Individuální konzultace strategie

Jednotné přijímací zkoušky CERMAT nejsou jenom testem znalostí učiva ZŠ. Zvládnout test po technické stránce (práce s textem, porozumění zadání a rozvrhnutí času) je mnohdy větší umění.

Kromě důrazu na testovou strategii na našich Přijímačkách nanečisto jsme se na opakované prosby rodičů rozhodli spustit individuální konzultace testové strategie, kde s žáky na základě důkladné analýzy jejich předchozích výsledků vytvoříme a probereme strategii řešení testu.

Je konzultace testové strategie pro vás?

Již jsem absolvoval 3 (nebo více) Přijímaček nanečisto, ale:

 • jsem pod časovým tlakem a spustu chyb udělám z nepozornosti
 • nevím, jaké druhy úloh mi jdou a podle čeho je poznám
 • na první pohled nepoznám druhy úloh, které mi nejdou
 • nemám jasný plán, jak u vícebodových úloh “vyzobat” alespoň pár bodů
 • neumím rychle a efektivně úlohy prioritizovat
 • v zadání se ztrácím a každý pokus o plánování mě akorát zdrží
 • stále nevím, na co si mám dávat pozor u záznamového archu (značení formou křížků, obtahování rýsování, hlídání si čísla otázek, měnění odpovědi, tipování atd.)
 • nemám jasně stanovený bodový cíl a na svůj výkon se nemohu dlouhodobě spolehnout
 • když se mě někdo zeptá, jakou mám strategii řešení testu z ČJ/M, nevím jak odpovědět

Pokud jste si na některé z těchto otázek odpověděli ano, tak vám osobní konzultace testové strategie pomůže k sebevědomějšímu a efektivnějšímu řešení testů.


Co konzultace obsahuje?

 • Rozbor záznamových archů (z každého předmětu alespoň 3 archy)
 • Podrobný plán prioritizace úloh pro sebevědomé a efektivní řešení testů
 • Plán bezpečněho dosažení bodové úrovně potřebné k přijetí na vaši vysněnou školu.
 • Psychologickou průpravu
 • Prostor pro jakékoli otázky
 • Dvě testová zadání (1x M a 1x ČJ) včetně řešení na procvičení strategie po konzultaci

Celkem trvá 30 min, na každou konzultaci se náš konzultant připravuje minimálně stejně dlouho.


Jak konzultace probíhá?

Velice doporučujeme, aby byl přítomen rodič i žák – díky tomu si budete moci strategii lépe opakovat doma.

 1. Po absolvování alespoň tří termínů nanečisto do své osobní zóny nahrajete skeny/fotky svých záznamových archů (alespoň tří z každého předmětu).
 2. Konzultant archy projde, provede analýzu silných a slabých stránek – které úlohy a okruhy učiva žákovi jdou a které ne.
 3. Konzultant připraví podrobný plán testové strategie s doporučením prioritizace úloh.
 4. Na osobní schůzce plán důkladně vysvětlíme a případně upravíme. Cílem strategie je bezpečně a v klidu dosáhnout bodové úrovně, kterou žák potřebuje k přijetí na svoji vysněnou školu.
 5. Žák odchází s jasným plánem, jak se v testech rychle orientovat a novou strategii snadno aplikovat.
 6. Po konzultaci od nás dostane navíc dvě nová testová zadání z Čj a M s klíčem a vzorově vyplněným a obodovaým archem. Novou strategii si tak můžete doma hned zkusit!

Domů si odnášíte:

 • zvýrazněné a opřipomínkované záznamové archy (alespoň 6 archů celkem)
 • podrobný systematický plán řešení testů pro každý předmět
 • poznámky k psychologické průpravě (jak na stres, zvládání času apod.)
 • kompletní testový balíček z ČJ a M (testy, archy, podrobné klíče s řešením, vzorově opravené archy s bodováním) na kterém si novou strategii můžete doma vyzkoušet

Co o konzultacích říkají rodiče?

„Konzultaci jsme absolvovali se slečnou Kadlecovou, kterou jsme již předtím poznali na přednášce pro rodiče. Ohromila nás celková připravenost a hloubka sezení, netušili jsme, jak se zcela dá změnit přístup k testu a celým přijímačkám na základě toho, že si syn vytvoří strategii na řešení testu. Ocenili jsme to, že slečna Kadlecová dokazála syna namotivovat a věcně odpověděla na všechny naše otázky. Konzultace byla jednou z nejdůležitějších částí přípravy, určitě ji zkusíme i s mladším synem!” Maminka Tadeáše, konzultaci absolvovali v roce 2019

Naprosto skvele! Tohle bychom doma nezvladli. Moc dekujeme a vynalozenych prostredku nelituji!” Tatínek Emmy, konzultaci absolvovali v roce 2019

„Hodně mi to pomohlo v tom, že už se teď v testu vyznám a vím co mám hledat a taky vím, že nemusím vypočítat všechno. Zatím asi nejlepší čast přípravy.”

Karolína, konzultaci absolvovala v roce 2019

Kdo s vámi bude test rozebírat?

V současnosti u nás konzultace vedou zakladatelé našeho projektu, Michaela a Adam. Oba mají zkušenosti z několika vzdělácích systémů a s mnoha druhy standardizovaného testování.

