Individuální konzultace strategie

Jednotné přijímací zkoušky CERMAT nejsou jenom testem znalostí učiva ZŠ. Zvládnout test po technické stránce (práce s textem, porozumění zadání a rozvržení času) je mnohdy větší umění.

V rámci důrazu na testovou strategii jsme se na opakované prosby rodičů rozhodli spustit individuální konzultace, při nichž s žáky na základě důkladné analýzy jejich předchozích výsledků vytvoříme a probereme strategii řešení testu.

Je konzultace testové strategie pro vás?

Již jsem absolvoval 4 (nebo více) Přijímaček nanečisto, ale:

 • jsem pod časovým tlakem a spoustu chyb udělám z nepozornosti
 • nevím, jaké druhy úloh mi jdou a podle čeho je poznám
 • na první pohled nepoznám druhy úloh, které mi nejdou
 • nemám jasný plán, jak u vícebodových úloh “vyzobat” alespoň pár bodů
 • neumím rychle a efektivně úlohy prioritizovat
 • v zadání se ztrácím a každý pokus o plánování mě jen zdrží
 • stále nevím, na co si mám dávat pozor u záznamového archu (značení formou křížků, obtahování rýsování, hlídání si čísla otázek, změny odpovědi, tipování atd.)
 • nemám jasně stanovený bodový cíl a na svůj výkon se nemohu dlouhodobě spolehnout
 • když se mě někdo zeptá, jakou mám strategii řešení testu z ČJ/M, nevím jak odpovědět

Pokud jste si na některé z těchto otázek odpověděli ano, tak vám osobní konzultace testové strategie pomůže k sebevědomějšímu a efektivnějšímu řešení testů.


Co konzultace obsahuje?

 • Rozbor záznamových archů (z každého předmětu alespoň 3 archy)
 • Podrobný plán prioritizace úloh pro sebevědomé a efektivní řešení testů
 • Plán bezpečného dosažení bodové úrovně potřebné k přijetí na vaši vysněnou školu.
 • Psychologickou průpravu
 • Prostor pro jakékoli otázky
 • Dvě testová zadání (1x M a 1x ČJ) včetně řešení, abyste si mohli po konzultaci strategii procvičit

Celkem trvá 30 min, na každou konzultaci se náš konzultant připravuje minimálně stejně dlouho.


Jak konzultace probíhá?

Velice doporučujeme, aby byl přítomen rodič i žák – díky tomu si budete moci strategii lépe opakovat doma.

 1. Po absolvování alespoň čtyř termínů nanečisto nám zašlete skeny/fotky svých záznamových archů (alespoň čtyř z každého předmětu).
 2. Konzultant archy projde, provede analýzu silných a slabých stránek – které úlohy a okruhy učiva žákovi jdou a které ne.
 3. Konzultant připraví podrobný plán testové strategie s doporučením prioritizace úloh.
 4. Na osobní schůzce plán důkladně vysvětlíme a případně upravíme. Cílem strategie je bezpečně a v klidu dosáhnout bodové úrovně, kterou žák potřebuje k přijetí na svoji vysněnou školu.
 5. Žák odchází s jasným plánem, jak se v testech rychle orientovat a novou strategii snadno aplikovat.
 6. Po konzultaci od nás dostane navíc dvě nová testová zadání z Čj a M s klíčem a vzorově vyplněným a obodovaým archem. Novou strategii si tak můžete doma hned zkusit!

Domů si odnášíte:

 • zvýrazněné a okomentované záznamové archy (alespoň 8 archů celkem)
 • podrobný systematický plán řešení testů pro každý předmět
 • poznámky k psychologické průpravě (jak na stres, zvládání času apod.)
 • kompletní testový balíček z ČJ a M (testy, archy, podrobné klíče s řešením, vzorově opravené archy s bodováním), na kterém si novou strategii můžete doma vyzkoušet

Co o konzultacích říkají rodiče?

„Konzultaci jsme absolvovali se slečnou Kadlecovou, kterou jsme již předtím poznali na přednášce pro rodiče. Ohromila nás celková připravenost a hloubka sezení, netušili jsme, jak se zcela dá změnit přístup k testu a celým přijímačkám na základě toho, že si syn vytvoří strategii na řešení testu. Ocenili jsme to, že slečna Kadlecová dokazála syna namotivovat a věcně odpověděla na všechny naše otázky. Konzultace byla jednou z nejdůležitějších částí přípravy, určitě ji zkusíme i s mladším synem!” Maminka Tadeáše, konzultaci absolvovali v roce 2019

Naprosto skvele! Tohle bychom doma nezvladli. Moc dekujeme a vynalozenych prostredku nelituji!” Tatínek Emmy, konzultaci absolvovali v roce 2019

„Hodně mi to pomohlo v tom, že už se teď v testu vyznám a vím, co mám hledat, a taky vím, že nemusím vypočítat všechno. Zatím asi nejlepší část přípravy.”

Karolína, konzultaci absolvovala v roce 2019

Kdo s vámi bude test rozebírat?

V současnosti u nás konzultace vedou zakladatelé našeho projektu, Michaela a Adam. Oba mají zkušenosti z několika vzdělácích systémů a s mnoha druhy standardizovaného testování.

