Aplikace na přijímačky: trénuj a uč se na CERMAT testy online

TAU (Trénuj a uč se): Aplikace připravující na testy CERMAT a přijímačky

CERMAT (CZVV) spustil v pilotním režimu svou procvičovací aplikaci TAU (Trénuj a uč se). Aplikace umožní žákům procvičit CERMAT testy, ale hlavně konkrétní úlohy na přijímačky. Aplikace neobsahuje videorozbor postupu řešení, jde tedy hlavně o procvičování řešení úloh, nikoliv doučování. Nejedná se o první aplikaci. Sám CERMAT již několik let provozoval webovou aplikaci Přijímačky bez obav na procvicprijimacky.cermat.cz.

Kombinaci řešení testů (v naprosto přesných podmínkách – s časomírou, ve třídě/doma se šumem třídy, do záznamového archu) a doučování skvěle skloubí naše termíny s podrobným rozborem. U nich již před rozborem řešení žáci přesně ví, kde udělali chyby a na co se při rozboru řešení zaměřit. Díky tomu si mohou projít (i opakovaně) podrobný postup řešení všech úloh, které měli špatně. Navíc vidí, jak si stojí s ostatními – u přijímaček je totiž nejklíčovější celkový bodový výsledek (počítá se ČJ+M dohromady, tedy max. 100 bodů celkem). Na to aplikace často zapomínají. Po našich přijímačkách nanečisto máte ihned k dispozici žebříček umístění a srovnání s ostatními žáky.

Aktuálně [listopad 2023]: Server iDnes reportoval potíže s aplikací CERMAT TAU – Trénuj a uč se. Aplikace byla spuštěna nedávno a zdá se být v pilotním režimu spuštění. „Technické problémy se vyskytují prakticky ve všech testech z českého jazyka. Například v případě procvičování jednotlivých souhrnných testů pro devátý ročník základní školy se žáci nedostanou přes konkrétní otázky a web je vrátí na úvodní stranu“ (iDnes, 2023, Školství spustilo aplikaci pro přijímačky, my ji vyzkoušeli. Je plná chyb). Problémy hlásila i TV Nova ve svém článku Cermat vydal aplikaci k přijímacím zkouškám. Podívejte se, jak byste obstáli.

Aplikace na přijímačky – úryvky z článku iDnes a rozhovoru s ředitelem CERMATu:

  • Aplikace je zdarma, je pro všechny a nebude nutné se nikde registrovat řekl serveru iDNES.cz ředitel CERMATu Miroslav Krejčí. „V aplikaci jsou natažené vzorové úlohy z minulých let, a ty se v testech v různých obměnách stále opakují,“ vysvětlil.
  • „Je na uživatelích, jak budou program používat. Dají se procházet kompletní testy, nebo třeba trénovat jen konkrétní úlohy, které studentovi nejdou. Například pokud umí bez problémů rovnice, ale nejdou mu zlomky, tak se může věnovat klidně jen jim a rovnice vynechat,“ přiblížil Krejčí aplikaci.
  • Ředitel CERMATu ale zároveň uznává, že při zkouškách hraje velkou roli stres. „Rozhodně je dobré vyzkoušet si přijímačkový test v cizím prostředí. Tak to třeba letos udělaly základní školy na Praze 7, které si vzájemně a zdarma udělaly takové přijímačky nanečisto. Děti je psaly na neznámé škole s cizími učiteli,“ popisuje Krejčí. Takový proces podle něj může žákům s nervozitou hodně pomoci.
  • Zdroj úryvků: iDnes, 2023, Aplikace k přijímačkám Cermat, dostupné na: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cermat-doucovani-aplikace-prijimaci-zkousky-na-stredni-skoly.A231031_130319_domaci_zof

Přijímačky bez obav? Pro ty nejlepší předpoklady k úspěchu kombinujte další přípravu s přijímacími zkouškami nanečisto

Ředitel CERMATu (viz modrý box) má pravdu – zkoušet si nanečisto zkoušku v prostředí cizí školy je důležitým základem kvalitní přípravy. Nespoléhejte proto jen na procvičování v aplikacích, učebnicích či kroužcích. Co nejdříve si pojďte vyzkoušet naše přijímačky nanečisto, které nabízejí věrnou simulaci propracovanou do posledního detailu. Ač je aplikace na přijímačky užitečná, neměla by být jediným prvkem přípravy.

žák a aplikace na přijímačky Cermat TAU (trénuj a uč se)

Aplikace na přijímačky CERMAT – užitečné, ale nezapomeňte i na trénink zvládání stresu při přijímačkách nanečisto

Hledáte osvědčenou přípravu, které můžete věřit?

Loni u přijímaček uspělo 96 % našich absolventů*, celkem jsme pomohli již více než 23 000 spokojeným deváťákům a deváťačkám** a pomůžeme i tobě! ✅

100% simulace přijímací zkoušky – jak prezenčně, tak on-line (distančně). Každý víkend až do dubna. 

Místa se rychle plní.

Více o přípravě na přijímačky Koupit Přijímačky nanečistoZpracovávám objednávku