5 faktorů, které odlišují dobrou přípravku od špatné

Datum vytvoření: 04. 08. 2023
Poslední aktualizace: 14. 08. 2023
Doba čtení: 4 minuty

Přípravných kurzů k přijímačkám na střední školy, které tvrdí, že vás nejlépe připraví k CERMAT přijímačkám, je na trhu velké množství. Které to ale s vámi myslí vážně, získáte od nich skutečnou pomoc a podporu a nevyhodíte za ně peníze?

Jak poznat kvalitní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na střední školy? To nejdůležitější jsme pro vás shrnuli do 5 faktorů, které má přípravka mít, aby deváťáka dobře připravila na přijímačky. Pokud je vámi vybraná přípravka nesplňuje, poohlédněte se raději jinde.

1. Přípravné kurzy na přijímací zkoušky: jak se v nich vyznat a co si ujasnit

Vyznat se ve všech přípravkách k přijímačkám není úplně jednoduché. 💡 Naše rada zní: v rámci vaší rodiny si nejprve sedněte a společně si řekněte, co od přípravky na přijímačky očekáváte, kolik času chcete přípravou strávit a kolik peněz chcete do kurzů investovat. Upřímně si stanovte maximum času a energie, které přípravě chcete dát. Domluvte se na takovém režimu přípravy, aby se deváťák cítil v pohodě.

Začněte si promýšlet, na jakou střední školu byste mohli směřovat a připravte zázemí: zjistěte požadavky středních škol, na které by mohly mířit vaše přihlášky. Ať už je vaším cílem prestižní gymnázium nebo střední odborná škola, rozhodně si také vyhledejte historické výsledky minulých uchazečů.

Před výběrem přípravných kurzů na přijímačky není od věci zkusit si napsat CERMAT testy doma nanečisto. Testy z minulých let jsou volně přístupné na webu CERMATu. Jak jste dopadli? Jak moc ještě musíte zabrat, abyste se dostali na střední školu, po které pokukujete?

přípravné kurzy na přijímací zkoušky
přípravné kurzy na přijímací zkoušky

Pokud se rozhodnete pro přípravné kurzy na přijímací zkoušky, udělejte si průzkum trhu a také se zeptejte ve svém okolí, protože není nad osobní doporučení a recenzi od někoho, komu důvěřujete.

Kvalitní přípravné kurzy na přijímací zkoušky něco stojí. Rozhodně to ale není cena přípravky, podle které byste se měli při výběru primárně řídit. I nekvalitní a nepropracované přijímačkové přípravky mohou být drahé. Nevyhazujte za ně čas, energii a peníze.

Více o přípravě na přijímačky

2. Pět znaků kvalitních přípravných kurzů na přijímací zkoušky

Chcete být na CERMAT testy na střední školy kvalitně připraveni? Zjistěte, jestli vaše přípravka splňuje těchto 5 faktorů.

1. Aktuální testy dle CERMATu

Stěžejní je, aby příprava na přijímačky pracovala s aktuálními testy dle metodiky CERMATu a provedla vás všemi typovými úlohami, které vás mohou u ostré zkoušky potkat. Základem je odborné vysvětlení a následná práce s vlastní chybou. Zlepšíte se jedině tak, když budete procvičovat to, co vám nejde na velkém množství úloh, a ne jen stále dokola opakovat tytéž úlohy, kde nemáte problém.

Testy k procvičování, které poskytuje CERMAT zdarma, nemusí být dostatečné. Při přípravě doma s veřejnými testy bude příprava odpovídat spíše nekvalitnímu učiteli.

2. Tým kvalitních pedagogů

Kvalifikovaní a vstřícní učitelé, kteří zodpoví vaše otázky a nebudete se jich bát na cokoliv zeptat. Je na přípravném kurzu podnětné prostředí pro řešení úloh a může se žák potkat s individuálním přístupem? Je vysvětlení úloh a doučování k přijímačkám srozumitelné? To jsou otázky, na které musíte při výběru přípravných kurzů najít odpovědi.

počet přihlášek na střední školy

3. Naučí mě dovednosti přímo ke zkoušce

Dovednostmi přímo ke zkoušce se rozumí: práce s časem, záznamovým archem a samotná strategie řešení testu. Věnuje se tomu přípravka, kterou zvažujete?

Čas na každý test (z českého jazyka a matematiky) je omezený. Záznamový arch je jediným výstupem z přijímací zkoušky a jako jediný se hodnotí. Pilovat stále dokola zlomky bude ztráta času, když poté deváťákovi u ostré zkoušky nezbyde čas na to, aby přepsal správné odpovědi do záznamového archu a nebo prohodí číslování úloh a celý arch tím znehodnotí (na nový bohužel nemá nárok). Díky kvalitní přípravě na přijímačky také dostanete informace k tomu, co je to testová strategie a jak si vytvořit tu svou.

4. Úspěšnost a garance

Má přípravka na přijímačky historii a vede si statistiku úspěšnosti absolventů? Kvalitní přípravné kurzy jasně říkají, jak se jejich absolventům daří. Zodpovědnost vůči vám a „zaručení“ se za váš budoucí úspěch jsou klíčové. Chcete přece, aby výsledky byly vidět a být spokojeni.

5. Vstřícný, informativní přístup a podpora

Je vám sympatické, jak s vámi přípravka hovoří? Je pro vás spolehlivým parťákem, podporuje nejen deváťáka, ale i rodiče, kterým přináší cenné informace ohledně přijímacího řízení a hlídá, aby nikdo na nic nezapomněl? Zodpoví vám vaše dotazy i individuálně? Pokud ano, máte vyhráno. Chce to ale na oplátku i proaktivní a přístup a časovou investici z vaší strany. Dobrá příprava na přijímací zkoušky vás provede také tím, jak psychicky zvládnout přijímací zkoušky, tedy naučí vás a vaše děti, jak pracovat se stresem a nervozitou, které k přijímačkám také patří.

nejtěžší úlohy
CERMAT testy 2024

Neztrácejte tedy cenný čas a energii nepřesnou přípravou. V To dáš! ručíme za to, že vás pokaždé bude čekat přesná simulace ostré zkoušky (prezenčně nebo distančně), nová kombinace typových úloh i vysvětlení jejich správného řešení. Nic vám nezatajíme, při pravidelných návštěvách našich přijímaček nanečisto postupně projdete kompletní spektrum typových testových úloh.

💡 Nezapomeňte: Důležitá je soustavná příprava: pište další testy, poznávejte široké spektrum úloh, trénujte práci se záznamovým archem, zrychlujte při řešení úloh, buďte více v klidu. To všechno je možné jen s opakováním, které vám velmi doporučujeme!

Vyberte si z našich balíčků předplatných a pokud si nejste jistí, využijte náš průvodce výběrem předplatného. Těšíme se, až se potkáme na našich přijímačkách nanečisto!

Tým To dáš! Přijímačky nanečisto 💛

Koupit Přijímačky nanečisto

přípravné kurzy na přijímačky
přípravné kurzy na přijímací zkoušky


Zpracovávám objednávku