Vykročte pravou nohou do školního roku 2022/23

Datum vytvoření: 22. 08. 2022
Poslední aktualizace: 11. 08. 2023
Doba čtení: 3 minuty

Vítejte v novém školním roce! Doufáme, že jste si prázdniny užili plnými doušky a teď jste celí natěšení do posledního roku na základní škole. Coby pro deváťáka či rodiče deváťáka bude tento školní rok přeci jen o něco náročnější – čeká vás rozhodnutí, kam se po základce vydáte a neminou vás ani přijímačky. I přesto věříme, že to s trochou pomoci zvládnete s úsměvem na rtech.

Včasný start přípravy na přijímačky, polovina úspěchu

Říká se, že ranní ptáče dál doskáče a s tím my nemůžeme nesouhlasit – chcete-li dobře naložit se svým časem, energií a vyhnout se stresu, začněte problematiku přijímaček na střední řešit včas. Přinášíme vám tři zásadní otázky, na které je dobré znát už ze začátku školního roku odpověď:

 1. Jak najít ten perfektní obor SŠ?
 2. Jakou mám šanci na přijetí u ostré zkoušky?
 3. Kdy a jak začít s přípravou na přijímačky?

1. Jak najít ten perfektní obor SŠ?

Na samotný úvod se musíte rozhodnout, zdali míříte na výuční obor či uměleckou školu s talentovou zkouškou (tedy bez jednotné přijímací zkoušky z dílen Cermatu), nebo na školu zakončenou maturitní zkouškou (gymnázium, lyceum, průmyslovku či o odbornou školu) a tedy s jednotnými přijímačkami.

Hledám tu pravou střední: Promluvte si o možnostech se svým třídním, zeptejte se spolužáků či kamarádů, jak se rozhodují oni, udělejte si seznam různých možností a toho, co vám jde a co vás baví. Skvělou pomůckou pro toto období je příručka „Rozhoduji se, co chci v životě dělat“ od Kampodevitce.cz.

Seznam oborů najdete např. v Rejstříku škol MŠMT nebo v Atlasu školství, vřele doporučujeme sledovat vypisované dny otevřených dveří (přehledně jsou vypsané na Středníškoly.cz) a těch se účastnit.

Vím, že chci na konzervatoř: Pokud rozhodnete pro konzervatoř s talentovkami, přihlášku podáváte už k 30. listopadu. Vydejte se na dny otevřených dveří, seznamte se s formou dané talentové zkoušky a chystejte si portfolio.

Zobrazit seznam škol

2. Jakou mám šanci na přijetí u ostré zkoušky? 

Přihlášky můžete podat dvě a bez ohledu na to, zda už máte své dva favority, anebo ještě strategicky zvažujete, kam se přihlásíte, začnete tím, že si zjistíte počet bodů, který v loňských letech ještě stačil k přijetí. Tato informace není tajná, nicméně je neveřejná. U nás na To dáš! Přijímačkách nanečisto máme vlastní pracně sestavenou databázi bodových hranic nutných pro přijetí, a tak pokud se s námi připravujete, tyto informace máte k ruce. Díky tomu získáte představu, jak moc se musíte připravovat a s jakým bodovým ziskem to „máte v kapse”. Jak databáze funguje zjistíte zde.

3. Kdy a jak začít s přípravou na přijímačky?

Pro co nejvyšší bodové skóre u ostré zkoušky je ideální začít co nejdříve – jen díky včasné přípravě poznáte formát testů, projdete typové úlohy, ale hlavně zjistíte, zda vaše bodové zisky na vyhlídnutou školu stačí, nebo ještě musíte zamakat. Upřímně říkáme, že konkurence je velká a míst na (chtěných) maturitních oborech je málo. Spousta rodin podá přihlášky a až poté pozdě zjistí, že žák na přijetí nemá body, a to je teprve stres!

Chcete-li se připravovat s námi, nyní je ideální šance vybrat si předplatné a zarezervovat si místo. Již při 10 návštěvách uvidíte všechny typové úlohy, v rámci neomezeného předplatného projdete opakovaně celý arzenál Cermat úloh. S neomezeným tak slibujeme, že nebude typu otázky ani okruhu učiva, který by vás v testu překvapil.

Samotné kurzy začínají první víkend v listopadu a běží každý týden až do dubna. 96 % našich deváťáků loni uspělo u přijímaček.* Celkem máme přes 23 000 spokojených absolventů.** Máte strach ze závazku a zvažujete i jiné kurzy? My si troufáme Vaši spokojenost zaručit. Zkuste to s námi a nejste-li spokojeni, obratem a bez řečí vrátíme plné kurzovné na účet.

Koupit Přijímačky nanečisto

*Zdroj: dotazníkový průzkum provedený ve dnech 5.6.-20.7.2023; dotazník vyplnilo 813 z 5 381 oslovených absolventů. Úspěšnost = přijetí alespoň na jednu ze dvou škol v prvním kole přijímacího řízení. Přečtěte si notářský zápis k naší statistice.

**Jedná se o počet absolventů za sedmiletou historii projektu.

10 zářijových úkolů

 1. Nepanikařte, jste na začátku roku, stejně jako všichni ostatní. Všechno dobře dopadne!
 2. Pokud zatím nevíte, co byste chtěli dělat, začněte hledat obory, můžete využít i info na kampodevitce.cz 
 3. Do diáře si zapište dny otevřených dveří a průběžně se na ně vydávejte.
 4. Zarezervujte si včas místo na Přijímačkách nanečisto a ničeho se nebojte. Kdybyste nebyli spokojeni a přeci jen se rozhodli pro přípravu jinde (jakože se nám to nestává), rádi a bez řečí vám vrátíme plnou částku.
 5. Zjistěte si o školách, na které se chcete hlásit, kolik bodů bylo loni potřeba k přijetí.
 6. Dle školního rozvrhu si naplánujte koníčky i pravidelný blok na přípravu na přijímačky.
 7. První termíny zkoušek nanečisto si dejte hned na listopad, kdy včas zjistíte, jak na tom jste s výsledky a na čem bude potřeba zapracovat.
 8. A nezapomeňte si do plánu zařadit i nějaký čas na věci, které vás baví a těší. Přijímačkový rok určitě není důvod pro skoncování se sportem a koníčky, ba naopak!
 9. Udělejte si radost a kupte si nějaké hezké psací potřeby, ať si učení a přípravu trochu zpříjemníte. Potřebovat budete kvalitní rýsovací potřeby, hodit se budou desky či šanon, kam si budete ukládat hotové testy a další materiály.
 10. Choďte pravidelně na Přijímačky nanečisto (prezenčně či distančně), buďte otevřeni práci s chybou a společně To dáme!

Už se na vás moc těšíme! Přidejte se k nám už od listopadu, moc rádi vás u nás přivítáme ať už prezenčně, či online!

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

žák je přijat na střední školu.

Zobrazit další recenzeZpracovávám objednávku