To dáš! odhadly, co bude v druhém termínu přijímaček!

Datum vytvoření: 05. 06. 2023
Poslední aktualizace: 20. 07. 2023
Doba čtení: 4 minuty

Jak se To dáš! povedlo odhadnout, co můžete očekávat v přijímačkách ve druhém řádném termínu? Poměrně hodně přesně! Zakladatelka To dáš! Přijímaček nanečisto Míša Kadlecová to potvrdila v rozhovoru pro Seznam Zprávy. V tomto článku se našim odhadům obsahu jednotných přijímaček pověnujeme trochu více!

Již jsme pro vás psali, že jednotné přijímačky nejsou takové zlo, jak se může z jejich mediální prezentace zdát. Jednou z výhod CERMAT testů je totiž jejich předvídatelnost. Té jsme využili po prvním řádném termínu přijímaček na SŠ. Pokusili jsme se na základě toho, co bylo obsahem prvního dne přijímaček, odhadnout, na co se mají deváťáci připravit pro druhý řádný termín ostré zkoušky. A naše odhady poměrně přesně vyšly a my jsme na to náležitě pyšní! 🥳

1. To dáš! v rozhovoru o JPZ pro Seznam Zprávy

Zakladatelka To dáš! Míša Kadlecová se rozpovídala o přípravných kurzech na jednotné přijímačky pro server Seznam Zprávy. Na státních přijímačkách vidí jako pozitivum právě zmíněnou předvídatelnost a to, že testy jsou didakticky silné. 

Zároveň jsou na webu samotného CERMATu dostupná testová zadání k procvičování a kdokoliv se může na testy připravit z veřejně dostupných zdrojů. Rodiče a jejich děti si tedy mohou vybrat, jestli investují do placených přípravných kurzů, nebo se na testy budou připravovat sami z internetu. Připravit deváťáky na přijímačky mohou kvalitně také samotné ZŠ. My bychom rádi apelovali na rodiče, aby byli proaktivní a využili například třídní schůzky k diskuzi s učiteli na téma přípravy v rámci výuky ZŠ.

odhady obsahu přijímaček

2. Co bude v druhém termínu přijímaček –⁠ To Dáš! odhad

Na našich deváťácích nám ohromně záleží a tak jsme se rozhodli, že je v tom po prvním termínu nenecháme! Mnozí nám na sociálních sítích psali vystresované zprávy, že to nejspíš nedali, co mají dělat apod. My se je snažili motivovat a uklidnit, přotože zítra je také den! Druhý řádný termín přijímaček je vlastně druhý pokus, kdy si deváťáci můžou vylepšit bodový zisk z jednotných přijímaček. A počítá se vždycky ten lepší výsledek z předmětu bez ohledu na den a školu, kde ho žák dosáhne.

Protože máme zkušený analytický tým a mnohaletou zkušenost s přípravou deváťáků na jednotné CERMAT přijímačky, pokusili jsme se po prvním řádném termínu přijímaček odhadnout, co bude v druhém termínu přijímaček další den.

státní přijímačky matematika
CERMAT test čeština

Nikdy samozřejmě nemůžeme úplně přesně odhadnout, jak bude vypadat celý test. Pokud ale testy znáte a víte, že mají jednotnou strukturu, lze úlohy předpovědět. Když se v testu v první řádný termín objevil přísudek slovesný složený, tak se pro druhý den nabízí u určování základní skladební dvojice několikanásobný podmět. Pokud se v první den v matematice rýsovala kružnice opsaná, druhý den nejspíš bude v konstrukčních úlohách lichoběžník.

💡 Shrnutí našeho odhadu a úspěšnosti, co bude v druhém termínu přijímaček, najdete přehledně tady.

Pokud deváťáci zhlédli naše krátká videa s odhady pro 2. řádný termín, věděli, co si zopakovat, a měli tak druhý den polovinu úspěchu zaručenou!

2.1 To dáš! Výsledky přijímaček 2023

Naši učitelé jsou profesionálové proškolení Národním pedagogickým institutem (NPI), mají s CERMAT testy mnoho zkušeností, a proto To dáš! jako první zveřejnilo správné výsledky přijímaček na svém webu. Díky vlastním podrobným analýzám jednotných přijímaček jsme poté správně odhadli, co bude v druhém termínu přijímaček.

Úspěšnost našeho odhadu pro 2. řádný termín byla taková, že na školu, kde působíme, přišla kontrola ze školní inspekce. Někdo si patrně stěžoval, že takový odhad jsme mohli udělat jen díky tomu, že jsme viděli zadání druhého termínu. Inspektoři ale našli krabice s testy netknuté a zaplombované. (Zdroj: Seznam Zprávy)

2.2 Matematika: odhad To dáš! co bude v druhém termínu přijímaček

  • Odhad pro 2. řádný termín z matematiky:

2.3 Český jazyk a literatura: odhad To dáš! co bude v druhém termínu přijímaček

  • Odhad pro 2. řádný termín z českého jazyka a literatury:

💡 TIP: Sledujte nás na našem Tik Toku!

Pracujeme pro vás, naše deváťáky a vaše rodiče, abyste byli na jednotné přijímačky co nejlépe připraveni, uměli zvládat stres a zvolit tu správnou testovou strategii. Věříme, že díky našim odhadům, co bude v druhém termínu přijímaček, se hodně deváťáků uklidnilo a byli na druhý řádný termín ostré zkoušky ještě lépe připraveni.

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

co bude v druhém termínu přijímaček
co bude v druhém termínu přijímaček


Zpracovávám objednávku