Přípravné kurzy na gymnázia v Praze – jak se dostat na nejpopulárnější pražské gymply?

Datum vytvoření: 19. 07. 2023
Poslední aktualizace: 16. 05. 2024
Doba čtení: 3 minuty

Jaká jsou nejpopulárnější pražská gymnázia a jak se na ně dostat? Určitě doporučujeme chodit na přípravné kurzy. Vaše šance na přijetí se tím násobně zvýší. O pražské gymply je dlouhodobě obrovský zájem ze strany uchazečů a konkurence je velká.

Máte sen po střední škole pokračovat ve studiu na vysoké škole? V takovém případě neváhejte a podejte si přihlášku na gymnázium nebo lyceum. Všeobecně vzdělávací středoškolské obory jsou ten nejlepší odrazový můstek pro pokračování na vysokou. V tomto článku se zaměříme na nejpopulárnější pražská gymnázia a na to, proč před přijímačkami zvolit přípravné kurzy na gymnázium.

1. Kam na gymnázium v Praze?

Gymnázia v Praze jsou z dlouhodobého hlediska velmi žádané školy. V letech 2022 a 2023 byl počet přihlášek na pražská gymnázia vysoký, i když u některých zaznamenali pokles díky taktizování s přihláškami. Rodiče i deváťáci se báli nepřijetí, protože základní školy opouštěl silný ročník deváťáků.

Gymnázia poskytují všeobecné vzdělání a připravují studenty k budoucímu přechodu na vysokou školu. Gymnázia mají i specializace vhodné pro určité typy vysokých škol. Při výběru gymnázia tedy případné zaměření určitě zvažte, existuje např. matematické, jazykové nebo přírodovědné gymnázium. Pokud chcete mít na všeobecně vzdělávacím oboru ještě užší zaměření, doporučujeme lycea (technická, ekonomická, pedagogická, přírodovědná či zdravotnická).

Díky zvýšenému zájmu o všeobecně vzdělávací obory otevřely i některé střední školy gymnaziální obory. Např. Střední škola gastronomická a hotelová s. r. o. v Praze Braníku má i čtyřletý obor Gymnázium. Deváťáci tak mají další volbu. Navíc se díky poptávce plánuje rozšíření nabídky a navýšení míst na gymnáziích a lyceích.

Ať už jde o osmileté, šestileté a nebo čtyřleté obory gymnázií, rozhodně se vyplatí nepodcenit přípravu před přijímačkami a začít chodit na přípravné kurzy na gymnázium.

střední škola

1.1 Kam na gymnázium v Praze –⁠ populární pražská gymnázia

Deváťáci, kteří využili naší přípravy na CERMAT testy, se hlásili i na tato populární pražská gymnázia:

a další…

💡 Při výběru toho správného gymnázia využijte náš seznam středních škol.

💡 To dáš! přípravné kurzy na gymnázium.

2. Přípravné kurzy Gymnázium Na Zatlance, Praha 5

Zatlanka je oblíbený pražský gympl, kam se těžko dostává. Popularitě se těší třída ALT čtyřletého gymnázia s experimentálním školním vzdělávacím programem inspirovaným zahraničními trendy.

Přípravné kurzy na Zatlanku jsou nutností. Úspěch vám zajistí co nejvíce bodů z CERMAT testů. Kromě výsledků jednotných přijímaček od CERMATu je pro oba studijní programy gymnázia (ALT i Objevovat a rozvíjet) nutné absolvovat také školní část přijímaček. Na výběr je školní test z humanitních, přírodovědných nebo uměleckých předmětů. Hodnotí se také prospěch či umístění v soutěžích a v programu ALT také pohovor nad portfoliem žáka (realizované projekty, nápady apod.).

Recenze našich rodičů – Gymnázium Na Zatlance, Praha 5:

Děkujeme za skvělou přípravu, dcera byla na předních příčkách přijata do ALT třídy na gymnáziu na Zatlance, takže slavíme a radujeme se. Obrovský dík za rady ohledně pohovoru a budování portfolia.

rodiče našeho deváťáka

*To dáš! recenze neověřuje

3. Přípravné kurzy Gymnázium Arabská, Praha 6

Na čtyřleté gymnázium Arabská v Praze 6 se také hlásilo mnoho našich deváťáků, kterým To dáš! Přijímačky nanečisto pomohly s přípravou na jednotné přijímačky. Na výběr měli ze tříd zaměřených na humanitní vědy, přírodní vědy nebo programování.

Také gymnázium Arabská zohledňuje u přijímacích zkoušek kromě CERMAT testů i průměr známek z vysvědčení i úspěch ve vybraných soutěžích.

Recenze našich rodičů – Gymnázium Arabská, Praha 6:

Hlásíme, že syn přijat na Arabskou i Omskou, podáváme lístek na Arabskou a jsme moc rádi, že vyšla jejich přirodovědná třída, a v tak šíleném roce máme luxus si vybírat.

rodiče našeho deváťáka

*To dáš! recenze neověřuje

4. Přípravné kurzy Akademické gymnázium, Praha 1

Akademické gymnázium ve Štěpánské ulici přijímá uchazeče na základě prospěchu, bodového zisku z jednotných přijímaček a bodově zvýhodňuje také jazykové certifikáty, olympiády a další soutěže.

Pokud chcete studovat na Akademickém gymnáziu, soustřeďte se na známky v posledních ročnících ZŠ a věnujte čas také přípravě na přijímací zkoušky.

Recenze našich rodičů – Akademické gymnázium, Praha 1:

Tak díky vám slavíme i s mladší dcerou, přijata na AG Štepánská, moc se těší, má tam kamarády i milovanou francouzštinu, tak za pár let snad klapne po vzoru ségry i zahraniční VŠ. Díky!!!

rodiče našeho deváťáka

*To dáš! recenze neověřuje

5. Přípravné kurzy na soukromá gymnázia v Praze

U tzv. státních gymnázií je zřizovatelem krajský úřad a v Praze Magistrát hlavního města. Existují ale i gymnázia soukromá, kde je jiný zřizovatel a platí se na nich školné. Než se přihlásíte na soukromé gymnázium, vezměte v potaz kromě zaměření hlavně výši školného. V některých případech může významně zatížit rodinný rozpočet. Existují i možnosti plného či částečného stipendia za dobrý prospěch atd., některé školy také nabízí různé slevy. Určitě se na takovou možnost nezapomeňte zeptat!

Chodit na soukromý gympl dnes není nic neobvyklého a není pravda, že by vzdělání na soukromé škole mělo nižší kvalitu.

přípravné kurzy na gymnázium
přípravné kurzy na gymnázium

Ať už vaše přihlášky poputují na jakkoliv zaměřená gymnázia nebo lycea, rádi vám pomůžeme s výběrem i přípravou na přijímačky. Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

přípravné kurzy na gymnázium
přípravné kurzy na gymnázium


Zpracovávám objednávku