Nejčastější otázky ohledně To dáš! Přijímaček nanečisto

Datum vytvoření: 21. 07. 2022
Poslední aktualizace: 28. 06. 2023
Doba čtení: 5 minut

Řešíte přijímačky, máte spoustu otázek k přípravě a nevíte, kde začít? Dali jsme dohromady odpovědi na 12 nejčastějších otázek! Tak si je pojďme společně projít!

TOP 12 otázek ohledně To dáš! Přijímaček nanečisto:

#1 Jak funguje výběr termínů? Co když to potřebuji změnit?

Vyberte velikost předplatného a už v procesu nákupu zvolíte termíny a formy účasti, které vám vyhovují. A protože se rodinné plány často mění, není problém cokoliv změnit (např. datum účasti, čas začátku, formu z prezenční na distanční), vždy tak učiníte online ve své osobní zóně. Termíny účasti lze měnit až do čtvrtečního poledne před daným víkendem.

#2 Dají se kombinovat formy přijímačkových dnů?

Ano, dokonce to i vřele doporučujeme. Každému totiž vyhovuje v různé fázi přípravy něco jiného. Všechny tři formáty přijímačkových dní (prezenční (podrobný), distanční (podrobný) a prezenční (základní)) jsou vyladěné do posledního detailu a fungují skvěle jak samostatně, tak dohromady.

V rámci předplatného 10 účastí můžete přijít např. 3x prezenčně (s podrobným rozborem řešení), kde se krásně kombinuje atmosféra školy na psaní testů a efektivita videorozboru všech úloh, ke kterému se lze vždy vrátit; 5x distančně (s podrobným rozborem řešení) absolvovat z domova (důkladně pochopíte bodování a látku z rozsáhlých videorozborů) a 2x přijít prezenčně (se základním rozborem řešení) a zažít atmosféru školy i výuku s našimi učiteli.

#3 Jsou každý víkend jiné testy?

Ano! Každý víkend vás čeká originální (nepoužitý) test z matematiky i z českého jazyka. I kdybyste se zúčastnili všech našich termínů, nenarazíte na totožnou úlohu. Naopak ale projdete všechny typové úlohy, které se u testů mohou vyskytnout.

#4 Můžu přijít v jeden víkend v sobotu i v neděli?

Ne, bohužel. Daný víkend se můžete účastnit pouze v jedné formě (buď prezenčně (s podrobným rozborem řešení), distančně (s podrobným rozborem řešení) či prezenčně (se základním rozborem řešení). Důvodem je to, že se v oba víkendové dny píše stejný test.

Další víkend = nové testy, tudíž samozřejmě není problém jeden víkend přijít v sobotu a na ten další v neděli. Pouze nelze konat přijímačkový den dvakrát v jeden víkend.

#5 Musím chodit každý týden? Mohu se připojit v průběhu sezóny?

Přidejte se k nám kdykoliv a choďte, jak Vám to vyhovuje! Naše předplatná fungují jako kredit, vyberte si velikost předplatného (= kolik víkendů k nám během školního roku přijdete).

Připojit se k nám můžete kdykoli během školního roku, určitě ale doporučujeme absolvovat první termín co nejdříve (ideálně na podzim), abyste si udělali obrázek o svých znalostech a dovednostech a dle toho si naplánovali přípravu.

Dle volných kapacit lze v průběhu sezóny dokoupit další předplatné, pokud jste předchozí již „vychodili” a chcete s námi pokračovat.

#6 Kolikrát bychom měli přijít?

Pro většinu žáků jsme hlavní pilíř přípravy, a proto k nám chodí cca 10x – 15x, mnoho deváťáků má neomezené předplatné (21 účastí), což obnáší přípravu každý týden. Ti projdou kompletní spektrum testových úloh a dosahují skvělých výsledků.

Tím, že nabízíme tři formáty přijímačkových dní, je pro žáky záživnější a snadnější strávit větší předplatná. Není potřeba každý víkend trávit ve škole na testech i na výuce, máte na výběr. Některé termíny můžete dělat plnohodnotně z domova (distančně), někomu více vyhovuje prezenční termín s podrobným rozborem řešení, kdy si ve škole napíšete testy a k videorozborům se vrátíte doma třeba druhý den.

Příprava má žáky bavit, motivovat a posouvat, rozhodně ne frustrovat a unavovat. Tím se (úspěšně) již několik let řídíme.

Chcete to napřed zkusit? Není problém. Dle volných kapacit lze v průběhu sezóny dokoupit další předplatné, pokud jste předchozí již „vychodili” a chcete s námi pokračovat.

#7 Odpovídají Vaše testy Cermatu?

Naše testy přesně odpovídají struktuře, formátu i bodování testů Cermat. Přijímačkový den u nás je věrnou simulací ostré zkoušky, a to včetně záznamového archu, povolených pomůcek i časomíry.

