Aktuální informace k našim přijímacím zkouškám na SŠ nanečisto

Vážení rodiče, milí deváťáci, 

bedlivě sledujeme vládní opatření. Plánujeme spuštění prezenčních termínů ve chvíli, kdy PES pro školství bude na 3. úrovni. Kurzy totiž pořádáme dle §114 školského zákona pod středoškolskou licencí, žáci se k nám tedy mohou vrátit ve chvíli, kdy studenti SŠ chodí do opět školy.

Dle současné situace to znamená, že pro Vás prezenčně otevřeme již v neděli 13. 12. 2020.

TERMÍNY NADCHÁZEJÍCÍCH PŘIJÍMAČEK NANEČISTO, KTERÉ PROBĚHNOU POUZE V DISTANČNÍM REŽIMU S ŽIVÝM PRŮVODCEM:

  • SO 5. 12.
  • NE 6. 12.

Aktuální k:
 (na základě podkladů z MŠMT 29. 11.)

🟡 Aktuální seznam termínů a jejich formu průběhu najdete v záložce „Termíny“.

🟡 Všechny přihlášené na termíny kontaktujeme vždy v úterý před termínem se stručným upozorněním, co je o víkendu čeká.


PŘIJÍMAČKY V ROCE 2021 – co nás čeká za změny?

Letošní rok je plný změn. MŠMT 30. 11. 2020 oznámilo kontroverzní a nečekanou (a právně zatím nepodloženou) změnu, která může poměrně zásadně upravit podobu letošních přijímaček. 

Stručně řečeno, má být nově v gesci ředitelů škol rozhodnutí, zda se bude škola řídit výsledkem CERMAT testů nebo zda si uspořádá svoji školní zkoušku.

Co nicméně zůstává, je nutnost přijímacích zkoušek, a to zejména v Praze a ve velkých městech (a to u všech typů škol, u některých průmyslovek či gymnázií je až čtyřnásobný převis přihlášek nad dostupnými místy). Míst na maturitních oborech není dostatek a s tímto populačně silným ročníkem nelze čekat, že pražské školy přijímací zkoušky zruší. Uchazeče si školy budou muset vybrat, na tom se nic nemění. Brát v potaz pouze výsledek vysvědčení není řešení – ředitelé SŠ se shodují na tom, že prospěch neukazuje schopnosti uchazeče, navíc je velká spousta deváťáků, kteří mají stejné průměry. 

Chápeme, že současný návrh mnoho klidu do rodin nepřináší. Jednotná zkouška byla vždy zárukou férových podmínek pro všechny a vzhledem ke své mnohaleté historii byla i předvídatelná, což je v této době faktor k nezaplacení. I proto bychom nad Cermatem nelámali hůl. Zkouška na mnoha školách zůstane, bude se konat a dle návrhu navíc zůstávají avizované dva pokusy.

Můžeme Vám ale slíbit, že na přijímačky Vás připravíme, ať se děje, co se děje. Testy z ČJ a z M, ať již z dílny Cermatu či z dílny jednotlivých škol,  jsou naprostý základ zkoušek, a proto v přípravě na ně samozřejmě dále pokračujeme. Počkáme na reakce středních škol. Pokud se objeví potřeba dalších testů (např. z AJ, všeobecných znalostí), budeme do naší přípravy zařazovat i takové materiály. Pro děti bychom pak vymysleli možnosti, jak si zkusit i tyto další testy. Samozřejmě zdarma. Současné kurzy a předplatná pochopitelně platí a pokračují. 

Stejně tak v rámci našeho kurzovného počítejte s přednáškami pro rodiče, s webináři o testové strategii, o výběru školy, o motivaci a práci se stresem.

Budeme Vaším parťákem a na vysněnou školu Vám pomůžeme! Hned, jakmile budeme vědět více, tuto stránku budeme aktualizovat a všem svým svěřencům a jejich rodičům se ozveme. 🙂

Na každém prezenčním kurzu zaručujeme:

✅ Třídy max. po 16 žácích (vždy sami v lavici, rozestupy 2 m od ostatních). Nabízíme nejmenší výukové skupinky na trhu, účast je bezpečnější než školní docházka a nepředstavuje pro vás epidemické riziko. Otevření však stále závisí na platné právní úpravě.

✅ Dezinfekce učeben ozonem před a po každém kurzu.

✅ Vysoce nadstandardní hygienická opatření – dezinfekce, roušky ve společných prostorách, rozestupy lavic (psaní testů bez roušky).

✅ Možnost náhrady, pokud budete v karanténě nebo se nebudete cítit dobře, není problém na poslední chvíli změnit termín účasti.

✅ Jsme připraveni na všechny epidemické scénáře – víte, do čeho jdete a s naší prověřenou přípravou neriskujete (minulý školní rok měli naši žáci úspěšnost u ostré zkoušky přes 96 %)

❗️ Díky omezení kapacity na 16 žáků na třídu se nám o polovinu snížila naše celková kapacita. Doporučujeme si místa na termínech zajistit co nejdříve, po naplnění kapacit nebudeme schopni zaručit další místa. 

Zajistit si místa nyní

Na co prosím pamatujte… 

Změnu formy pořádání Přijímaček nanečisto provádíme na základě vládních nařízení a doporučení v souvislosti s epidemickou situací.

Na základě uvolnění restrikcí se okamžitě vracíme k původnímu formátu kurzu.

Děláme vždy maximum pro to, abychom se, pokud to situace alespoň trochu dovolí, ihned vrátili k fyzickým termínům, byť v upraveném režimu.

Dle §114 školského zákona však i v plně distančním modelu i nadále poskytujeme vzdělávání, není tedy možné nárokovat vrácení kurzovného z důvodu změny formy konání kurzu.

Nikdy se nestane to, že v rámci jednoho týdne povolíme pouze určité části přihlášených žáků uplatnit kurz fyzicky a zbytek žáků, kteří kurz chtěli fyzicky, ho bude muset konat distančně. Z tohoto důvodu si dobře hlídáme kapacity, a ačkoli povolujeme se v rámci volných míst přehlásit na pozdější termín s vidinou fyzické účasti, jakmile se tato volná místa zaplní, nejsme schopni vás přehlásit na pozdější již zaplněný termín.

Více informací najdete stručně a přehledně v našich obchodních podmínkách.

[/accordion]

[/accordionGroup]RezervovatZpracovávám objednávku