10 TOP středních škol (dle počtu uchazečů) – kam podat přihlášku?

Datum vytvoření: 17. 10. 2022
Poslední aktualizace: 28. 06. 2023
Doba čtení: 3 minuty

Stojíte právě před nesnadnou volbu střední školy? Pak se vám určitě bude hodit přehled škol, které byly v loňském roce nejpopulárnější!

Ať už vás zajímá prestiž dané školy, nebo chcete mít přehled o tom, kolik žáků se na dané školy v loňském roce hlásilo, jste na správném místě. Možná v přehledu najdete školu, na kterou se sami chystáte. Pokud se obáváte, že mezi velkým počtem přihlášených neuspějete, nenechte se hned odradit a nejprve si zjistěte podmínky přijetí. Je možné, že škola přidává body navíc za olympiády či body na vysvědčení a výsledky jednotné přijímací zkoušky nejsou jediným kritériem přijetí. Na druhou stranu je dobré být realistický a nehnat se na školu, která si prestiž udržuje například přísným klasifikačním systémem a na které byste se pak jen trápili a necítili se dobře.

TOP 10 škol s největším počtem přihlášek

Některé školy ve výčtu vás možná překvapí, jiné se na špici drží už několik let. Ekonomická lycea, gymnázia, obchodní akademie a průmyslové střední školy patří k nejoblíbenějším školám u nás.

TOP 3 lycea

Mezi nejpopulárnější lycea u nás bezpochyby patří Českoslovanská obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše, která kromě oboru ekonomické lyceum nabízí také obor obchodní akademie, mezi zájemci neméně populární. Pedagogická lycea jsou v posledních letech na vzestupu, jelikož jsou pro žáky často skvělým odrazovým můstkem k další pedagogické činnosti. Mezi další oblíbená lycea se řadí technické či zdravotnické.

Ekonomické

Pedagogické

Ekonomické

TOP 3 průmyslovky

Informační technologie jdou s dobou, a proto zajímají zejména ty, které baví práce s počítačem a daty. Nezaostává ale ani stavebnictví, ze kterého studenti míří do praxe či na vysokoškolské obory jako je architektura či stavitelství a engineering.

Informační technologie

Stavebnictví

Informační technologie

TOP 5 gymplů

Gymnázia se těší oblibě především u těch studentů, kteří se rádi učí a po střední škole plánují pokračovat ve vzdělávání. I gymnázia mají svoje specializace a v průběhu studia se můžete profilovat podle vašich zájmů a preferencí. Nejvíce přihlášek si žáci v loňském ruce podali na Gymnázium U libeňského zámku, v těsném závěsu je Gymnázium Štěpánská a Gymnázium Arabská.

Pokud zatím nemáte vybranou svou vysněnou školu, začněte hledat obory. Můžete využít naší databázi škol i info na kampodevitce.cz. Do diáře si zapište dny otevřených dveří a průběžně se na ně vydávejte. Zjistěte si o školách, na které se chcete hlásit, kolik bodů bylo loni potřeba k přijetí. Zarezervujte si včas místo na Přijímačkách nanečisto a ničeho se nebojte. Kdybyste nebyli spokojeni a přeci jen se rozhodli pro přípravu jinde (jakože se nám to nestává), rádi a bez řečí vám vrátíme plnou částku. A nezapomeňte si do plánu zařadit i nějaký čas na věci, které vás baví a těší. Přijímačkový rok určitě není důvod pro skoncování se sportem a koníčky, ba naopak!

Koupit Přijímačky nanečisto

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Už se na vás moc těšíme! Přidejte se k nám už od listopadu, moc rádi vás u nás přivítáme ať už prezenčně, či online!

Zobrazit další recenzeZpracovávám objednávku