podat ho na novou školu. Problematice zápisu a přihlášek se detailně věnujeme v našich přednáškách pro rodiče (zdarma). Přihlásit se na ně můžete zde: https://www.to-das.cz/prednasky-rezervace

 3. Kristýna napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak školy obecně přistupují k přijímacím zkouškám. Já osobně budu psát přijímačky letos a zajímalo by mě, jak to na těch školách v ten den vypadá. Mám totiž strach, že tam bude chaos, a že například nenajdu třídu kam mám jít psát testy. Uklidnilo by mě, kdyby třeba v den přijímaček byli učitelé u vstupu a jednoduše by si nás rozřadili podle jmen.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Kristýno, o to vůbec nemusíte mít strach. Školy mají zkoušky dobře připravené. Důležité je být ve škole v čas, zpravidla na dveřích či nástěnce bude umístěna vývěska se jménem žáka, jeho/jejím kódem a jejich třídou. Následně Vám do třídy pomohou učitelé a další pracovníci školy. Přesný harmonogram zkoušky bude již brzy publikovat CERMAT, ale zkouška je vždy ve formátu administrace, matematika (test – 70 minut), přestávka (1 hodina), administrace, český jazyk (test – 60 minut), finalizace a konec zkoušky. 🙂 Letos kvůli opatřením okolo COVIDu 19 u přijímací zkoušky čekejte ještě lepší organizaci, rozřazení do tříd po méně lidech a více pracovníků na místě, kteří Vás do tříd budou co nejrychleji odvádět. Hlavně s sebou mějte všechny pomůcky, průkaz totožnosti a pozvánku ke zkoušce!

 4. Dominika Urbánková napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli někde můžu najít počet přihlášených žáků na jednotlivé školy. Dále také zda školy musí mít na stránkách uveřejněny výsledky z loňských kol. Děkuji za odpověď.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Dominiko. Ohledně počtu přihlášených žáků: takovou informaci škola nemá povinnost sdělovat, pokud by Vás však zajímalo, jak to s přihlášenými je, určitě neváhejte vedení školy kontaktovat mailem nebo telefonicky. Co se týče zveřejnění výsledků z předchozích let, to je povinně zveřejňovaná informace, tedy škola výsledky zveřejnit musí.

 5. Jana napsal:

  Dobrý den, dcera se přihlásila na gymnázium (přijetí na tuto školu preferujeme) a na chemickou školu. Chemická škola se rozhodla využít možnosti přijímací zkoušky nepořádat. Vždycky se bere lepší výsledek z obou přijímaček, ale tímto dcera přijde o jeden pokus?? Takže bude mít jen jeden pokus dostat se na gymnázium?? V tom případě bude v nevýhodě.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Jano, v tomto případě platí, že oba dva dny bude zkoušku konat na gymnáziu a bude mít dva pokusy v rámci JPZ.

 6. Pokorná napsal:

  Dobrý den, zajímá mě, jak prokáže můj syn svou identitu při příchodu na přijímací zkoušky. OP nemá.
  Děkuji Pokorná

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, paní Pokorná, u testu se syn prokáže například pasem, musí však být platný 🙂

 7. Vladislava Hortová napsal:

  Dobrý den, mám dotaz ohledně zápisového archu. Asi se to týká hlavně matematiky. Pokud se napíše vypočítaný příklad do patřičného okénka a poté se zjistí, že je špatně a chtěla by ho má dcera znovu napsat správně, ale už nemá místo na zápisovém archu. Je nějaká možnost přidat další papír navíc k zápisovému archu? Děkuji za odpověď.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, taková možnost bohužel není, co se nevejde do daných okének, nebude uznáno. Hezký den

 8. Gabriela J. napsal:

  Dobrý den. V období doručení Rozhodnutí o přijetí budeme možná mimo domov. Jak je to prosím s termíny a formou podání odvolání? Jsou podmínky pro všechny školy stejné ? Děkuji. Gabriela J.

  • Adam Motloch napsal:

   Listina přijatých bude vyvěšena na webových stránkách školy, pokud na ni bude i vaše jméno, je třeba podat zápisový lístek. Pokud budete mimo domov a nemůžete se dostavit osobně, je možnost využít datovou schránku. Forma a podmínky odvolání jsou pro všechny školy stejné, podrobný postup i vzor odvolání vysvětlujeme na přednášce pro rodiče, případně se vším moc rádi poradíme i na studenti@to-das.cz 🙂

 9. Pavla Stránská napsal:

  Mám na Vás dotaz – doučovací webináře k distanční výuce se hradí zvlášť mimo standardní test který v daný den z M a Čj dělá? Nebo je webinář součástí balíčku daného přijímačkového dne? Děkuji

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, odpolední webináře jsou samozřejmě součástí přijímačkového dne nanečisto. Můžete se tedy připojit, pakliže zvolíte distanční variantu 🙂

 10. Marek Volejník napsal:

  Dobrý den, nabízíte prosím přípravu na gymnázium i pro páťáky.? Nebo pouze pro deváťáky? Díky, M

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, děkuji za dotaz, v tuto chvíli přípravu nabízíme na jednotnou přijímací zkoušku pouze pro žáky devátých tříd.

