Aktuální informace k přijímacím zkouškám na SŠ

Aktuální k:
 

🍀 Výsledky a podání zápisového lístku:

Vážení rodiče, milý deváťáku / deváťačko,

zkoušky máte za sebou a během dnešního dne (či zítřka a pátku) se dozvíte, zda-li jste byli přijati na svoji vysněnou školu, nebo (zatím) ne.

Nyní Vás nicméně ještě čeká několik nutných administrativních úkonů.

Proto jsme pro Vás vytvořili doufejme srozumitelnou brožurku, která Vás provede třemi situacemi, ve kterých se můžete ocitnout (přijati na obě školy, přijati pouze na jednu, nepřijati ani na jednu školu), a poradí, co dál.

  • Zároveň Vás zveme i na obsáhlou přednášku pro rodiče (22. 5. od 18:00 ), kde problematiku blíže vysvětlíme a zodpovíme všechny Vaše dotazy. Registrovat se můžete zde: https://www.to-das.cz/prednasky-rezervace

Pokud máte další otázky, s důvěrou se na nás obraťte na e-mailu studenti@to-das.cz.

Přejeme v cílové rovince mnoho úspěchů a těšíme se na oslavu Vašeho přijetí!

S pozdravem za tým To dáš! Přijímačky nanečisto

Míša Kadlecová

zakladatelka


✅ Náhradní termín a správné řešení přijímacích testů:

Většina deváťáků má zkoušky za sebou, někteří ještě čekáte na červnové náhradní termíny (2. + 3. 6.). V každém případě držíme všem palce, aby to dopadlo dle Vašich představ a těšíme se, až budeme společně slavit Vaše přijetí!

Na našem youtubovém kanále naleznete videorozbory k testům z ostrých zkoušek z českého jazyka a z matematiky

Rodiče, zajímá Vás, co dál? Přijďte na přednášku pro rodiče, kde Vás provedeme nutnou administrativou po zkoušce.


Čeká Vás náhradní termín?

Přikládáme seznam věcí, co s sebou, abyste na nic nezapomněli a mohli s klidnou hlavou vyrazit ke zkoušce. Hrozně moc všem držíme palce, věříme, že to dáte levou zadní! ✨💛🍀

Všichni žáci u zkoušek nově mohou mít chirurgickou roušku, nemusí mít respirátor! Ministerstvo zdravotnictví tak přehodnotilo dosavadní pravidla, které od 15 let respirátor přikazovala. Povinnost prokázat se negativním COVID testem stále platí.

Povinnost mít potvrzení o negativním COVID testu na přijímací zkoušky zůstává. Test může být antigenní nebo PCR a může být maximálně 7 dní starý.


  • Výsledky řádného termínu JPZ budou školám předány 19. – 21. května. Následně školy vyhlásí výsledky přijímacího řízení (nejdříve 19. 5., nejpozději 21. 5.) a uchazečům začne běžet lhůta pro podání zápisového lístku. Zápisový lístek mohou přijatí uchazeči ze řádného termínu odevzdat nejpozději 10 pracovních dnů po vyhlášení výsledků, tj. 2., resp. 3., resp. 4. června 2021.
  • První náhradní termín je stanoven na 2. června 2021, druhý náhradní termín na 3. června 2021. Zkoušku v těchto termínech budete konat, pokud budete v řádném termínu v karanténě či nemocní. Pokud byste nemohli konat zkoušku v řádném ani náhradním termínu, tak se o přijetí budete muset ucházet v dalších kolech, které budou vyhlášeny některými SŠ následně.

RezervovatZpracovávám objednávku