Informace k úpravě provozu

Důležité aktuality:

Akutálně z týdne před Velikonoci:

Usilovně připravujeme pokračování naší přípravy, jakmile bude dostupná, budeme Vás informovat e-mailem. Chápeme, že mnoho rodin je nyní v těžké situaci, proto připravujeme i balíček materiálů, který dostane každý student zdarma. Zbylé balíčky budeme poskytovat za zvýhodněné ceny. Pokračování distanční přípravy plánujeme spustit v pondělí 13. 4. 2020. Kromě toho se můžete spolehnout, že Vám pomůžeme se všemi administrativními úkony a zodpovíme všechny dotazy ohledně přijímacího řízení.

Vážení rodiče, milí deváťáci! 

s ohledem na současnou nepředvídatelnou situaci se Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  (MŠMT) rozhodlo posunout řádné a náhradní termíny přijímacích zkoušek na dobu “po koronaviru”.

Přesné datum konání zkoušek vzhledem k současné situaci nemohlo být stanoveno, jednotné přijímací zkoušky se budou konat nejdříve 14 dnů po znovuotevření škol, které je předběžně plánované na konec května. 

Došlo ale k zásadní změně – žáci nebudou mít nárok na dva řádné termíny, ale pouze na jeden. ŽÁCI MAJÍ TEDY POUZE JEDEN POKUS. Již neplatí, že se počítá lepší výsledek z obou předmětů. Náročnost zkoušky zůstává stejná! 

Informace k naší přípravě:

Jak budou fungovat Přijímačky nanečisto? 

Na základě četných žádostí našich žáků a jejich rodičů budeme pokračovat v pořádání vypsaných vzdělávacích kurzů Přijímaček nanečisto v distanční formě dle původního harmonogramu. Na základě zpětné vazby pokračujeme ve zpřístupňování materiálů již během týdne, ve kterém se termín koná – viz tabulka níže. 

Všechny materiály (testy, videorozbory, záznamy webinářů) máte k dispozici až do konce školního roku. Vždy se k nim můžete vrátit. Nyní je extrémně důležité “nevypadnout z rytmu”.

Termín kurzů Termín zpřístupnění materiálů (začátek termínu)
28. a 29. března 2020 Středa 25. března
4. a 5. dubna 2020 Středa 1. dubna
11. a 12. dubna Středa 8. dubna

Budou ještě fyzické termíny?

Věříme, že ano! K dnešnímu dni žádné fyzické termíny nevypisujeme, čekáme, jak se bude situace v následujícíh pár týdnech vyvíjet. Hned, jak to bude možné, vypíšeme nové fyzické termíny a budeme Vás informovat. Všem deváťákům, kteří využívali distační kurzy, nabídneme fyzické termíny se slevou.

Naše závazky stále plníme

Přijímačky nanečisto jsou pořádány coby vzdělávací kurz podle §114 školského zákona a podrobné podmínky jsou upraveny v našich obchodních podmínkách, které jste odsouhlasili při přihlášení žáka na kurz. 

Vzdělávání v těchto kurzech i nadále řádně poskytujeme, a to školským zákonem povolenou formou, tedy distančně. Toto činíme v souladu s doporučením MŠMT a za situace, kdy jiná forma vzdělávání není možná. Opatřením Ministerstva zdravotnictví byla pouze zakázána osobní účast žáků ve vyučování, nikoli ukončeno či přerušeno vzdělávání ve školách. 


O novém formátu Přijímaček nanečisto:

Kurzy běží v rozšířeném formátu distančně až do zrušení opatření vlády. 

V tuto chvíli poskytujeme:

 • Kompletní testové materiály (testy, archy, klíče, archy k bodování). 
 • Testy Vám rádi vytiskneme a připravíme k osobnímu odběru nebo zašleme poštou.
 • Rozhodli jsme se formát zkoušek rozšířit tak, aby měli žáci k dispozici video rozbor celého testu, ke kterému se během školního roku mohou kdykoliv vrátit. Videorozbory si mohou pustit kolikrát chtějí. 
 • Samozřejmostí je i žebříček umístění – žáci zadají své bodové skóre a uvidí, jak se umístili v porovnání se stovkami dalších účastníků, kteří psali stejný test.
 • Za víkend pořádáme také webináře z ČJ a M (2 x 60 minut každého předmětu), kde jsou žáci s učitelem v osobním (ač virtuálním – jiný není možný) kontaktu a mohou se ho zeptat na cokoliv, co jim není jasné. Učitel jim rovnou daný jev názorně vysvětlí + mají jeho odpovědi k dispozici i zpětně (záznam webináře jim také zůstává). 
 • Pokud by žáky ještě cokoliv trápilo – naši učitelé jsou jim k dispozici pro dotazy na adrese ucitele@to-das.cz nebo na webinářích následující týden.

Není něco jasné? Zavolejte nám na naši speciální linku pro distanční výuku 731 672 534 a rádi vše dovysvětlíme! 


Níže vidíte bližší informace a harmonogram tohoto nového dne “Přijímaček nanečisto”, který můžete absolvovat z pohodlí domova. 

Každý žák získá přístup a bude mít k dispozici následující materiály:

 • test z českého jazyka a test z matematiky
 • prázdné záznamové archy k vyplňování
 • videa s instrukcemi při zadávání testů
 • videa s testovou strategií
 • klíče správných řešení spolu s podrobnými pokyny k opravování a obodování
 • videa s rozborem obou testů učiteli a výukou v délce 2 x 60 minut
 • webináře (on-line přenosy) s učiteli pro dotazy žáků k oběma předmětům 
 • webinář s přednáškou pro celou rodinu o testové strategii
 • bonusové materiály k českému jazyku i matematice (vzorečky, přehledy, “taháky”)

Věříme, že všechny materiály, nahrané výuky i extra tématické webináře a přednášky pro rodiče (budou rovněž nahrané) plně suplují termín s osobní účastí – nabízíme toho dokonce ještě víc! 🙂

Stáhnout harmonogram dne v PDF


Co říká na situaci MŠMT?

„Přijímací zkoušky na SŠ se konají, místo dvou pokusů na každý předmět bude ale jen jeden“ – web MŠMT

Přijímačky se budou konat dva týdny po znovuotevření škol.


Přejít do e-shopuZpracovávám objednávku