Oba aktivně působí ve vzdělávání již několik let, poslední tři roky vedou projekt To dáš! Přijímačky nanečisto, který pomohl již několika tisícům deváťáků k přijetí na jejich vysněnou střední školu. Tyto tři roky se problematice jednotné přijímací zkoušky pro žáky 9. tříd věnují naplno, tudíž nabízejí maximální možnou hloubku znalostí.

Michaela studovala v ČR, Německu a Velké Británii, je držitelkou prestižního Laidlaw Scholarship za její výzkum českého a finského sekundárního vzdělávání. Během posledních 5 let pracovala na několika projektech zaměřených na zlepšování dovedností středoškoláků.

Adam studoval v ČR, USA a Velké Británii, kde ve všech zemích na vlastní kůži vyzkoušel standardizované testování a různé přístupy k přípravě na něj. Kromě toho během posledních 5 let pracoval na různých vzdělávacích projektech se středními i vysokými školami, mezinárodními firmami i státní správou.

Jak se přihlásit?

 1. Zavolejte na naši infolinku +420 736 276 133. Tam Vám sdělí volné termíny konzultací (konzultací je vypsán velice omezený počet a nemůžeme garantovat, že se dostane na všechny). Před termínem konzultace je nutné absolvovat minimálně 4 termíny přijímacích zkoušek nanečisto.
 2. Vyberte si termín pro konzultaci a ujistěte se, že je pro Vás vhodný (termíny jsou fixní a nelze je měnit).Na infolince Vám také kromě termínu konání konzultace sdělí, do kdy musíte na e-mail konzultace@to-das.cz zaslat skeny záznamových archů z termínů Přijímaček nanečisto (4 z každého předmětu). Ty jsou klíčové pro přípravu podkladů pro konzultaci.
 3. Poté se již stačí s dostatečným časovým předstihem dostavit do naší budovy v Braníku. Veškeré instrukce budete mít v e-mailu, který Vám zašleme po obdržení záznamových archů.
 4. Pokud si nebudete s čímkoli jistí, stačí nás kontaktovat na e-mailu konzultace@to-das.cz či na naší infolince +420 736 276 133. K dispozici jsme Vám každý všední den od 8:00 – 19:00 (v pátek do 17:00). 

  Záruka 100% spokojenosti

  Našim službám a znalostem opravdu věříme. Pokud nebudete s vaší konzultací spokojeni, vrátíme vám peníze.

  (Zatím běží konzultace v testovacím provozu, jsou tedy poskytovány zdarma, ale v omezeném počtu termínů).


  Časté dotazy

  Mohu přijít na konzultaci, aniž bych předtím nebyl 3x na vašich přijímačkách nanečisto?

  Zcela upřímně to nedoporučujeme. Základem úspěšné konzultace je příprava našeho konzultanta, který si archy příklad po příkladu projde a na jejich základě vytvoří přehled typových úloh, které žákovi jdou a které ne. Čím více archů máme pro analýzu k dispozici, tím lépe!

  Jak mám dodat záznamové archy?

  Strategie bude spočívat v naší důkladné analýze 6 a více archů (z obou předmětů dohromady). Po vybrání termínu a dokončení objednávky…

  Objednal jsem si termín konzultace, ale rozhodli jsme se odjet na hory. Je možné ho změnit?

  Omlouváme se, ale na rozdíl od našich Přijímaček nanečisto, jejichž termín je možné změnit až do daného dne konání, jsou termíny konzultace fixní, a měnit je tedy nelze. Náš konzultant si pro vás vyhradil čas jak na konzultaci, tak na důkladnou přípravu několik dnů předem. Konzultace je záležitost, kterou na rozdíl od Přijímaček nanečisto absolvujete pouze jednou za rok, a termín si vybíráte dle svých možností a s předstihem. Počet míst je navíc velice limitován, tudíž není v našich možnostech nabídnout podobnou flexibilitu jako u Přijímaček nanečisto.

  Můžu na konzultaci doprovodit syna já (maminka) i s manželem?

  Určitě ano! Rozhodně doporučujeme, aby žáka doprovodil jeden dospělý (rodič, prarodič, starší sourozenec – prostě ten, který se s ním na přijímačky připravuje nejčastěji), ale i my víme, že víc hlav víc ví, takže ani více lidí není problém.

  Nestihla jsem si rezervovat místo na konzultaci a nyní už jsou všechny termíny, které se mi hodí, vyprodané. Budete přidávat další?

  Naše konzultace stavíme na osobním přístupu a vysoké kvalitě našich konzultantů, kteří musí mít ten nejpodrobnější přehled o všech aspektech testů CERMAT a jednotné přijímací zkoušky. Samozřejmě se v případě zájmu snažíme přidat další konzultace a dlouhodobě pracujeme i na zaškolování nových konzultantů. Abychom si ale byli schopni ohlídat kvalitu, nikdy nebudeme schopni poskytovat konzultace v takovém rozsahu jako naše Přijímačky nanečisto. Děkujeme za pochopení a věříme, že díky rozsáhlým materiálům v osobní zóně (např. videorozbor testů v Domácí přípravě) a probírání testové strategie přímo v termínech Přijímaček nanečisto budou skvěle připraveni i žáci, kteří na konzultaci nepůjdou. Ostatně za poslední dva roky prošlo projektem několik tisíc žáků a naprostá většina z nich se dostala na svou vysněnou střední i bez této konzultace, viz naše výsledky.


konzultace2 konzultace3


Zpracovávám objednávku