Další dotazy + tipy

Co když se nedostanu ani na jednu školu?
Co když se nedostanu ani na jednu školu?

S naší úspěšností přes 90 procent je šance na přijetí opravdu extrémně vysoká. V každém případě poskytujeme všem našim žákům a jejich rodinám bezplatnou podporu v pozkouškové době (podání odvolání, případné přezkoumání průběhu zkoušky atd.) a případnou právní asistenci. Podíváme se společně na jiné školy a pokusíme se najít jinou, kde budete spokojeni. Pro naše rodiče deváťáků jsme tu s radou kdykoli – i několik týdnů po zkouškách. Vlastně jsme tu pro Vás vždycky, letos maturují naši první deváťáci a dodnes jim poskytujeme občasnou radu a podporu. 🙂

Můj syn má ADHD – připravujete i žáky s SPU?
Můj syn má ADHD – připravujete i žáky s SPU?

Ano, samozřejmě myslíme i na žáky s SPU – vše je podrobně popsáno zde.

Žáci se specifickými poruchami učení (SPU, někdy také označováno jako SVP) mají zpravidla nárok na prodloužení časového limitu či úpravu podmínek zkoušky (např. mohou být ve třídě samotní či použít pomůcky jako zvýrazňovače, čtecí záložku či papíry navíc). Prodloužení časového limitu představuje pro řadu žáků s SVP je důležité, aby se žák připravoval na zkoušku v podmínkách, které ho v dubnu opravdu čekají, a více času dokázal využít ve svůj prospěch.

16 komentářů: “Další dotazy + tipy”

 1. Dominik K. napsal:

  Kolik bodů bych měl mít z matiky?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Dominiku,

   zde velice záleží na tom, jaké skóre je nutné pro přijetí na Vámi vybranou školu. „Průměrný“ (medián) výsledek deváťáka z testu CERMAT matematika v minulém školním roce byl 19 bodů. Celkový průměrný výsledek byl ale 59 bodů, jelikož žáci psali test CERMAT český jazyk mnohem lépe. Je tedy dobré si zjistit, kolik měl poslední přijatý uchazeč na Vámi vybranou školu celkem bodů z testů CERMAT a poté mířit na tento součet. Dle něho si následně můžete nastavit cíle své přípravy v jednotlivých předmětech.

   Mockrát děkujeme za dotaz a budeme se na Vás těšit na našich přijímačkách nanečisto.

   Za To dáš zdraví

   Adam M.

 2. Katka napsal:

  V případě přijetí na školu s talentovkami je také nutné odevzdati odpovědni lístek do 10 dnů? Je možné i pak jít ještě na klasické prijmaci zkoušky na další Školy?

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Katko, ano, i zde je lhůta 10 dnů. Pokud byste následně byli přijati na další školy na základě přijímacích zkoušek v dubnu, tak v tomto případě je možné vzít zápisový lístek zpět a podat ho na novou školu. Problematice zápisu a přihlášek se detailně věnujeme v našich přednáškách pro rodiče (zdarma). Přihlásit se na ně můžete zde: https://www.to-das.cz/prednasky-rezervace

 3. Kristýna napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak školy obecně přistupují k přijímacím zkouškám. Já osobně budu psát přijímačky letos a zajímalo by mě, jak to na těch školách v ten den vypadá. Mám totiž strach, že tam bude chaos, a že například nenajdu třídu kam mám jít psát testy. Uklidnilo by mě, kdyby třeba v den přijímaček byli učitelé u vstupu a jednoduše by si nás rozřadili podle jmen.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Kristýno, o to vůbec nemusíte mít strach. Školy mají zkoušky dobře připravené. Důležité je být ve škole v čas, zpravidla na dveřích či nástěnce bude umístěna vývěska se jménem žáka, jeho/jejím kódem a jejich třídou. Následně Vám do třídy pomohou učitelé a další pracovníci školy. Přesný harmonogram zkoušky bude již brzy publikovat CERMAT, ale zkouška je vždy ve formátu administrace, matematika (test – 70 minut), přestávka (1 hodina), administrace, český jazyk (test – 60 minut), finalizace a konec zkoušky. 🙂 Letos kvůli opatřením okolo COVIDu 19 u přijímací zkoušky čekejte ještě lepší organizaci, rozřazení do tříd po méně lidech a více pracovníků na místě, kteří Vás do tříd budou co nejrychleji odvádět. Hlavně s sebou mějte všechny pomůcky, průkaz totožnosti a pozvánku ke zkoušce!

 4. Dominika Urbánková napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli někde můžu najít počet přihlášených žáků na jednotlivé školy. Dále také zda školy musí mít na stránkách uveřejněny výsledky z loňských kol. Děkuji za odpověď.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Dominiko. Ohledně počtu přihlášených žáků: takovou informaci škola nemá povinnost sdělovat, pokud by Vás však zajímalo, jak to s přihlášenými je, určitě neváhejte vedení školy kontaktovat mailem nebo telefonicky. Co se týče zveřejnění výsledků z předchozích let, to je povinně zveřejňovaná informace, tedy škola výsledky zveřejnit musí.

 5. Jana napsal:

  Dobrý den, dcera se přihlásila na gymnázium (přijetí na tuto školu preferujeme) a na chemickou školu. Chemická škola se rozhodla využít možnosti přijímací zkoušky nepořádat. Vždycky se bere lepší výsledek z obou přijímaček, ale tímto dcera přijde o jeden pokus?? Takže bude mít jen jeden pokus dostat se na gymnázium?? V tom případě bude v nevýhodě.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, Jano, v tomto případě platí, že oba dva dny bude zkoušku konat na gymnáziu a bude mít dva pokusy v rámci JPZ.

 6. Pokorná napsal:

  Dobrý den, zajímá mě, jak prokáže můj syn svou identitu při příchodu na přijímací zkoušky. OP nemá.
  Děkuji Pokorná

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, paní Pokorná, u testu se syn prokáže například pasem, musí však být platný 🙂

 7. Vladislava Hortová napsal:

  Dobrý den, mám dotaz ohledně zápisového archu. Asi se to týká hlavně matematiky. Pokud se napíše vypočítaný příklad do patřičného okénka a poté se zjistí, že je špatně a chtěla by ho má dcera znovu napsat správně, ale už nemá místo na zápisovém archu. Je nějaká možnost přidat další papír navíc k zápisovému archu? Děkuji za odpověď.

  • Adam Motloch napsal:

   Dobrý den, taková možnost bohužel není, co se nevejde do daných okének, nebude uznáno. Hezký den

 8. Gabriela J. napsal:

  Dobrý den. V období doručení Rozhodnutí o přijetí budeme možná mimo domov. Jak je to prosím s termíny a formou podání odvolání? Jsou podmínky pro všechny školy stejné ? Děkuji. Gabriela J.

  • Adam Motloch napsal:

   Listina přijatých bude vyvěšena na webových stránkách školy, pokud na ni bude i vaše jméno, je třeba podat zápisový lístek. Pokud budete mimo domov a nemůžete se dostavit osobně, je možnost využít datovou schránku. Forma a podmínky odvolání jsou pro všechny školy stejné, podrobný postup i vzor odvolání vysvětlujeme na přednášce pro rodiče, případně se vším moc rádi poradíme i na studenti@to-das.cz 🙂

Položit dotaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Zpracovávám objednávku