Pro koho jsou přijímačky nanečisto určeny a kdo na ně může přijít?

To dáš! Přijímačky nanečisto jsou primárně určeny pro všechny deváťáky na základní škole. Vzhledem k jednotné přijímací zkoušce od CERMATu nezáleží na tom, kam se chceš dál vydat a na jakou střední školu (zakončenou maturitou) se hlásíš. Naše přijímačky jsou určené úplně všem! A když říkáme všem, myslíme i mladší žáky, kteří si chtějí otestovat své znalosti, aby věděli, co je v budoucnu čeká.


Kdo jsou naši učitelé?

V týmu jsou milí, přátelští a velmi zkušení učitelé, kteří mají bohatou zkušenost nejen s výukou, ale i s tvorbou testových zadání. Sami mimo normální školní výuku doučují nebo tvoří vlastní učební materiály.

Vědí, co CERMATovský formát testu obnáší a co je pro jeho úspěšné napsání důležité. Rádi Ti všechno vysvětlí a názorně ukážou, takže látku opravdu pochopíš. Kromě toho Ti všichni poradí, jak postupovat přímo při psaní testu – na co si dát pozor, jak si rozvrhnout čas, jak poznat chytáky a neudělat zbytečné chyby. Věř nám, že lepším lidem se svěřit nemůžeš!


V čem přesně mi mají Přijímačky nanečisto pomoci?

Nabízíme jedinečnou možnost zkusit si takový “přijímačkový” den nanečisto. Klidně i několikrát za sebou. Kromě ověření svých znalostí a získání nových informací se naučíš lépe zvládat stres, pracovat pod časovým tlakem a můžeš si i porovnat výsledky s ostatními.  Uvidíš, že když se budeš průběžně připravovat, během roku se zlepšíš a v dubnu to dáš!


Slouží Přijímačky nanečisto i jako příprava i na školní část přijímacích zkoušek?

Příjímací zkoušky na některé školy se skládají ze 2 částí – jednotné zkoušky z ČJ a matematiky připravované CERMATem a školní část zkoušky (někdy také označována jako profilová), kterou si každá škola vytváří sama. U nás si vyzkoušíš tu jednotnou část přijímacího řízení se všemi náležitostmi. Opakování je však matka moudrosti, a proto, když budeš pravidelně procvičovat, znalosti jistě zúročíš i u školní části zkoušky.  Dá se tak říci, že Přijímačky nanečisto jsou vhodnou přípravou i pro školní část přijímaček.

Nezapomeň ale na to, že zdaleka ne každá škola tuto školní část přijímací zkoušky má. Často tvoří jednotná zkouška z ČJ a matematiky od CERMATu celé výběrové řízení.

U škol, kde jsou vyžadovány přijímací zkoušky dvě – jednotná i školní, je ze zákona jednotné části přidělena minimálně 60% váha v rámci celého přijímacího řízení, takže je určitě vhodné tuto jednotnou zkoušku připravovanou CERMATem nepodcenit!


Jsou Vaše testy opravdu takové, jaké budou přijímačky?

Testy od nás jsou sestavovány učiteli, kteří mají letitou zkušenost a vědí, co Tě může u zkoušek potkat. Testy se zpracovávají na základě modelových příkladů, které se v minulosti u přijímaček objevily.

Test si napíšeš ve skutečném časovém limitu, zadání bude formátováno stejně, pro zápis správných odpovědí budeš používat záznamový arch, se kterým se musíš naučit pracovat a výsledky dostaneš s přesností na setiny bodů tak, jak tomu je při skutečných přijímacích zkouškách.

U nás si nechodíš jen otestovat znalosti na kus papíru, ale vyzkoušet opravdový test, který Tě v dubnu čeká!

Zde k porovnání náš a CERMATovský záznamový arch:

zaznamovy arch CERMAT přijímací zkoušky nanečisto

Kdy a jak dostanu výsledky svého testu?

Téměř hned! Po odevzdání testu Tě čeká výklad od učitele, který Ti vysvětlí správné řešení úloh. Na konci hodiny dostaneš svůj opravený test a současně výsledky testu i s řešením, které si pak můžeš vzít domů. V době, kdy ve Tvé třídě bude probíhat výklad, my uděláme vše, co bude v našich silách, abys měl svůj test opravený co nejrychleji.

Když budeš odcházet domů, bude na nástěnce, a později i na webu, žebříček umístění. Můžeš se tak podívat, jak sis ten den vedl v porovnání s ostatními. Výsledky zveřejníme pod registračními čísly, vše bude férové a anonymní.  Také budeš moci přes web zpětně sledovat své umístění v dané dny a postupné zlepšování během přípravy na přijímací zkoušky.


Co když budu mít on-line zaplaceno a nebudu moci přijít?

Vůbec nic se neděje. S Tvou platbou je spojeno nejen Tvoje jméno, ale i registrační číslo. Když proto v danou sobotu nepřijdeš a dáš nám vědět (nejpozději v danou sobotu do 8:00 hodin na studenti@to-das.cz), můžeš si zkoušku nahradit v jiný termín. Až se ti to bude opět hodit, jednoduše nám napiš do pátku do 22:00 na adresu studenti@to-das.cz, že máš již zaplaceno a dorazíš a my ti podržíme místo. Pokud máš předplatné, je Ti po dobu jeho čerpání automaticky drženo místo. Termíny si můžeš vybrat sám. Testy lze čerpat postupně, dokud je všechny nevyužiješ.


Mohu v rámci předplacených sad chodit pouze na jednotlivé testy?

Pokud máš předplacený daný počet sad, je z předplatného možné čerpat pouze sady. Pokud chceě chodit na jednotlivé testy, doporučujeme zakoupit předplatné jednotlivých testů či si jednotlivé testy přikupovat individuálně. Stejně tak pokud si zakoupíš sadu, není možné ji rozdělit na dva termíny (např. jít jednu sobotu na český jazyk a druhou na matematiku). Je ale samozřejmě možné zakoupit si dva samostatné testy.


Napsat nám můžeš také skrze zprávu na našem Facebooku. Jednoduše klikni na tlačítko, které Tě přesměruje na naši Facebookovou stránku, kde na Tebe vpravo nahoře uvidíš modré tlačítko “poslat zprávu”.  Odpovíme Ti, jen co to někomu z našeho týmu blikne!


Kontaktuj nás!

Je něco nejasného? Můžeme s něčím pomoci? Jsme tu pro Tebe!
Pokud preferujete být kontaktování přes telefon, tak prosím připojte i své telefonní číslo.

© Kolektiv "To dáš! Přijímačky nanečisto", 2017

To dáš! Přijímačky nanečisto jsou projektem Střední školy gastronomické a hotelové s.r.o.

Právní podmínky použití informací na tomto webu.