Devátá třída: co vás čeká? Příprava na přijímačky a další

Datum vytvoření: 12. 09. 2023
Poslední aktualizace: 25. 01. 2024
Doba čtení: 3 minuty

Máte doma deváťáka a chcete mu v posledním ročníku na základní škole pomoci na jeho cestě na střední školu? Tak právě pro vás je tento článek!

Devátá třída je zakončením povinné školní docházky a od jiných ročníků ZŠ se v mnohém liší. Co vás všechno čeká? Výběr střední školy, příprava na přijímačky z 9. třídy i samotné přijímačky. Všechny kroky na sebe navazují a je dobré začít vše řešit včas. Pomozte svému deváťákovi vše zvládnout v pohodě a bez stresu!

1. Výběr střední školy

Hned na začátku deváté třídy jistě budete mít ve škole třídní schůzky. Určitě zjistěte odpovědi na níže uvedené otázky.

Třídní schůzky v 9. třídě – co zjistit?

příprava na přijímačky z 9. třídy

Kam po devítce? Samotný výběr střední školy je v deváté třídě klíčový. Vždy buďte svému dítěti oporou a podpořte ho v tom, co ho baví a kam by váš syn/dcera chtěl/a dále směřovat. Snažte se diskutovat reálné možnosti, které máte. Vycházejte z toho, jak si dítě vede ve škole a najděte ideálně průsečík v tom, co ho baví a co mu jde. Ke zjištění nabídky SŠ využijte náš seznam středních škol. Nebojte se využít služeb kariérního poradenství ve škole, nebo mimo ni, pokud tápete.

2. Příprava na přijímačky z 9. třídy

Tento krok můžete s radostí nechat na nás. Zejména pokud máte ambice na nějaké prestižnější gymnázium či jinou žádanou střední školu. Troufáme si říci, že to bez přípravy (nad rámec ZŠ a samostatné přípravy doma z veřejně dostupných zdrojů) nepůjde.

Příprava na přijímačky z 9. třídy s To dáš! zahrnuje přijímačkové dny nanečisto v prezenční i distanční formě. Vždy půjde o přesnou simulaci ostrých přijímaček přesně podle CERMAT formátu a následnou kvalitní výuku (přímo ve škole, nebo v podrobném videorozboru, ke kterému se žák může kdykoliv vracet). Naším cílem je žáky pozitivně motivovat, naučit je pracovat s vlastní chybou, záznamovým archem, časovým limitem a zvládnout nervozitu, která k přijímačkám patří.

Když víte, do čeho jdete, a znáte typové úlohy, které se v přijímačkách objevují, zjistíte, že jednotné přijímačky nejsou takové zlo.

Nabízíme balíčky předplatných přijímaček nanečisto, kdy si zakoupíte určitý počet účastí a sami si zvolíte den (sobota, neděle) i formu účasti (prezenční nebo distanční) dle vašich potřeb. Který balíček je pro vás ten pravý?

Náš průvodce výběrem předplatného vám poradí!

příprava na přijímačky

3. Jednotné CERMAT přijímačky

Pro školní rok 2023/24 již byly stanovené termíny státních jednotných přijímacích zkoušek. Řádné i náhradní termíny pro 1. kolo přijímaček se konají v dubnu: 12. a 15. dubna (řádné termíny) a 29. a 30. dubna (náhradní termíny). Stále je ještě dostatek času. V rámci každého termínu píše žák test z českého jazyka a matematiky a celkově se vždy započítá bodový součet lepšího z testů (lepší výsledek z ČJ + lepší výsledek z M), který se rozesílá na všechny školy z přihlášky. Máte tak na každý test dva pokusy.

Vše doma proberte a zjistěte si co nejvíce informací. Zde jsou naše tipy a užitečné odkazy k tomu, na co se v deváté třídě zaměřit:

Pořádáme také přednášky pro rodiče deváťáků (zdarma), na kterých vám vždy sdělíme ty nejaktuálnější informace o přijímacím řízení a všem, co vás čeká. Zajistěte si své místo! Budeme se na vás těšit! Zároveň vám přejeme, abyste všechny klíčové kroky v deváté třídě zvládli v klidu a pohodě.

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

cermat testy
přijímačky nanečisto


Zpracovávám objednávku