Oba aktivně působí ve vzdělávání již několik let, poslední tři roky vedou projekt To dáš! Přijímačky nanečisto, který pomohl již několika tisícům deváťáků k přijetí na jejich vysněnou střední školu. Tyto tři roky se problematice jednotné přijímací zkoušky pro žáky 9. tříd věnují naplno, tudíž nabízejí maximální možnou hloubku znalostí.

Michaela studovala v ČR, Německu a Velké Británii, je držitelkou prestižního Laidlaw Scholarship za její výzkum českého a finského sekundárního vzdělávání. Během posledních 5 let pracovala na několika projektech zaměřených na zlepšování dovedností středoškoláků.

Adam studoval v ČR, USA a Velké Británii, kde ve všech zemích na vlastní kuži vyzkoušel standardizované testování a různé přístupy k přípravě na něj. Kromě toho během posledních 5 let pracoval na různých vzdělávacích projektech se středními i vysokými školami, mezinárodními firmami i státní správou.

Jak se přihlásit?

 1. Tlačítkem níže přejděte do našeho kalendáře s přehledem volných termínů pro konzultace.
 2. Vyberte si vhodný termín pro konzultaci a ujistěte se, že tento termín je pro vás vhodný (termíny jsou fixní a nelze je měnit).
 3. Výběr termínu potvrďte a přejděte do dokončení objednávky, kde zadejte přihlašovací údaje do své osobní zóny.
 4. Po zaplacení objednávky vám do e-mailu přijde potvrzení termínu, termín se vám také obratem (po zaplacení) propíše do osobní zóny.
 5. V osobní zóně poté u termínu konzultace uvidíte tlačítko Nahrát záznamové archy, přes které nám můžete své záznamové archy dodat.
 6. Poté se již stačí s dostatečným časovým předstihem dostavit do naší budovy v Braníku. Veškeré instrukce budete mít v e-mailu a osobní zóně.

Pokud si nebudete s čímkoli jistí, stačí nás kontaktovat na e-mailu konzultace@to-das.cz či na naší infolince +420 736 276 133. K dispozici jsme Vám každý všední den od 8:00 – 19:00 (v pátek do 17:00), a v dny konání Přijímaček nanečisto po celou dobu provozu.

Konzultace momentálně připravujeme, zatím není rezervace možná


Záruka 100% spokojenosti

Našim službám a znalostem opravdu věříme. Pokud nebudete s vaší konzultací spokojeni, vrátíme vám peníze.


Časté dotazy

Mohu přijít na konzultaci, aniž bych předtím nebyl 3x na vašich přijímačkách nanečisto?

Zcela upřímně to nedoporučujeme. Základem úspěšné konzultace je příprava našeho konzultanta, který si archy příklad po příkladu projde a na jejich základě vytvoří přehled typových úloh, které žákovi jdou a které ne. Čím více archů máme pro analýzu k dispozici, tím lépe!

Jak mám dodat záznamové archy?

Strategie bude spočívat v naší důkladné analýze 6 a více archů (z obou předmětů dohromady). Po vybrání termínu a dokončení objednávky…

Objednal jsem si termín konzultace, ale jsme se rozhodli odjet na hory. Je možné ho změnit?

Omlouváme se, ale na rozdíl od našich Přijímaček nanečisto, které je možné změnit až do daného dne konání jsou termíny konzultace fixní a měnit je tedy nelze. Náš konzultant si pro vás vyhradil čas jak na konzultaci, tak na důkladnou přípravu několik dnů předem. Konzultace je záležitost, kterou na rozdíl od Přijímaček nanečisto absolvujete pouze jednou za rok a termín si vybíráte dle svých možností a s předstihem. Počet míst je navíc velice limitován, tudíž není v našich možnostech nabídnout podobnou flexibilitu jako u Přijímaček nanečisto.

Můžu na konzultaci doprovodit syna já (maminka) i s manželem?

Určitě ano! Rozhodně doporučujeme, aby žáka doprovodil jeden dospělý (rodič, prarodič, starší sourozenec – prostě ten, který se s ním na přijímačky připravuje nejčastěji), ale i my víme, že víc hlav víc ví, takže ani více lidí není problém.

Nestihla jsem si rezervovat místo na konzultaci a nyní už jsou všechny termíny, které se mi hodí, vyprodané. Budete přidávat další?

Naše konzultace stavíme na osobním přístupu a vysoké kvalitě našich konzultantů, kteří musí mít ten nejpodrobnější přehled o všech aspektech testů CERMAT a jednotné přijímací zkoušky. Samozřejmě se v případě zájmu snažíme přidat další konzultace a dlouhodbě pracujeme i na zaškolování nových konzultantů. Abychom si ale byli schopni ohlídat kvalitu, tak nikdy nebudeme schopni poskytovat konzultace v takovém rozsahu jako naše Přijímačky nanečisto. Děkujeme za pochopení a věříme, že díky rozsáhlým materiálům v osobní zóně a probírání testové strategie přímo na termínech Přijímaček nanečisto budou skvěle připraveni i žáci, kteří na konzultaci nepůjdou. Ostatně za poslední dva roky prošlo projektem několik tisíc žáků a naprostá většina z nich se dostala na svou vysněnou střední i bez této konzultace, viz naše výsledky.


Přejít do e-shopu
konzultace2 konzultace3