 11. Renáta Čížková napsal:

  Kolikrát je možné změnit odpověď u otázek s křížkováním? Děkuji

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, jakmile jednou políčko začerníte, není možné svou odpověď změnit. Oprava je tedy možná pouze jednou.

 12. Olga Voráčková napsal:

  Dobrý den, existuje nějaký seznam povolených pomůcek, které si syn může vzít ke zkouškám?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, k přijímacím zkouškám si žák musí/může přinést: modře či černě píšící propisovací tužku, obyčejnou tužku, rýsovací potřeby pro řešení geometrických úloh z matematiky, zvýrazňovač, analogové hodiny a průhlednou láhev s vodou bez etikety. Existují nějaké výjimky, více jsme se povoleným a zakázaným pomůckám věnovali tady

 13. Tomáš napsal:

  Co dělat, když se nedostanu?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, hlavní je nevěsit hlavu! Neúspěch v prvním kole přijímacího řízení není zcela neobvyklý a postupovat se dá vícero způsoby. V první řadě je důležité se proti rozhodnutí odvolat. Pokud by ani odvolání nebylo úspěšné, přihlaste se do druhého kola výběrového řízení, které vyhlašuje celá řada škol. Jednou z možností je také přihlásit se na výuční obor, tedy zaměření, které není zakončeno maturitou. Možností je mnoho a věřím, že každý si svou cestu najde!

 14. oliver napsal:

  mohu se uprostřed zkoušky zeptat na zbývající čas?

  • Adam Motloch napsal:

   Ano, stačí zvednout ruku a přivolat si tiše zadávajícího. Ve třídě mají být hodiny či promítaná časomíra, čas konce bude zapsán na tabuli a 10 min. před koncem budete i na zbývajících 10 min. upozorněni. Každopádně ale doporučujeme vlastní analogové (ručičkové) hodinky, ať můžete sledovat čas po každém příkladu v testu.

 15. Magda napsal:

  Dobrý den, jaké jsou stanoveny podmínky přijímacího řízení pro silně slabozrakého žáka? Co všechno bude mít za úkol asistent pedagoga, kterého teď má? Může s ním být u jeho stolu?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, vše se bude odvíjet na doporučení pro úpravy zkoušky z Pedagogicko psychologické poradny (platí pro jakékoliv úpravy podmínek). U slabozrakých žáků jsme se minulosti setkali s úpravou formy zadání (např. dvojnásobně velký text) i s doprovodem asistenta (pokud je s ním při standardní výuce, tak je pravděpodobné, že PPP doporučí i účast u zkoušky). Asistent (v tomto případě podporující osoba) má pak za úkol žákovi pomoci se správným pochopením/přečtením zadání a správným záznamem odpovědi (tedy aby žák měl rovné podmínky s ostatními), neměl by pomáhat se samotným postupem řešení úlohy.

   PPP by tedy doporučilo jedno či více z následujících:
   – navýšení časového limitu pro konání přijímací zkoušky;
   – specifikaci úprav zkušební dokumentace jednotné zkoušky, případně zadání školní přijímací zkoušky;
   – ostatní uzpůsobení (výčet kompenzačních pomůcek, využití služeb podporující osoby apod.).

   Vzor doporučení z PPP je zde:
   https://prijimacky.cermat.cz/menu/upravy-podminek-prijimaciho-rizeni/uchazeci-se-specialnimi-vzdelavacimi-potrebami/doporuceni-spz

   Dejte vědět, pokud byste potřebovala poradit konkrétněji. Rádi pomůžeme. 🙂

 16. Aneta napsal:

  Dobrý den, když jeden den napíšu matiku na 30 bodů a češtinu na 20 bodu a druhý den napíšu matiku na 25 bodů a češtinu na 26 bodů. Bere se výsledek za ten lepší den, nebo se vezme lepší výsledek z matiky první den a lepší výsledek z češtiny druhý den. Jestli se vytáhnou ty lepší výsledky z obou dnů, nebo se to bere jen ten lepší den.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, počítá se vždy lepší výsledek z matematiky a z českého jazyka zvlášť – je tedy jedno, který den a na které škole test píšete. Ve Vámi uvedeném případě byste získala 56 bodů. Hezký den!

Položit dotaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Zpracovávám objednávku