DIPSY: jak vzít zpět přihlášku v DIPSY? Zpětvzetí a zrušení podané přihlášky

Datum vytvoření: 12. 02. 2024
Poslední aktualizace: 23. 04. 2024
Doba čtení: 2 minuty

Podali jste v DIPSY elektronickou přihlášku na střední školy chybně? Rozmysleli jste si svou volbu a chcete přihlášku změnit? Poradíme vám, co s tím!

V systému DIPSY CERMAT bohužel nelze přihlášku na střední školy rozpracovat a uložit k pozdějšímu doplnění či změnám. Nově ale můžete v DIPSY vzít zpět přihlášku, kterou jste již podali. Následně můžete až do 20. února podat přihlášku znovu. Ukážeme vám, jak jednoduše zrušit (vzít zpět) podanou přihlášku.

1. DIPSY: Odeslání přihlášky

Elektronickou přihlášku v DIPSY doporučujeme finálně podávat a odesílat až v momentě, kdy máte všechno (včetně povinných příloh) přichystané. Není to soutěž, proto klidně vyčkejte pár dní a přihlášku podejte až o něco později. Dejte si jen pozor, abyste podali jen jednu přihlášku a do ní vložili tři obory seřazené podle priority. Před odesláním přihlášky vás DIPSY upozorní, že se k ní po odeslání již nebudete moci vrátit (viz screenshot níže).

DIPSY: upozornění před podáním přihlášky:

Upozornění před odesláním přihlášky v DIPSY

Zdroj: DIPSY.cz

1.1. DIPSY potvrzení o odeslání přihlášky na e-mail

Když potvrdíte odeslání přihlášky, obdržíte potvrzení na e-mail, který jste do DIPSY zadali (viz screenshot níže). Součástí e-mailu je i pdf s náhledem vaší přihlášky.

DIPSY: e-mailové potvrzení (Podání přihlášky bylo úspěšné):

e-mailové potvrzení podání přihlášky v DIPSY

Nemějte strach, že by se přihláška nedostala na všechny tři školy. Někdy může doručení trvat déle kvůli prodlevě na straně provozovatele vašeho e-mailu. Pokud by se náhodou stala chyba a vaše přihláška na školu nedorazila, zapečetěné pdf, které je součástí e-mailového potvrzení od CERMATu, je dostačující podklad k tomu, aby byl uchazeč do přijímacího řízení na školu přibrán i po 20. únoru.

2. DIPSY: Seznam podaných přihlášek

Nově v DIPSY po přihlášení můžete vidět přihlášky, které jste podali, v tzv. seznamu podaných přihlášek (viz screenshot níže). CERMAT by měl automaticky odstraňovat přihlášky, které jsou naprosto identické, tzv. duplicitní. Pokud jste podali dvě naprosto identické přihlášky, v přehledu je tedy neuvidíte a jednu z nich CERMAT automaticky odstraní na systémové úrovni.

DIPSY: Seznam podaných přihlášek:

jak vzít zpět přihlášku v dipsy

Zdroj: DIPSY.cz

střední škola
DIPSY otázky

3. Jak vzít zpět přihlášku v DIPSY?

Když v termínu do 20. února podáte přihlášku, ve které jste měli chybu, nebo chcete upravit pořadí škol, můžete tuto přihlášku vzít zpět. Přihlásíte se do DIPSY, v seznamu podaných přihlášek vyberete tu, kterou chcete vzít zpět (zrušit) a jednoduše to provedete odkliknutím tlačítka „vzít zpět“ (viz screenshot).

DIPSY: jak vzít zpět přihlášku:

zpětvzetí přihlášky v DIPSY

Zdroj: DIPSY.cz

V DIPSY se vám ještě zobrazí upozornění, zda opravdu chcete přihlášku odvolat. Pokud ano, klikněte na možnost „Ano, beru zpět přihlášku“. A je hotovo! Do 20. února podejte další přihlášku.

DIPSY: upozornění před zpětvzetím přihlášky:

DIPSY upozornění vzít zpět přihlášku

Zdroj: DIPSY.cz

To dáš! Vaše vstupenka na vysněnou střední! 

  • nejvěrnější simulace CERMAT testů prezenčně i on-line (distančně)
  • okamžité vysvětlení úloh a porovnání s výsledky 80 000 deváťáků*
  • garantujeme vám, že budete s našimi zkouškami nanečisto spokojeni, jinak vám vrátíme peníze
  • každý víkend od listopadu do dubna

Více o přípravě na přijímačky Koupit Přijímačky nanečisto

To dáš! Přijímačky nanečisto

holka u stolu

*Jedná se o počet absolventů za sedmiletou historii projektu.Zpracovávám objednávku