Naše testy připravují odborní a kvalifikovaní pedagogové, někteří dříve pracovali přímo pro Cermat! Testy na každou sezónu ladíme, aby odpovídaly nejnovějším ostrým zadáním Cermatu, i v průběhu roku je upravujeme, aby korespondovaly s ilustračním testem pro daný školní rok, který Cermat vydává v lednu.

#8 Jak probíhá výuka?

Výuka (prezenční ve škole i videorozbory a živé webináře) jsou u nás zaměřeny na správné a efektivní řešení úloh v testu, který děti právě vyřešily.

Důraz je kladen na interpretaci zadání, srozumitelné a stravitelné vysvětlení řešení a na práci s chybou a s chytáky. Cílem výuky je, aby žák rozpoznal typovou úlohu, věděl, jak ji efektivně řešit a v příštím testu si s obdobnou úlohou poradil.

Náš učitelský sbor je plný vstřícných, přátelských a vysoce kvalifikovaných pedagogů, kteří mají s testovou přípravou bohaté zkušenosti.

Většině žáků naše Přijímačky nanečisto a výuka formou testových rozborů stačí coby jediná příprava. Férově ale říkáme, že pokud dítko naráží na mezery v probraném učivu, je vhodné (klidně krátkodobé) individuální doučování, kde se látka ZŠ doprobere.

#9 Připravíte mě i na školní část zkoušek?

Ano i ne. Primárně se zaměřujeme na povinnou jednotnou část zkoušky, která je v gestci Cermatu, zahrnuje test z M a z ČJ a musí tvořit vždy minimálně 60% váhu v přijímacím řízení.

Nicméně, naše testy vás skvěle připraví na i hůře předvídatelné školní zkoušky z ČJ a z M, které si dané SŠ mohou tvořit samy, pokud chtějí ještě testovat znalosti žáků navíc.

Na většině škol je však realita taková, že onu školní část tvoří prospěch/vysvědčení z 8. a z pololetí 9. třídy, které ve fázi přípravy už moc neovlivníte. Na základě prospěchu se jeví mnoho uchazečů jako „papírově stejných“. O to více je opět potřeba být dobrý a odlišit se v rámci jednotných přijímaček.

Pokud Vaše škola pořádá pohovor, chce vidět portfolio či motivační dopis, rádi Vám pomůžeme – dáme zpětnou vazbu, poradíme, jak to vyšperkovat či poskytneme graficky hezké mustry.

#10 Můžeme čekat individuální přístup, nebo je to spíše „masová příprava“?

Zakládáme si na individuálním přístupu k deváťákovi i rodičům. Rádi pomůžeme s výběrem školy, s podáním přihlášek, zkonzultujeme testovou strategii, poradíme se zápisovými lístky, ale i s odvoláními.

Kdykoli se na nás můžete s důvěrou obrátit – máme chuť i prostor Vám maximálně pomoci. Přípravu také rádi přizpůsobíme deváťákům, kteří mají poruchu učení a na zkoušku potřebují např. více času nebo uzpůsobené zadání. Více zde.

Současně k nám chodí dostatečné množství deváťáků, aby srovnání z našich přijímaček důvěryhodně ukázalo, jak si stojíte.

Většině žáků naše Přijímačky nanečisto a výuka formou testových rozborů stačí coby jediná příprava. Férově ale říkáme, že pokud dítko naráží na mezery v probraném učivu, je vhodné (klidně krátkodobé) individuální doučování, kde se látka ZŠ doprobere. Stále jsme vás nepřesvědčili? Přečtěte si naše recenze!

#11 Je k dispozici podpora pro rodiče?

Samozřejmě, budeme se Vaším parťákem, kterému můžete věřit. Pravidelně pro rodiče pořádáme informační přednášky a webináře, kde přehledně informujeme o všem, co daný rok potřebujete vědět. Provedeme Vás celým přijímacím řízením od podání přihlášky až po zápis na novou školu. Vždy budete mít informace přehledně a fakticky správně na jednom místě – včetně připomínek před důležitými milníky, které Vás čekají.

Naše zákaznická linka je pro Vás k dispozici každý všední den a v průběhu přijímačkových termínů.

#12 Jak to funguje s výsledky? Kde uvidím porovnání?

Opravené záznamové archy, a tedy i bodové výsledky testu z M a ČJ máte vždy ten samý den. Žádné čekání, s chybou se musí pracovat, dokud je „čerstvá“.

Ve své osobní zóně pak ten stejný den vidíte kromě svého bodového zisku i anonymní žebříček umístění. Na žebříčku uvidíte jednak jak jste se umístili v porování s deváťáky na daném přijímačkovém dni, hlavně ale uvidíte svůj výsledek ve srovnání s výsledky více než 75 000 deváťáků z loňské ostré přijímací zkoušky.

Tím, že dodržujeme přesnou CERMAT strukturu i náročnost testů, můžeme si toto užitečné srovnání dovolit! Díky unikátní databázi bodových hranic jsme schopni odhadnout, kolik bodů je potřeba získat na konkrétní SŠ.

Koupit Přijímačky nanečisto

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛Zpracovávám objednávku