Kdy budou příjímačky v roce 2023?

Datum vytvoření: 17. 11. 2022
Poslední aktualizace: 25. 10. 2023
Doba čtení: 3 minuty

Často se nás deváťáci u přijímaček nanečisto ptají, kolik mají ještě času na přípravu a kdy se dělají přijímačky v roce 2023. Termín ostrých přijímaček na střední školy je už dávno známý. Zapište si do diářů termín jednotné přijímací zkoušky z dílny organizace CERMAT a začněte s přípravou.

1. Kdy jsou přijímačky: termíny přijímaček ve školním roce 2022/2023

Jednotná přijímací zkouška (JPZ) se koná ve dvou řádných termínech. V případě, že ze závažných důvodů nemůžete na zkoušku v řádném termínu přijít, musíte to škole předem nahlásit –⁠ coby zákonný zástupce musíte neúčast předem nebo do 3 dnů po konání prvního/druhého řádného termínu písemně omluvit u ředitele příslušné školy. V takovém případě budete zkoušku dělat v náhradním termínu v květnu.

Kdy budou přijímačky v roce 2023? Termíny letošních přijímaček přehledně:

Přijímací zkouška na čtyřleté obory vzdělání se koná ve čtvrtek 13. dubna 2023 od 8:30 hodin a v pátek 14. dubna 2023 od 8:30 hodin. Náhradní termíny přijímaček jsou pak o měsíc později, 10. a 11. května 2023. Zde si můžete zobrazit výsledky přijímacích zkoušek 2022/23.

1. řádný termín přijímaček

  • čtvrtek 13. dubna 2023 od 8:30 – čtyřleté obory vzdělání včetně nástavbového studia

2. řádný termín přijímaček

  • pátek 14. dubna 2023 od 8:30 – čtyřleté obory vzdělání včetně nástavbového studia

Náhradní termín přijímaček

  • 1. termín: středa 10. května 2023 – pro všechny obory vzdělávání
  • 2. termín: čtvrtek 11. května 2023 – pro všechny obory vzdělávání

2. Co se učit na přijímačky? Naše příprava poradí:

Teď už víte, kdy budou příjímačky v roce 2023. Co dál? Pusťte se do přípravy na přijímačky s námi, nabízíme přijímačky nanečisto v prezenční i distanční (online) formě – podle vašich preferencí.

  • V přijímačkách nanečisto používáme výhradně jednotné testy formátu CERMAT z matematiky a češtiny. Studenti u nás často začínají pod 20 body a díky systematické přípravě pak ostrou zkoušku zvládnou napsat na 40 i více bodů (dle statistiky výsledků našich loňských absolventů).
  • Nabízíme mnoho termínů, které vybíráte při nákupu nebo později v osobní zóně. Pokud se vám změní plány, termín si libovolně a bez poplatku změníte. To je možné až do čtvrtečního poledne před víkendem, kdy se zvolená přijímačka nanečisto koná.
  • Každý víkend vás čekají originální testy z matematiky i z češtiny. Nejprve vám vysvětlíme ideální testovou strategii a práci se záznamovým archem. Dostanete také další praktické rady, jak zkoušku napsat co nejlépe.
  • Záznamové archy vám po zkoušce obratem opravíme, a to stejným systémem, který používá CERMAT u ostré zkoušky.
  • Bezprostředně po napsání testu vám učitel srozumitelně vysvětlí testové příklady. Zaměříte se na chytáky a na to, v čem často deváťáci chybují. Cílem výuky je, abyste rozpoznali typovou úlohu a věděli, jak si s podobnou úlohou snadno poradit u ostré zkoušky.

Více o přípravě na přijímačky

3. Další důležité informace pro příjímačky v roce 2023

Zajímá vás, jaké bylo vloni zadání u ostrých zkoušek a jak si u přijímaček vedli loňští deváťáci? Pokračujte ve čtení o testech na přijímačky 2022 v tomto článku.

Kdy se podávají přihlášky na střední školy 2023:

Další častou otázkou našich deváťáků a zejména jejich rodičů je, kdy se letos (2023) podává přihláška na SŠ? Přihláška na střední školu se podává do 1. března 2023. V přihlášce uvedete 2 maturitní obory, na které se hlásíte, a poté přihlášku na střední školu podáte řediteli střední školy.

Do přihlášky můžete uvést 2 různé maturitní obory z jedné střední školy a nebo 2 maturitní obory ze 2 různých středních škol. Pořadí oborů na přihlášce neznamená jakékoli preference střední školy. Pořadí určí pouze to, na které škole budete konat přijímačky v 1. a 2. termínu. Pokud si ještě nejste jistí, jakou střední školu zvolit, inspirujte se v našich průvodcích výběrem té správné SŠ

Další otázky ohledně naší To dáš! přípravy na přijímačky:

Další otázky a odpovědi ohledně To dáš! Přijímaček nanečisto naleznete v tomto článku. Rádi vám pomůžeme s přípravou na přijímačky formou pravidelných zkouškových simulací. Po absolvování přijímaček nanečisto nebudete u ostré zkoušky ničím zaskočeni.

Koupit přijímačky nanečisto

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

příjímačky v roce 2023

Zobrazit další recenzeZpracovávám objednávku